Gładzie Toupret – poznajemy magiczne produkty naprawcze

Idealnie gładkie ściany to efekt, który nie jest łatwy do osiągnięcia i zazwyczaj udaje się jedynie najlepszym fachowcom. Również takie zadania, jak szpachlowanie płytek ceramicznych czy naprawa zniszczonych powierzchni, mogą wydawać się nam niemożliwe do samodzielnego wykonania. A jednak istnieją łatwe sposoby na renowację i idealne wykończenie ściany! Poznajmy gładzie Tourpet.

gładzie Toupret

Kiedy potrzebna będzie nam magiczna gładź?

Właśnie wprowadziliśmy się do kupionego na rynku wtórnym mieszkania albo decydujemy się na długo planowany remont. Chcemy odnowić łazienkę i zupełnie odmienić jej wygląd, ale bez konieczności zbijania płytek. Mieszkamy w starej kamienicy albo nie podoba nam się tynk strukturalny w salonie. Liczne nierówności, spękania, ubytki – jeśli nasze ściany nie prezentują się już estetycznie, być może nadeszła pora, aby poddać je renowacji. Oto, do czego nam się przydadzą magiczne produkty marki Toupret:

- maskowanie dziur, rys i spękań obecnych na ścianach różnego typu,

- wyrównywanie powierzchni ściennych,

- wygładzanie ścian strukturalnych,

- szpachlowanie płytek ceramicznych,

- łatwe szlifowanie ścian,

- przywracanie ścianom nowego wyglądu.

gładzie Toupret

Porada eksperta

Za pomocą gładzi naprawiajmy nierówności nieprzekraczające głębokości 2 mm. Jak to sprawdzić? Do ściany przyłóżmy łatę w różnych pozycjach – poziomej, pod kątem i pionowo. Jeśli między nią a powierzchnią nie ma większych odstępów, możemy wyrównać ścianę zwykłą gładzią. Bardzo dobrą wiadomością jest jednak to, że wybrane produkty marki Toupret pozwolą nam stworzyć warstwę nawet na 5 mm!

Zazwyczaj do renowacji ścian użyjemy zwykłej gładzi gipsowej. Jeśli tylko nasza ściana jest sucha i czysta, a tynk na jej całej powierzchni nie kruszy się znacząco, nie odchodzi lub nie odłamuje się, możemy stosunkowo łatwo poprawić jej wygląd za pomocą odpowiedniej gładzi szpachlowej.

O tym, jak wygląda standardowe gładzenie i szpachlowanie ścian, przeczytamy w tym artykule.

Wygodne i szybkie wyrównywanie ścian – magiczne gładzie Toupret

Szlifowanie zwykłych gładzi gipsowych jest nie tylko żmudne i męczące. Również poziom pylenia w tym czasie może być kłopotliwy, a co gorsza – szkodliwy dla zdrowia. Jednak dzięki nowoczesnym gładziom Toupret zadanie to będzie znacznie prostsze do wykonania.

Na największą uwagę zasługują produkty z serii Magic. Ich nazwa jest nieprzypadkowa – cechują się one iście cudownymi właściwościami, dzięki którym renowacja ścian, ich idealne wykończenie oraz całkowite zasłonięcie płytek ceramicznych będą tak łatwe, jak nigdy. O ile zwykłe produkty do wygładzania i szpachlowania nie zawsze nadają się dla amatorów, o tyle za pomocą gładzi Toupret Magic sami bez trudu osiągniemy więcej niż zadowalające efekty.

gładzie Toupret

Czy wiesz, że…?

Do gotowych gładzi Toupret Magic zostały dołączone dodatkowe akcesoria, stworzone specjalnie do określonej pracy. To zupełnie innowacyjne podejście do nakładania i rozprowadzania tego typu zapraw. W produktach z tej serii znajdziemy specjalny wałek do nakładania gładzi oraz dwa osobne narzędzia: do wyrównywania i wygładzania. Dzięki takiemu zestawowi renowacja lub wykończenie ściany jest szczególnie proste i każdy może się go podjąć.

Oto 3 najważniejsze produkty z serii Magic Toupret:

1. Gotowa gładź Magic Renov – to masa, która posłuży nam do odnowienia i idealnego wykończenia szeregu powierzchni. Nadaje się do wygładzania:

- uszkodzonych starych tynków,

- włókna szklanego,

płyt gipsowych,

- tynku strukturalnego i dekoracyjnego.

gładzie Toupret

Za jej pomocą jesteśmy w stanie zniwelować nawet tak głębokie nierówności i ubytki, jak te liczące sobie 5 mm. Posłuży nam nie tylko do ścian, ale i sufitów. Aplikowanie staje się szybkie i niezwykle łatwe, dzięki dołączonym 3 narzędziom.

 

Czy wiesz, że…?

