icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Podstawowe środki do pielęgnacji samochodu

Chcąc zadbać o czystość i stan naszego auta, warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych środków do jego czyszczenia i pielęgnacji – oto kilka z nich.

płyn do szyb castoramapłyn do szyb castoramapłyn do szyb castoramapłyn do szyb castorama

Elementy naszego pojazdu, które powinniśmy obdarzyć szczególną troską, to:

- lakier i zewnętrzne wykończenie innych części samochodu,
- szyby,
- felgi i zderzaki,
- lampy stanowiące oświetlenie oraz ważny element sygnalizacji auta,
- wnętrze samochodu wraz z kokpitem oraz tapicerką.

Na zewnątrz

Najlepszymi środkami pielęgnującymi zewnętrzną część samochodu będą takie, które ułatwiają utrzymanie czystości, właściwego połysku i jednolitej, estetycznej powłoki auta. Warto wykonywać zabiegi przy użyciu preparatów, przynoszących trwały efekt i skutecznie zabezpieczających przed kolejnymi zbrudzeniami czy uszkodzeniami. W tym celu istotne będzie zaopatrzenie się w dobre środki. Wybór preparatów pielęgnacyjnych do aut na rynku jest obecnie całkiem spory. Są grupy klientów, którzy wolą wybrać środki renomowanych firm, sprawdzone, polecane, choć drogie. Inni – zdecydowanie wolą wersje mniej markowych odpowiedników, równie skuteczne, a przy tym – znacznie tańsze.

Możemy kupmug środki do mycia i przecierania szyb, a także środki zapobiegające zaparowaniu szyb.

Wnętrze auta

Wnętrze samochodu możemy pielęgnować przy użyciu środków myjących i konserwujących, służących do utrzymania w dobrym stanie powierzchni z gumy, tworzyw sztucznych czy też materiałów naturalnych (skóry, drewna). Dla poprawy komfortu użytkowników, ważne będzie stosowanie środków zapachowych do odświeżania wnętrza pojazdu. Możemy tu skorzystać z różnego typu zawieszek zapachowych, a także skoncentrowanych emulsji, skutecznie zwalczających zapach dymu papierosowego, potu czy spalin. Są to środki dostępne w aerozolu, które zaleca się stosować np. na dywaniki i wykładziny samochodowe.ić np. najprostszy, uniwersalny środek czyszczący lub też zwykły szampon samochodowy, którym będziemy zmywali wszelkie zabrudzenia na zewnątrz, a także i wewnątrz auta. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w specjalne środki do czyszczenia i zabezpieczania takich części samochodów jak felgi czy też do pielęgnacji opon. Na samochodach nierzadko pojawią się trudne do usunięcia zanieczyszczenia np. od żywicy, smoły, asfaltu, a nawet odchodów ptasich. Warto zatem dysponować środkami pozwalającymi szybko i skutecznie takie zanieczyszczenia usunąć, żeby nie wżarły się na trwałe w karoserię.

naprawa autanaprawa autanaprawa autanaprawa auta

Zniszczone powierzchnie lakiernicze (zadrapania, zmatowienia) warto okresowo potraktować pastą polerską, politurą, a także zawoskować dla stworzenia warstwy ochronnej, utrwalającej efekty mycia i konserwacji. Właścicielom aut potrzebne będą dobre, nie zostawiające s

Akcesoria pielęgnacyjne

Ważnymi elementami potrzebnymi przy pielęgnacji samochodu będą:

- gąbka oraz szczotka do zmywania,
- gąbka do czyszczenia felg, zderzaków,
- szmatki z mikrofibry.

Całościowa pielęgnacja

Poza zakupami odrębnych środków do różnych czynności pielęgnacyjnych samochodu, możemy zaopatrzyć się w specjalne zestawy. Najczęściej są to zestawy produktów jednej marki, służące kompleksowej pielęgnacji. Przykładowo jeden z preparatów zestawu potrafi jednocześnie czyścić, konserwować, a także polerować powierzchnie lakiernicze. Zbiera nie tylko zwykły brud, ale także rozpuszcza trudne, żrące zanieczyszczenia (smoły, oleje), usuwa nierówności lakieru, zabezpiecza go przed promieniami UV i konserwuje powierzchnie. Inne środki pozwolą całościowo wyczyścić i odświeżyć wszelkie elementy we wnętrzu auta (deskę rozdzielczą, uchwyty drzwiowe, gumowe uszczelki, wycieraczki). Kolejne preparaty zapewnią komfortową widoczność poprzez skuteczną konserwację szyb, reflektorów i lusterek (tworzenie idealnie gładkiej powierzchni, z której w czasie jazdy deszcz i śnieg ześlizgują się).

Data publikacji: 21.06.2015