icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Kredka samochodowa - jak działa?

Kredka samochodowa jest produktem, który pozwoli nam pozbyć się wielu drobnych uszkodzeń karoserii auta, takich jak zadrapania, rysy, otarcia czy odpryski powstałe np. po uderzeniu kamieniem. Ten nowoczesny środek retuszujący może stanowić wyposażenie każdego kierowcy.

Mimo iż produkt ten może nam pomóc w wielu sytuacjach, powinniśmy pamiętać o tym, że jego użycie jest skuteczne tylko przy uszkodzeniach, które nie naruszyły samego metalu, oraz w sytuacji, w której poprawnie z niego korzystamy. Wypełnienie za pomocą kredki wadliwego miejsca nie daje długotrwałego efektu, ponieważ ponownie musimy użyć jej po kilkunastu myciach lakieru. Za jej pomocą możemy pozbyć się wyłącznie drobnych usterek. Jeśli mamy do czynienia z bardziej zaawansowanymi problemami, powinniśmy zgłosić się z nimi do lakiernika.

Jak używać kredki samochodowej?

Aby skutecznie pozbyć się zadrapania, rysy, otarcia czy odprysku przy użyciu kredki samochodowej, powinniśmy uprzednio przygotować do tego procesu nasz pojazd. Bardzo istotne jest jego dokładne umycie oraz wysuszenie. Jeszcze zanim rozpoczniemy malowanie wadliwego miejsca kredką, powinniśmy odtłuścić jego powierzchnię przy użyciu spirytusu. Przed użyciem samą kredkę należy wstrząsnąć, po czym nanieść powłokę na uszkodzone miejsce. W przypadku rys i zadrapań, kredką należy malować pod kątem 90 stopni, unikając nakładania wzdłuż uszkodzenia. Jeśli zaś pozbywamy się odprysków, to warstwę aplikujemy poprzez koliste ruchy kredki od wnętrza uszkodzenia na zewnątrz. W obu przypadkach nadmiar z aplikatora należy zetrzeć przy pomocy suchej szmatki, na końcu bardzo delikatnie polerując. Wypełnienie pozostawiamy na 48 godzin, aby dokładnie wyschło.

SMALL_przetarcie_zderzakaSMALL_przetarcie_zderzakaSMALL_przetarcie_zderzakaSMALL_przetarcie_zderzaka

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie takiego produktu?

Od tego, czy wybierzemy odpowiednią kredkę, zależeć będzie efekt, jaki osiągniemy. Przy zakupie takiego produktu warto zwrócić szczególną uwagę, czy jest on bezwonny, nietoksyczny, wodoodporny i co bardzo ważne – czy posiada utwardzacz UV, który pozwala na precyzyjne wypełnienie i wyrównanie uszkodzonego miejsca na karoserii naszego auta. Aby aplikowanie za pomocą kredki było jak najbardziej wygodne, powinniśmy zwrócić również uwagę na kształt produktu. Warto wyposażyć się też w narzędzie, które będzie kompatybilne z wszystkimi typami lakierów.

SMALL_zarysowania_karoseriiSMALL_zarysowania_karoseriiSMALL_zarysowania_karoseriiSMALL_zarysowania_karoserii