Ciekawe pomysły na świąteczną dekorację kominka - inspiracje

Święta to magiczny czas spędzany w gronie rodziny i przyjaciół. Nic dziwnego, że właśnie w tym okresie nasz dom zamienia się nie do poznania. Dekoracje świąteczne nie tylko odmieniają wnętrze, ale również są dobrą okazją do spędzenia czasu wspólnie z bliskimi.

Salon to pomieszczenie, w którym zwykle króluje pięknie przystrojona choinka. Oprócz niej na uwagę zasługuje kominek, który tworzy niezapomnianą aurę pochodzącą od palącego się drewna. Daje ciepło i dekoruje salon – warto zatem zwrócić na niego szczególną uwagę.

Przy pomocy kilku dodatków możemy sprawić, że nasz kominek stanie się centrum rodzinnych spotkań. Przy nim świąteczny wieczór będzie dużo bardziej przyjemny.

Buty świętego Mikołaja

Wykonać mogą je wszystkie te osoby, które posiadają minimalne zdolności do szycia lub robótek ręcznych. Im większe będą buty, tym więcej prezentów będziemy mogli w nie włożyć. Wieszamy je z boku kominka lub przy obudowie. Czerwone i z futerkiem będą przypominały o przyjemnym obdarowywaniu i Świętym Mikołaju, który już niedługo przekroczy próg lub komin naszego domu.

Kominek w kolorach?

Złota, srebra, czerwieni i zieleni. Bez tych barw nie wyobrażamy sobie przecież nadchodzących świąt. Zielonej barwy możemy użyć przy okazji gęstej girlandy, która pachnie i dodaje wnętrzu uroku. Czerwone będą już wspomniane buty. Natomiast barwy srebrnej i złotej możemy użyć przy okazji bombek lub połyskujących łańcuchów.

lampki-wewnetrznelampki-wewnetrznelampki-wewnetrznelampki-wewnetrzne

Szyszki, girlanda, dzwoneczki i szklany renifer

Popularne w zakresie dekoracji naszego kominka są także stroiki z gałązek świerkowych ze świecą lub bombką w środku. Możemy go położyć w centralnym miejscu kominka.

Z kory drzew, ze słomy, suszonych roślin, a nawet papieru można zrobić bardzo pomysłowe choinki. Nie muszą wcale być zielone. Zastosujmy taki materiał, jaki jest dostępny, zachowując idealny kształt i estetykę wykonania.

Do klasycznej dekoracji kominka można też wykorzystać ratanowe figurki – jelenie, sanie, mikołaje itp. Możemy też wywiesić kartki bożonarodzeniowe lub dzwoneczki na złotym łańcuszku.

Przygotowując dekoracje świąteczne, użyjmy też suszonych jabłek i pomarańczy, żurawiny, szyszek, orzechów. Będzie pięknie i pachnąco, a przy okazji także niedrogo.

skarpety-na-swiatecznym-kominkuskarpety-na-swiatecznym-kominkuskarpety-na-swiatecznym-kominkuskarpety-na-swiatecznym-kominku