Produkty

Montujemy ramki do tablic rejestracyjnych

Montujemy ramki do tablic rejestracyjnych

Ramki do tablic rejestracyjnych to proste, plastikowe obudowy, które powinny pełnić jedną ważną rolę – stabilnie zamocować numery rejestracyjne i uchronić je przed zgubieniem. Jak zamontować ramkę do numerów pojazdu, aby była stabilna i wyglądała estetycznie?

Funkcje ramki pod tablicę rejestracyjną

Choć tablice z numerem pojazdu można przykręcić bezpośrednio do karoserii, nie jest to dobrym rozwiązaniem – nie wpływa to pozytywnie na prezentację samochodu. Sama ramka jednak nie rozwiązuje wszystkich problemów. Niewłaściwie dobrana lub przytwierdzona może generować koszty – jeśli tablica z numerami wypadnie z obudowy, musimy ponieść opłatę za wyrobienie jej kopii. Jeśli nie zauważymy straty, ale nie umknie ona uwadze policji – musimy zapłacić mandat. 

Czy wiesz, że?

Utrata tablicy rejestracyjnej eliminuje samochód z ruchu do czasu, aż nie wyrobimy nowej. W przypadku kontroli policji, funkcjonariusz może zatrzymać dowód rejestracyjny naszego pojazdu.

tablica rejestracyjnaJak wybrać ramkę do tablicy rejestracyjnej?

Ramki z polistyrenu lub innego tworzywa sztucznego są dobrym rozwiązaniem, ponieważ są odporne na czynniki zewnętrzne – nie korodują pod wpływem wody opadowej czy pośniegowego błota z solą drogową. Są niedrogie i łatwe do przytwierdzenia. Wybierając ramkę do tablicy samochodowej, wybierzmy taką, która charakteryzuje się prostym montażem.

Zwróćmy uwagę na rozstaw otworów ramki, aby była uniwersalna i pasowała do różnych marek aut obecnych na polskim rynku. Dzięki temu nie musimy robić wielu dodatkowych wierceń. Pozwala to uniknąć uszkodzenia karoserii, co nie tylko wpływa na estetykę samochodu, ale też pozwala uniknąć rdzewienia niepolakierowanej blachy w miejscu potencjalnych nawierceń.

RAMKA DO TABLIC REJESTRACYJNYCH SREBRNAJak zamontować tablice rejestracyjne?

W celu stabilnego zamocowania ramki, przykręcamy ją we wnękę przeznaczoną na tablicę z numerem rejestracyjnym samochodu. Następnie wsuwamy tablicę rejestracyjną do ramki. Pamiętajmy, aby zamknąć ją od dołu listwą zatrzaskową, aby numery nie wypadły i nie hałasowały w trakcie jazdy.

Uwaga! Mocowanie ramki można łatwo uszkodzić – wystarczy przeszkoda, taka jak zaspa śniegowa czy słupek parkingowy, aby plastik pękł i tablice wysunęły się z ramki. Niewłaściwe mocowanie sprawia, że tablica rejestracyjna może stać się łatwym łupem dla złodziei. Dlatego szczególną uwagę zwróćmy na mocowanie ramki lub dodatkowo zabezpieczmy tablice rejestracyjne.

montaż tablicy rejestracyjnejJak zabezpieczyć tablice rejestracyjne przed wypadnięciem z ramki?

Na wszelki wypadek możemy zamocować tablice umieszczone w ramce do nadwozia za pomocą nitów lub wkrętów. To najlepiej zabezpieczy numery przed kradzieżą lub zgubieniem. Jeśli zauważymy, że ramka została uszkodzona, szybko zareagujmy, mocując tablice do obudowy za pomocą opaski zaciskowej.

Zawsze warto mieć zapas kilku tzw. trytytek w samochodzie. Są bardzo tanie i niezawodne w wielu sytuacjach – pozwolą tymczasowo zamocować tablice, kołpaki i wykonać wielu drobnych napraw, które umożliwią nam bezpieczne dojechanie do najbliższego warsztatu. 

Data publikacji: 29.10.2017
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak prawidłowo przymocować tablicę rejestracyjną?

Jak prawidłowo przymocować tablicę rejestracyjną?
Do zamocowania tablicy rejestracyjnej nie potrzebujemy mechanika czy innego specjalisty, jednak ważne jest, abyśmy wykonali tę czynność prawidłowo. Od...
Czytaj więcej

Praktyczne akcesoria do Twojego samochodu

Praktyczne akcesoria do Twojego samochodu
Długie podróże samochodem obfitują w wiele nieprzewidzianych zdarzeń. Pęknięta opona, uszkodzona przez kamyk przednia szyba, czy wypalona żarówk...
Czytaj więcej

Obowiązkowe akcesoria samochodowe – co powinniśmy zawsze mieć przy sobie?

Obowiązkowe akcesoria samochodowe – co powinniśmy zawsze mieć przy sobie?
Przepisy ruchu drogowego obligują kierowców do posiadania w pojeździe pewnych przedmiotów służących do ratowania życia oraz do oznakowan...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Montujemy ramki do tablic rejestracyjnych