Gotowe gładzie z serii Magic Toupret zapewniają aż 80% mniej szlifowania niż przy standardowej metodzie.

2. Gotowa gładź Magic Liss – przyda się do jeszcze szybszej naprawy nierównych i zniszczonych ścian, jednak w przypadku tego produktu musimy liczyć jedynie na 2 mm warstwę pokrycia. Ta gładź Toupret to kompletny zestaw do wyjątkowo łatwego wygładzania i niwelowania rys i dziur. Nałożymy ją dołączonym wałkiem i wygładzimy specjalnym narzędziem, dzięki któremu powierzchnia jest idealnie wyrównana. Produkt ten szczególnie przydaje się do miejscowego naprawiania ubytków w ścianach. Wyróżnia się wyjątkowo krótkim czasem schnięcia. To wszystko sprawia, że gotowa gładź Toupret Magic Liss przede wszystkim przyda nam się podczas odnawiania ściany i chęci jej odmalowania. Będzie gotowa do pokrycia już po 4 godzinach od wygładzenia!

Tak precyzyjna aplikacja nie wymaga późniejszego intensywnego szlifowania – wystarczy, że pokryte gładzią miejsce lekko przetrzemy gąbką ścierną.

gładzie Toupret

3. Szpachla Magic Carrelage – to kompletny zestaw do łatwego szpachlowania płytek ceramicznych. Wyjątkowy produkt jest przeznaczony do wszelkich pomieszczeń, gdzie występuje zwiększona wilgoć powietrza, dlatego wykorzystamy go do kuchni i łazienek. Produkt ten umożliwi nam bardzo szybką odmianę wnętrza – za jego pomocą całkowicie pozbędziemy się płytek ceramicznych bez konieczności ich skuwania! Ten rodzaj gładzi nakładamy wprost na powierzchnię ceramiki i w ten sposób całkowicie zakrywamy ją, tworząc na jej miejscu gładką powierzchnię, gotową do malowania. Jej główne cechy:

- doskonała przyczepność do płytek ceramicznych,

- tworzenie idealnie gładkiej powłoki grubej na 5 mm,

- łatwe nakładanie, rozprowadzanie i wygładzanie za pomocą dołączonego zestawu 3 narzędzi – szpachelki, wałka i akcesorium do wygładzania,

- tworzy powierzchnię gotową do pokrycia wybraną farbą,

- materiał odporny na oddziaływanie wilgoci.

gładzie Toupret

Porada eksperta

Zanim pokryjemy całe płytki gładzią Toupret rozprowadźmy ją wałkiem po fugach i wygładźmy za pomocą szpachelki. Pozostawmy warstwę do wyschnięcia na 12-24 godziny. Dopiero wtedy możemy przejść do pokrywania reszty powierzchni wykończonej glazurą. W ten sposób niwelujemy nierówności między płytkami. Po wyschnięciu całości powierzchnia jest gotowa do malowania.

Idealne wykończenie i szybka naprawa z gładziami i szpachlami Toupret

Wśród produktów marki możemy znaleźć również inne produkty do naprawy i wypełniania podłoży ściennych i sufitowych. Przede wszystkich dzielimy je ze względu na postać, w jakiej występują. Mogą być w:

proszku – gdzie utwardzanie zachodzi poprzez wiązanie za pomocą wody; nie kurczy się,

paście – gdzie utwardzanie zachodzi w wyniku schnięcia; może się kurczyć.

Większość produktów do wygładzania i szpachlowania Toupret jest wykonana na bazie naturalnego surowca – mączki marmurowej, a wysoka przyczepność, jaka je wyróżnia, wynika z wysokiej zawartości żywic.

Bardzo dużą zaletą tych produktów jest możliwość nakładania ich bez konieczności wcześniejszego gruntowania powierzchni.

gładzie Toupret

Gotowa szpachla naprawcza Toupret to produkt, który wykorzystamy do wypełniania ubytków w takich podłożach, jak beton, cegła, gips, stare powłoki, a nawet drewno. Ponieważ występuje w wielu wersjach wagowych, mamy szansę zaopatrzyć się w opakowanie o idealnej wadze. Już po 12 h wypełnione miejsce możemy pomalować. Gotowa szpachla naprawcza dostępna jest również w kilku wariacjach: lekkiej, szybkoschnącej, elastycznej.

Do naprawy elewacji wybierzmy natomiast szpachlę zewnętrzną montażowo-naprawczą. Również w kuchni i łazience warto zastosować specjalny produkt Toupret, odporny na wilgoć i wodę. Posłuży nam do renowacji i wygładzania starych płytek.

Jeśli chcemy, aby nasze ściany i sufity były idealnie gładkie, a szlifowanie maksymalnie bezpyłowe, skorzystajmy z szerokiej palety gładzi i szpachli marki Toupret.