Produkty

Stwórz przydomową myjnię

Stwórz przydomową myjnię

Każdy posiadacz samochodu prędzej czy później zmuszony zostaje do usunięcia z pojazdu nadmiaru brudu. Jeśli dość mamy kłopotliwych wizyt w myjni i oczekiwania na swoją kolej, kiedy to wielkie szczotki wypucują nasze auto, możemy zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Jeśli posiadamy dom z ogrodem, możemy stworzyć własną myjnię! Wystarczy zakupić myjkę wysokociśnieniową.

mycie samochodu, splukiwanieDecydując się na taką inwestycję, musimy przede wszystkim wiedzieć, na co się porywamy. Myjka wysokociśnieniowa jest urządzeniem, które może ułatwić nam życie. Jeśli tylko posiadamy w naszym ogrodzie wystarczająco dużo przestrzeni, którą możemy przeznaczyć na przydomową myjnię, warto  poznać zalety oraz parametry takiego sprzętu. Pozwoli nam to dobrać urządzenie właściwe dla naszych potrzeb.

Rodzaje myjek

Podstawowy podział tych urządzeń wyróżnia dwie zasadnicze kategorie: dedykowane do użytku domowego oraz takie, które znajdą zastosowanie w profesjonalnych myjniach. Jako że naszą intencją jest stworzenie myjni, która zaspokoi nasze potrzeby, skupimy się na tych pierwszych. Spośród dostępnych na rynku produktów wyróżniamy myjki elektryczne, spalinowe oraz hybrydowe. Zastanawiając się, jaki sposób zasilania myjki wybrać, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki będzie zakres działania myjki. Jeśli będziemy jej używać do mycia samochodu i rowerów, taka zasilana elektrycznie w zupełności nam wystarczy.

Istotne parametry

Gdy wiemy już, jaki rodzaj zasilania myjki będzie odpowiadał naszym potrzebom, musimy poświęcić chwilę uwagi jej parametrom technicznym. Najważniejszymi wartościami, na które musimy zwrócić uwagę, przystępując do takiego zakupu, są wydajność oraz ciśnienie wody. Wydajność prezentowana jest za pomocą litrów tłoczonych na godzinę. Do polerka samochodowaużytku domowego ten parametr powinien wynosić około 300 do 350 L/h. Drugim bardzo ważnym parametrem jest ciśnienie tłoczonej wody. Wartość ta podawana jest w barach lub megapascalach i powinna wynosić od 80 do 160 barów.

Ponadto, ważnymi elementami, na które powinniśmy zwrócić uwagę, są takie aspekty, jak wymiary oraz waga urządzenia. Nie chcemy przecież zagracać sobie garażu sprzętem, który będzie nam zawadzał i na dodatek nie będziemy mogli go ruszyć z miejsca! Na szczęście producenci oferują nawet niewielkie myjki, które kształtem i rozmiarami przypominają zwykły domowy odkurzacz. Warto  również zwrócić uwagę na to, w jakie szczotki jest zaopatrzone urządzenie – pozwoli nam to dobrać sprzęt, który sprawdzi się nie tylko przy myciu samochodu, ale również usunie zabrudzenia np. z rowerów.

Stworzenie przydomowej myjni nie jest zadaniem trudnym. Wystarczy zakupić właściwy sprzęt i możemy cieszyć się komfortem, jaki daje możliwość mycia samochodu na własnej posesji. Jeśli mamy dość kłopotliwych wypraw do myjni samochodowej, stworzenie takiego miejsca na własny użytek w przydomowym ogrodzie może być dobrym rozwiązaniem.

 

 

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak czyścić zżółknięty plastik?

Jak czyścić zżółknięty plastik?
Plastikowe elementy i obudowy z biegiem czasu odbarwiają się, tracąc swój estetyczny wygląd – najbardziej widoczne jest to na białych tworzywach s...
Czytaj więcej

Chemia do myjek ciśnieniowych

Chemia do myjek ciśnieniowych
Wśród myjek ciśnieniowych znajdziemy zarówno urządzenia do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Ich popularność wynika z wygody użytkowania i wielo...
Czytaj więcej

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Jak działa myjka ciśnieniowa?
W artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak działa myjka ciśnieniowa. Dowiesz się także, jaka jest budowa myjki ciśnieniowej oraz gdzie możesz wyk...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
08.09.2015
Kupno myjki ciśnieniowej to nie jest bułka z masłem, zanim trafiłem na moją obecną, to męczyłem się z dwoma innymi, jedna była po prostu za słaba, druga miała tandetnie wykonane akcesoria i zupełnie nieprzydatne. Dzięki poradom pracownika z Castoramy , który wybił mi z głowy jedną myjkę na która się napaliłem. Jestem mu za to bardzo wdzięczny. Przed kupnem warto tez pogrzebać w necie, czasem coś się znajdzie wiarygodnego

Ocena i komentarz dla:

Stwórz przydomową myjnię