Produkty

Gadżety wykonane z betonu – ciekawe inspiracje

Gadżety wykonane z betonu – ciekawe inspiracje

Beton to materiał, który coraz częściej stosowany jest do wykańczania wnętrz. Sprawdza się jako ozdoba ścian, mebli, ale również w roli oryginalnych dodatków. Jako że te są bardzo wyraziste, sprawiają, że pomieszczenie nabiera bardzo zdecydowanego wyrazu.

gadżet wykonany z betonuTego typu dekoracje powstają poprzez zabawę plastyczną formą betonu architektonicznego. Dodatki mogą mieć najróżniejsze kształty, przez co udowadniają nam, że beton to materiał, który wcale nie jest jednostajny i nudny.

Jedną z form betonowych dekoracji są różnej wielkości patery. Najczęściej przypominają one zastygłe karty papieru, delikatnie wygięte w kształcie literę U. Na takiej podstawce można położyć świeże owoce, orzechy, warzywa.

Betonowe przedmioty mogą mieć czysto dekoracyjną funkcję. Dobrym przykładem będą tutaj ozdobne litery, ramy do zdjęć i świąteczne gwiazdy, które ułożymy na obudowie kominka. Jeśli dodamy do nich odrobinę srebra, będą nie tylko ciekawą, ale również połyskującą formą zdobienia wnętrza. Tego rodzaju betonowy alfabet umożliwia tworzenie całych napisów.

Ciekawą formą betonowych dekoracji mogą być także podpórki do książek oraz wazony do kwiatów. Będą idealnym dopełnieniem wnętrza utrzymanego w duchu industrialnym, gdzie dodatki powinny nawiązywać do prostej, nieco chłodnej, przemysłowej formy.

Betonowy może być również świecznik, który w takiej postaci przełamie skojarzenia z ciepłem czy romantyczną sypialnią. Świeczniki z betonu są niezwykle bezpieczne. Nawet bardzo gorący wosk nie naruszy jego struktury.farba do betonu

A może betonowe donice? O zróżnicowanej wielkości będą ciekawą oprawą każdego kwiatu w naszym salonie, biurze czy jadalni. Kontrast chłodnego betonu z żywymi kolorami roślin sprawdzi się w pomieszczeniach wykończonych zarówno w klasycznym, jak i bardziej designerskim stylu.

Przedmioty oryginalne i intrygujące, wykonane nierzadko z zaskakujących materiałów stają się we współczesnych wnętrzach małymi dziełami sztuki. Takie są akcesoria z betonu architektonicznego, które coraz częściej cieszą nasze oczy.

Betonowe dodatki może są trochę nietypowe, ale nawet ich bardzo innowacyjna forma nie sprawia, że trudno jest je dopasować do wnętrza. Wręcz przeciwnie stanowią ciekawe wykończenie stylistyki modern oraz vintage.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Klasy betonu - rodzaje i oznaczenia

Klasy betonu - rodzaje i oznaczenia
Beton jest jednym z podstawowych materiałów budowlanych. Tworzy się z niego fundamenty, ściany i stropy, a także elementy konstrukcyjne. Nie je...
Czytaj więcej

Jak działa pompa do betonu?

Jak działa pompa do betonu?
Pompa do betonu jest obecnie jednym z najczęściej spotykanych sprzętów, które wykorzystuje się na placach budowy. Jej działanie opiera s...
Czytaj więcej

Betonowe donice – zrób to sam

Betonowe donice – zrób to sam
Lubisz własnoręcznie wykonane przedmioty, a w swoim mieszkaniu stawiasz na oryginalny, niepowtarzalny wystrój? W tym artykule pokażemy Ci, jak ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Gadżety wykonane z betonu – ciekawe inspiracje