LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Stwórz przydomową myjnię

Każdy posiadacz samochodu prędzej czy później zmuszony zostaje do usunięcia z pojazdu nadmiaru brudu. Jeśli dość mamy kłopotliwych wizyt w myjni i oczekiwania na swoją kolej, kiedy to wielkie szczotki wypucują nasze auto, możemy zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Jeśli posiadamy dom z ogrodem, możemy stworzyć własną myjnię! Wystarczy zakupić myjkę wysokociśnieniową.

mycie samochodu, splukiwaniemycie samochodu, splukiwaniemycie samochodu, splukiwaniemycie samochodu, splukiwanie

Decydując się na taką inwestycję, musimy przede wszystkim wiedzieć, na co się porywamy. Myjka wysokociśnieniowa jest urządzeniem, które może ułatwić nam życie. Jeśli tylko posiadamy w naszym ogrodzie wystarczająco dużo przestrzeni, którą możemy przeznaczyć na przydomową myjnię, warto  poznać zalety oraz parametry takiego sprzętu. Pozwoli nam to dobrać urządzenie właściwe dla naszych potrzeb.

Rodzaje myjek

Podstawowy podział tych urządzeń wyróżnia dwie zasadnicze kategorie: dedykowane do użytku domowego oraz takie, które znajdą zastosowanie w profesjonalnych myjniach. Jako że naszą intencją jest stworzenie myjni, która zaspokoi nasze potrzeby, skupimy się na tych pierwszych. Spośród dostępnych na rynku produktów wyróżniamy myjki elektryczne, spalinowe oraz hybrydowe. Zastanawiając się, jaki sposób zasilania myjki wybrać, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki będzie zakres działania myjki. Jeśli będziemy jej używać do mycia samochodu i rowerów, taka zasilana elektrycznie w zupełności nam wystarczy.

polerka samochodowapolerka samochodowapolerka samochodowapolerka samochodowa

Istotne parametry

Gdy wiemy już, jaki rodzaj zasilania myjki będzie odpowiadał naszym potrzebom, musimy poświęcić chwilę uwagi jej parametrom technicznym. Najważniejszymi wartościami, na które musimy zwrócić uwagę, przystępując do takiego zakupu, są wydajność oraz ciśnienie wody. Wydajność prezentowana jest za pomocą litrów tłoczonych na godzinę. Do użytku domowego ten parametr powinien wynosić około 300 do 350 L/h. Drugim bardzo ważnym parametrem jest ciśnienie tłoczonej wody. Wartość ta podawana jest w barach lub megapascalach i powinna wynosić od 80 do 160 barów.

Ponadto, ważnymi elementami, na które powinniśmy zwrócić uwagę, są takie aspekty, jak wymiary oraz waga urządzenia. Nie chcemy przecież zagracać sobie garażu sprzętem, który będzie nam zawadzał i na dodatek nie będziemy mogli go ruszyć z miejsca! Na szczęście producenci oferują nawet niewielkie myjki, które kształtem i rozmiarami przypominają zwykły domowy odkurzacz. Warto  również zwrócić uwagę na to, w jakie szczotki jest zaopatrzone urządzenie – pozwoli nam to dobrać sprzęt, który sprawdzi się nie tylko przy myciu samochodu, ale również usunie zabrudzenia np. z rowerów.

Stworzenie przydomowej myjni nie jest zadaniem trudnym. Wystarczy zakupić właściwy sprzęt i możemy cieszyć się komfortem, jaki daje możliwość mycia samochodu na własnej posesji. Jeśli mamy dość kłopotliwych wypraw do myjni samochodowej, stworzenie takiego miejsca na własny użytek w przydomowym ogrodzie może być dobrym rozwiązaniem.

 

 

Data publikacji: 24.05.2015