icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

W jakie akcesoria do auta warto się wyposażyć zimą

Podróże autem, szczególnie w niespecjalnie przychylnych warunkach pogodowych, mogą być naprawdę niebezpieczne. Śnieżyca lub oblodzone podłoże nie sprzyjają prowadzeniu auta, dlatego dla zachowania bezpieczeństwa należy wyposażyć je w specjalne akcesoria.

odśnieżanie autaObowiązkowe wyposażenie samochodu, nie tylko zimą

Aby nasze auto było w pełni wyposażone w niezbędne akcesoria, konieczne będzie posiadanie:

1. Trójkąta ostrzegawczego, który będzie potrzebny, by odpowiednio oznaczyć miejsce wypadku. Trójkąt stawiamy w określonej odległości od samochodu, żeby inni kierowcy zostali w porę ostrzeżeni o niebezpieczeństwie na drodze. Trójkąt utrzymany w odblaskowej kolorystyce pozwoli w porę się zatrzymać i tym samym uniknąć dodatkowej stłuczki.

2. Apteczki, czyli wyposażenia auta, o którym nie należy zapominać nigdy. W apteczce powinien się znaleźć bandaż, jednorazowe rękawiczki oraz plastry. W przypadku poważniejszych zdarzeń leki oraz opatrunki umieszczone w apteczce umożliwią szybką reakcję oraz pomoc osobie poszkodowanej.

3. Liny – o konieczności jej posiadania z pewnością przekonała się niejedna osoba, która była holowana lub holowała inny pojazd. W tym zakresie zawsze pamiętajmy o przestrzeganiu reguł bezpieczeństwa względem innych kierujących.

Wyposażenia auta, które może się przydać zimą

W okresie zimowym, szczególnie, gdy spada temperatura oraz mamy do czynienia z opadami śniegu, konieczne do poruszania się po niektórych terenach, np. górskich, będą łańcuchy śniegowe. Ponadto, w niektórych przypadkach takie wyposażenie auta jest wręcz obowiązkowe.

Uwaga: samo posiadanie łańcuchów to nie wszystko. Konieczne będzie także ich umiejętne nałożenie. Dlatego przed podróżą przećwiczmy ich zakładanie, ponieważ na trasie może już nie być na to czasu. Należy przy tym pamiętać, że prawidłowo nałożony łańcuch powinien się znajdować na osi napędowej.

Odmrażacz do szyb K2 Atlas 700 mlOdmrażacz do zamków, a także do szyb – to produkty bardzo łatwe w użytkowaniu, a jednocześnie znacznie bezpieczniejsze od innych akcesoriów, którymi pozbędziemy się oblodzenia. Mają postać sprayu, który aplikuje się w docelowe miejsce.

Zimowy płyn do szyb – dlaczego jest ważne, aby tego rodzaju produkt dobierać do określonej pory roku? Ponieważ środki do zastosowania latem mogą zamarzać.

Skrobaczka – to akcesorium, które umożliwi szybkie usunięcie powłoki zamarzniętego śniegu z szyb. Ta nieprzyjemna czynność towarzyszy nam zimą każdego ranka i nie należy do najprzyjemniejszych. Im szybciej i dokładniej ją wykonamy, tym bardziej komfortowo będzie wyglądała nasza podróż do pracy.

Uwaga: pamiętajmy, aby szczególnie zimą zadbać o prawidłowo działające wycieraczki samochodowe – powinny one dobrze zbierać wodę oraz śnieg, zapewniając idealną widoczność.

Zimą warto także pamiętać o kablach rozruchowych, które w mroźne poranki pozwolą uruchomić samochód.

Data publikacji: 17.11.2016