Zalety elektrycznych kluczy udarowych

Elektryczny klucz udarowy to narzędzie, które znacząco usprawnia prace zarówno w profesjonalnym zakładzie samochodowym czy ślusarskim, jak i przydomowym garażu. Umożliwia wygodne wkręcanie oraz wykręcanie śrub i nie tylko. Co jeszcze może nas przekonać do jego zakupu?

 

elektryczne klucze udaroweElektryczny a pneumatyczny

Pneumatyczny klucz udarowy ma dokładnie to samo zastosowanie, co klucz elektryczny. Jest jednak kilka cech, które je odróżnia. Klucz pneumatyczny jest narzędziem bardziej profesjonalnym, ale wiąże się to też z większym kosztem zakupu i eksploatacji. To urządzenie, które odznacza się małym stopniem awaryjności, jednak podczas jego użytkowania może nam się przydarzyć chociażby awaria układu powietrznego czy też kompresora. Klucz elektryczny jest najczęściej większy i nieco mniej poręczny. Może stanowić jednak doskonałą alternatywę dla klucza pneumatycznego. Świetnie sprawdzi się zarówno przy pracach stacjonarnych w warsztacie samochodowym, jak i w terenie, np. podczas montowania rusztowań. Wykorzystamy go wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie sprężarki, koniecznej do użycia narzędzia pneumatycznego. Udarowy klucz elektryczny musi przede wszystkim odpowiadać naszym potrzebom. Należy bowiem pamiętać, że posiada on niższe momenty obrotowe niż pneumatyczny, dlatego poleca się go głównie majsterkowiczom, ale za jego wyborem przemawia także wiele innych zalet.

Na plus

Na użycie elektrycznego klucza udarowego możemy sobie pozwolić niemal w każdych warunkach. Potrzebne będzie nam do tego jedynie zasilanie elektryczne. Z łatwością możemy zastosować takie urządzenie w warsztacie samochodowym, zakładzie produkcyjnym, przy montażu konstrukcji stalowych czy w przydomowym garażu. Doskonale sprawdzi się przy zakręcaniu, dokręcaniu oraz odkręcaniu różnego rodzaju śrub. Przy użyciu elektrycznego klucza udarowego wysokiej klasy te czynności nie będą wydawały nam się nazbyt męczące. Dodatkowo, możemy być pewni, że nie spowodujemy uszkodzenia łbów w śrubach. Wykonywane przez nas prace będą jeszcze bardziej precyzyjne i wygodne dzięki zastosowaniu elektronicznego regulatora prędkości. Użycie adaptera końcówek narzędziowych umożliwi nam z kolei wkręcanie nie tylko śrub, ale także wkrętów do drewna.

elektryczne klucze udarowe

Przy zakupie

Elektryczne klucze udarowe dostępne na rynku posiadają wiele różnorakich funkcji, które są w stanie znacząco poprawić komfort naszej pracy. Przy zakupie takiego urządzenia warto zwrócić uwagę chociażby na to, czy posiada on wahadłowy przełącznik obrotów prawo/lewo – zdecydowanie najwygodniejszy będzie przełącznik wbudowany w rękojeść. Istotne mogą się też okazać szczeliny wentylacyjne, dzięki którym silnik jest chłodzony – im większe, tym lepsze. Praktyczna będzie z pewnością dodatkowa klamra, która umożliwi nam zawieszanie klucza na pasku. Warto zwrócić uwagę również na wymienne szczotki, antypoślizgową rękojeść oraz hak do zawieszania urządzenia na ścianie warsztatu czy garażu. 

Data publikacji: 09.01.2015