Produkty

Niezbędnik automaniaka – jakie akcesoria powinny znaleźć się w Twoim garażu

Niezbędnik automaniaka  –  jakie akcesoria powinny znaleźć się w Twoim garażu

Posiadanie samochodu wiąże się z koniecznością stałego dbania o jego doskonały stan techniczny. Jeśli trzymamy go w przydomowym garażu, możemy robić to w wolnym czasie i za pomocą własnych narzędzi. Jakie więc akcesoria powinny znaleźć się w naszym wyposażeniu, abyśmy byli gotowi na każdą ewentualność?

latarkaDodatkowe oświetlenie – latarka LED

Latarka stanowi wyposażenie, które przyda się nie tylko automaniakowi. Dodatkowe źródło światła sprawdza się w wielu sytuacjach awaryjnych oraz podczas majsterkowania. Ze względu na możliwość wykorzystania obu rąk do pracy, najlepszą opcją będzie tak zwana czołówka, którą za pomocą specjalnych pasków przymocujemy do głowy. Jeśli jednak wolimy tradycyjne latarki, w wyborze odpowiedniego modelu pomoże nam ten poradnik.

Guma do szyb

Guma do szyb jest niezastąpionym elementem, który przyda się podczas mycia samochodu. Za jej pomocą z łatwością doprowadzimy do ładu nawet najbardziej zanieczyszczone części. Taki produkt najczęściej łączy w sobie funkcję zbieraczki do wody i gąbki, a więc nie potrzebujemy kupować tych elementów osobno. Najlepiej zdecydować się na model z długą drewnianą rączką, która pozwoli nam dosięgnąć daleko bez konieczności pochylania się i dotykania mokrej karoserii. Ogromną zaletą gumy do szyb samochodowych jest jej szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym. Można ją wykorzystać także do mycia płytek ściennych i okien.

Guma do szyb z drewnianą rączkaOdmrażacz w spray’u

Odmrażacz to preparat, który przydaje się nie tylko zimą. Chociaż przeznaczony jest do usuwania pojawiającego się w samochodowych szczelinach lodu, doskonale sprawdza się także do czyszczenia szyb i karoserii. Za pomocą kilku kropel tego specyfiku z łatwością usuniemy ptasie odchody z maski lub inne trudne zabrudzenia. Pamiętajmy jednak, by w ten sposób umytą powierzchnię przetrzeć czystą szmatką nasączoną w wodzie, by odmrażacze o żrących właściwościach nie uszkodziły karoserii.

Sprawdź także jak zapewnić doskonały stan szyb samochodowych!

Wkrętaki typu torx

Torxy to klucze lub wkrętaki o charakterystycznym kształcie sześcioramiennej gwiazdy. Posiadają równie szerokie zastosowanie jak imbusy i są niezbędne podczas majsterkowania przy samochodzie. Przydadzą się podczas demontażu boków drzwi i deski rozdzielczej. Mogą mieć różną średnicę i warto posiadać cały ich komplet. Oprócz posiadania typowo garażowego zastosowania, sprawdzają się także w domu, podczas montażu mebli i wielu prac remontowych.

odkurzaczMagnes na teleskopowej rączce

Majsterkowanie przy samochodzie wiąże się z odkręcaniem i przykręcaniem wielu elementów, których rozmiar porównywalny jest z wielkością ziarenka grochu. Jeśli połączymy to z ilością różnego rodzaju zakamarków, jakie znajdują się pod maską zrozumiemy, dlaczego magnes na teleskopowej rączce jest akcesorium niezbędnym w każdym garażu. Za jego pomocą z łatwością dosięgniesz śrubkę, która upadła w nawet najmniejszą szczelinę. Dostępne są także modele z lusterkami, które pomogą odnaleźć zagubiony element.

Odkurzacz bezprzewodowy

Lekki i poręczny odkurzacz bezprzewodowy przyda się do sprzątania w samochodzie i sprawi, że zadanie to będzie znacznie wygodniejsze niż przy użyciu standardowego urządzenia z wielkim bębnem i rurą, która często się plącze i zagina uniemożliwiając pracę. Atutem takiego odkurzacza jest fakt, że za jego pomocą łatwo wyczyścić nie tylko samochód, ale także wysoko umieszczone półki.

Porada eksperta

Aby narzędzia, za pomocą których dbamy o samochód, służyły nam przez długi czas i nie ulegały awariom w najmniej oczekiwanych momentach, pamiętajmy o tym, aby po skończonej pracy wyczyścić je w odpowiednich preparatach i odłożyć na miejsce.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Szyby samochodowe – jak zapewnić ich dobry stan

Szyby samochodowe – jak zapewnić ich dobry stan
Pęknięcia i uszczerbki na przedniej szybie samochodu są zmorą każdego kierowcy. Nie tylko ograniczają widoczność, ale mogą także prowadzić do poważnyc...
Czytaj więcej

Rysy na szybach – jak usuwać i zapobiegać ich powstawaniu

Rysy na szybach – jak usuwać i zapobiegać ich powstawaniu
Szyby mają to do siebie, że łatwo je zarysować. Czasem jest to efekt ich nieumiejętnego czyszczenia, a czasem skutek nieszczęśliwego wypadku. Z dziełe...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Niezbędnik automaniaka – jakie akcesoria powinny znaleźć się w Twoim garażu