Produkty

Zalety kominków elektrycznych

Zalety kominków elektrycznych

Kominek i wychodzące z niego ciepło to jeden z najbardziej pożądanych elementów wyposażenia mieszkania. Z racji tego, że do jego funkcjonowania konieczne jest spełnienie specyficznych warunków, nie każdy może sobie na takie rozwiązanie pozwolić. Na szczęście, tradycyjny kominek można zastąpić kominkiem elektrycznym. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

kominki elektrycznePrzystosowanie do każdych warunków

Warto zacząć od tego, że wyposażenie w kominek elektryczny to dobre rozwiązanie w każdym typie budownictwa. Bez względu na to, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, czy w kawalerce – kominek elektryczny może pojawić się w dowolnym wnętrzu. Co istotne, jego obecności nie musimy określać już przy projekcie budowy domu. Aby go ulokować, nie potrzebujemy ani przewodów kominowych, ani specjalnych instalacji. Do pełni użytkowania wystarczy nam gniazdko instalacji elektrycznej.

Dopasowanie do każdej aranżacji

Kominek elektryczny może być efektownym dodatkiem zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Jego z natury szykowny wygląd z pewnością doda pomieszczeniu należytej elegancji.

Wysoki komfort użytkowania

Korzystanie z kominka elektrycznego jest bardzo wygodne. W odróżnieniu od tradycyjnego odpowiednika nie musimy nosić opału, rozpalać w nim ognia, wyrzucać popiołu i co ważne, cały czas doglądać. Kominki te nie brudzą również sadzą, ani nie wydzielają dymu.

Wielosezonowa użyteczność

Użyteczność kominków elektrycznych jest widoczna przez cały rok. Z racji wyboru opcji samego efektu płomienia lub połączenia go z faktycznym grzaniem, kominek może pełnić jedną z dwóch ról – wizualną bądź grzewczą. Sami decydujemy, z której formy skorzystamy.

Gwarancja bezpieczeństwa

Nie da się ukryć, że kominek elektryczny jest rozwiązaniem nad wyraz bezpiecznym. Brak naturalnego ognia, a tym samym nienagrzewająca się przednia szyba, pozwala nam na wielogodzinny relaks bez obawy pożaru czy spalenia podłóg. Eksploatacja kominków elektrycznych nie stanowi najmniejszego zagrożenia również wtedy, gdy w domu przebywają dzieci.
elektryczne kominki
Prosta regulacja płomienia

W tradycyjnym kominku regulacja płomienia odbywa się poprzez dorzucenie opału. I to w sposób dość ograniczony. W przypadku produktu elektrycznego, wystarczy skorzystać z kilku przycisków znajdujących się na pilocie lub kominku. Tym samym, w jednej chwili możemy cieszyć się ciepłem wysokiego, pomarańczowego ognia, podczas gdy za moment ciepło kominka będzie na dużo niższym poziomie. Sprawia to, że kominek zaspokoi najbardziej zróżnicowane potrzeby użytkowników i poniekąd odzwierciedli nasze nastroje. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu mamy wpływ na ilość zużytej energii elektrycznej.

Oszczędność energii

Kominki elektryczne są z reguły rozwiązaniem oszczędnym, pobierają bowiem znikomą ilość prądu. Sam efekt płomienia pobiera ok. 200 W energii. Jednak w połączeniu z ogrzewaniem liczba ta podnosi się do nawet 2 kW. Nie jest zatem polecane, by korzystać z kominka, jako z jedynego źródła ogrzewania, nie będzie to bowiem ekonomiczne.

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kominkach elektrycznych

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kominkach elektrycznych
Kominki elektryczne, które wykorzystują nowoczesne technologie, wytwarzają idealną imitację płomieni, dzięki czemu mogą stanowić dekorację niemal każd...
Czytaj więcej

Jaki kominek do małego mieszkania?

Jaki kominek do małego mieszkania?
Kominek to ten element instalacji grzewczej, który oprócz prymarnej funkcji dostarczania ciepła domostwu, tworzy również odpowiedni nastrój, tak bardz...
Czytaj więcej

Atrapa zamiast prawdziwego kominka

Atrapa zamiast prawdziwego kominka
Wnętrze ciepłe, przepełnione rodzinną atmosferą, idealnie udekorowane i posiadające wszystkie te elementy, które czynią je pięknym, ale i funkcjonalny...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Zalety kominków elektrycznych