Produkty

Jak zabezpieczyć bramę garażową przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć bramę garażową przed włamaniem?

Przy zakupie bramy garażowej często zwracamy uwagę chociażby na ochronę przed niepożądanym przytrzaśnięciem, nieco mniej bacznie podchodząc do sprawy zabezpieczenia jej przed włamaniem. Brama jest pod tym względem punktem newralgicznym – znajduje się w niej cenny pojazd, a sam garaż najczęściej prowadzi bezpośrednio do mieszkania. Podpowiadamy, jak w znaczący sposób możemy zminimalizować ryzyko.

brama automatuczna na pilotaZamek antywłamaniowy

Zastosowanie zamka antywłamaniowego to najprostszy i najbardziej popularny sposób na zabezpieczenie bramy garażowej. Co więcej, takie rozwiązanie wypada też najkorzystniej pod względem poniesionych przez nas wydatków na środki ochronne. Powinniśmy pamiętać jednak o tym, że o tego typu zamek należy zadbać już w momencie, w którym wybieramy odpowiednią bramę garażową. W wielu modelach bram wymiana zamka w późniejszym etapie użytkowania może być bowiem niemożliwa do zrealizowania.

Tradycyjnie a z pilotem

Kiedy wybieramy konkretny model bramy garażowej, mając na względzie zabezpieczenie jej przed włamaniem, powinniśmy przemyśleć przede wszystkim to, jakim mechanizmem otwierania i zamykania skrzydła będziemy się posługiwać. Należy tutaj pamiętać głównie o tym, że tradycyjny zamek jest znacznie łatwiejszą przeszkodą do pokonania dla niepożądanych przez nas osób, niż zamek sterowany zdalnie przy użyciu pilota. Pilot wysyła bowiem sygnały mogące mieć niemal bilion kombinacji kodu. Warto tutaj zwrócić uwagę na możliwy sposób ryglowania. Kiedy wykorzystamy produkt z napędem elektrycznym, niewykluczającym funkcji rygli mechanicznych, zyskamy podwójne zabezpieczenie.

brama otwierana ręcznieOchrona przed wyważeniem

Otwieranie i zamykanie bramy garażowej przy pomocy pilota to rozwiązanie niezwykle wygodne i bezpieczne, ale niechroniące nas w stu procentach. Pamiętajmy bowiem o tym, że włamywacze mają jeszcze możliwość wyważenia skrzydła. Aby ochronić się przed taką ewentualnością, warto rozważyć zastosowanie nie tylko samego napędu, ale także specjalnego mechanizmu zabezpieczającego przed podważeniem blatu bramy. Może on występować chociażby w postaci blokady dociskowej, która w takiej sytuacji skutecznie przytrzyma bramę w zamkniętej pozycji. Wówczas nawet włamywacz wyposażony w twardy łom nie będzie mógł przedostać się do środka.

Zabezpieczona brama to brama solidnie wykonana

Stosując dodatkowe elementy ochrony, nie możemy zapominać o tym, że maksymalne bezpieczeństwo zapewni nam tylko solidnie wykonany i właściwie osadzony w budynku produkt. Powinniśmy mieć bowiem na uwadze fakt, iż potencjalni włamywacze mogą działać w wieloraki sposób – wyłamywać zamek, podważać blat, wypchać bramę z prowadnic, a nawet przecinać skrzydło, na przykład przy użyciu szlifierki.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Brama garażowa – jaką wybrać?

Brama garażowa – jaką wybrać?
Coraz więcej osób wyprowadza się z centrum miasta do domków jednorodzinnych. Tam w końcu nie muszą szukać w nieskończoność miejsca do pa...
Czytaj więcej

Jaką bramę garażową wybrać?

Jaką bramę garażową wybrać?
Odpowiednio dobrana brama do garażu działa niezawodnie w każdych warunkach i komponuje się z bryłą budynku mieszkalnego, a także nie pozwala na nadmie...
Czytaj więcej

Konserwacja i naprawa bramy garażowej

Konserwacja i naprawa bramy garażowej
Głośna praca, blokujące się skrzydło czy niesprawne sprężyny wskazują na to, że brama garażowa nie funkcjonuje we właściwy sposób. Jej wymiana nie jes...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.11.2016
u mnie jest ok brama, sąsiadom pokradli z garażów różne rzeczy tego lata, u mnie na szczęście nie zdołali

Ocena i komentarz dla:

Jak zabezpieczyć bramę garażową przed włamaniem?