Produkty

Jak i z czego wykonać wieszak na rower

Jak i z czego wykonać wieszak na rower

Nawet w małym mieszkaniu znajdzie się miejsce na to, by zawiesić gdzieś rower. Kluczem do sukcesu jest wybranie lub samodzielne wykonanie wieszaka, który umożliwi nam zamieszczenie roweru w odpowiednim do tego miejscu.

Wielu posiadaczy rowerów, trzyma swój sprzęt na balkonie lub klatce schodowej. Różnie się to może skończyć. O ile nasz balkon znajduje się na czwartym piętrze i ma zadaszenie, o tyle nie ma z tym problemów. Niestety w przypadku posiadaczy balkonów na parterze lub niskim – pierwszym piętrze może się okazać, że nasz Rower na ścianiesprzęt padnie łupem złodzieja.

Argumenty „za” trzymaniem roweru w domu przemawiają także względem osób, które swój sprzęt chcą przechowywać w piwnicy. Codzienne znoszenie go po schodach do ciemnego pomieszczenia piwnicznego nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Jest kłopotliwe szczególnie wtedy, gdy do piwnicy prowadzą dodatkowe schody, a nasza komórka znajduje się gdzieś na końcu tego pomieszczenia.

Jak samodzielnie wykonać wieszak na rower?

Rower, szczególnie ten przechowywany w małym mieszkaniu, może być dosyć dużym problemem. Aby go zminimalizować, warto pokusić się o wykonanie wieszaka na własną rękę. Taki wieszak znacznie ułatwi jego przechowywanie – obecność jednośladu przestanie być dla domowników uciążliwa.

Wieszaki zamontowane na wysokości to oczywiście także pewność, że sprzęt nie znajdzie się w ciągach komunikacyjnych. Nie będzie tarasował nam przejścia, nie zagraci przedpokoju.

Będzie też poza zasięgiem rąk dzieci, które mogłyby podczas zabawy z kołem i szprychami zrobić sobie krzywdę.

Aby wieszak zapewniał bezpieczeństwo

Może być wykonany z twardych profili stalowych. Może być montowany zarówno na ścianie, jak i na suficie. Dodatkowo, warto żeby jego osłona zewnętrzna była Wieszak do roweruwykonana z tworzywa sztucznego. W ten sposób rama roweru nie obetrze się.

Bardzo solidny wieszak stworzymy ponadto z samogwintujących haków na rower, których ogromnym atutem jest łatwość montażu.

Ciekawym dopełnieniem haków będzie szablon naścienny będący odzwierciedleniem roweru. Mocowania możemy wówczas umieścić przy siodle oraz przy kierownicy. Rower zawiśnie tylko kilkanaście centymetrów nad podłogą, ale efekt końcowy powinien być naprawdę zadowalający.

Uwaga: dla zwiększenia efektu dekoracyjności, możemy wykonać szablon wielokolorowy, który ożywi wnętrze naszego przedpokoju.

Rower możemy ponadto zawiesić na drewnianej półce lub umieścić go w specjalnie przygotowanej wnęce ściennej. Jedno i drugie rozwiązanie możemy przeprowadzić samodzielnie, sprawdzając tylko wcześniej dokładne wymiary roweru.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Gdzie przyda nam się stojak na rower?

Gdzie przyda nam się stojak na rower?
Stojak na rower powinien znaleźć się na terenie każdej firmy, nawet tej najmniejszej. Są one również nieodzowne w pobliżu dużych sklepów...
Czytaj więcej

Miejsce przyjazne rowerom - jak przystosować przestrzeń wokół firmy?

Miejsce przyjazne rowerom - jak przystosować przestrzeń wokół firmy?
Rower to – szczególnie w mieście – świetna alternatywa dla samochodu. W odróżnieniu od niego nie stoi w korku, jest ekologiczny i zdrowy. Jeśli ...
Czytaj więcej

Pomysły na samodzielne wykonanie stojaka na rowery

Pomysły na samodzielne wykonanie stojaka na rowery
Stojak na rowery okaże się przydatny szczególnie na posesji domu, w którym mieszkańcy często korzystają z jednośladów. Wykorzysta...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
22.12.2016
coś dla mnie :P współlokatorzy ciągle mają mi za złe, że w przedpokoju trzymam rower... faktycznie czas coś z tym zrobić

Ocena i komentarz dla:

Jak i z czego wykonać wieszak na rower