Produkty

Nowy siłownik czy nowa brama

Nowy siłownik czy nowa brama

Automatycznie otwierająca i zamykająca się brama to duża wygoda. Dzięki niej nie musimy opuszczać samochodu, by móc wjechać lub wyjechać z naszej posesji. Co zrobić jednak w sytuacji, gdy interesuje nas takie nowoczesne rozwiązanie, ale posiadamy tradycyjną bramę dwuskrzydłową lub przesuwną, którą musimy otwierać ręcznie?

nowa brama lub nowy siłownikDwa wyjścia z sytuacji

Aby moc cieszyć się zautomatyzowaniem wjazdu na naszą posesję, możemy zdecydować się na jedno z dwóch możliwych rozwiązań. Pierwszym z nich jest wymiana starej bramy na nową, przesuwną. Dzięki temu nie tylko będziemy mogli sterować nią automatycznie, ale również nie będzie ona napotykała na żadne przeszkody, umożliwiając optymalne zaaranżowanie ogrodu. Drugim sposobem jest zautomatyzowanie obecnie zamontowanej bramy, co będzie wymagało wyposażenia jej w odpowiednie elementy i doprowadzenia do nich zasilania. Która opcja będzie dla nas korzystniejsza?

Napęd do bramy

Większość bram wjazdowych możemy wyposażyć w odpowiedni mechanizm – napęd, który umożliwi sterowanie nimi bez konieczności wysiadania z samochodu i ręcznego otwierania ciężkich skrzydeł. Aby jednak móc zrealizować taki pomysł, niezbędny będzie dobór odpowiednich urządzeń, które dopasujemy do rozmiaru bramy, ciężaru jej skrzydła lub skrzydeł oraz sposobu ich osadzenia na słupkach. Potrzebne będą więc właściwe siłowniki i elementy montażowe sprzedawane z nimi w komplecie. Nie można zapomnieć, że do działania napędu niezbędny będzie dostęp do zasilania – należy wiec sprawdzić możliwość doprowadzenia go do bramy jeszcze przed zakupem napędu, a jeśli zadanie jest realne, zlecić pracę elektrykowi. Uwzględnijmy również, że elementy montowanego napędu, które będą znajdowały się na słupkach i skrzydłach bramy, mogą zaburzać jej estetykę. W niektórych przypadkach może się również zdarzyć, że starszy model bramy nie jest przystosowany do automatycznego sterowania – w takiej sytuacji lepiej zdecydować się na wymianę bramy, gdyż odpowiednie siłowniki będą bardzo kosztowne.

Zanim zdecydujemy się na realizację takiego rozwiązania, musimy więc wziąć pod uwagę rodzaj bramy, ale także jej aktualny stan i parametry. W innym wypadku ryzykujemy zakup niewłaściwych elementów, co wiąże się z niepotrzebnymi kosztami.

Nowa bramabrama garażowa segmentowa

Zakup gotowej bramy wyposażonej w odpowiedni mechanizm jest rozwiązaniem szybkimi, prostym, a jednocześnie drogim. Cena bramy z napędem możemy być nawet o 45% wyższa niż bramy tego samego rodzaju, ale niezautomatyzowanej. Na rynku znajdziemy różne modele bram, wliczając w to przesuwne, uchylne i rolowane, które posiadają wbudowany napęd umożlwiający automatyczne ich poruszanie się. Mamy w tym przypadku pewność, że siłowniki umożliwiające ruch skrzydła dobrane są odpowiednio do samej bramy.

Z pewnością bramę automatyczna warto wybrać wtedy, gdy wymieniamy lub stawiamy dopiero ogrodzenie naszej posesji. Od razu zyskujmy rozwiązanie komfortowe, a jednocześnie stylistycznie pasujące do reszty płotu. Nowa brama będzie także lepszym wyborem, gdy ta, którą posiadamy obecnie, jest w złym stanie – pojawiła się na niej korozja i trudności w sprawnym i płynnym jej otwieraniu oraz zamykaniu.

Data publikacji: 06.01.2016
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jaka brama garażowa jest najlepsza? Pomagamy w wyborze

Jaka brama garażowa jest najlepsza? Pomagamy w wyborze
Odpowiednio dobrana brama do garażu działa niezawodnie w każdych warunkach i komponuje się z bryłą budynku mieszkalnego, a także nie pozwala na nadmie...
Czytaj więcej

Konserwacja i naprawa bramy garażowej

Konserwacja i naprawa bramy garażowej
Głośna praca, blokujące się skrzydło czy niesprawne sprężyny wskazują na to, że brama garażowa nie funkcjonuje we właściwy sposób. Jej wymiana nie jes...
Czytaj więcej

Jak konserwować automatyczną bramę garażową

Jak konserwować automatyczną bramę garażową
Aby uniknąć przykrych niespodzianek w zimie, kiedy samochód zamiast w garażu stać musi na podjeździe, przyda się regularna dbałość o niektóre z elemen...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Nowy siłownik czy nowa brama