icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Jak zabezpieczyć samochód przed mrozem? Kilka prostych sposobów

Ten zimowy koszmar zna każdy kierowca – jak szybko odśnieżyć samochód i poradzić sobie z zamarzniętymi zamkami? Jest na to kilka sposobów. Zobacz, w jakie akcesoria samochodowe warto wyposażyć się przed zimą, aby oszczędzić sobie nerwów, czasu i energii na odśnieżaniu i odmrażaniu auta.

żaluzja aluminiowaPokrowiec na samochód

Zastosowanie pokrowca na samochód to najprostszy sposób na wygranie walki z zamarzniętymi szybami, zamkami i drzwiami. Duże plandeki będą szczególnie przydatne, jeśli zamierzamy zostawić auto na zewnątrz budynku na kilka dni. Nie tylko uchronią ruchome części auta przed zamarzaniem, ale także zabezpieczą karoserię przed jej niszczeniem.

Aluminiowa zasłonka na przednią szybę

Jeśli używamy auta codziennie, wygodniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie osłony termicznej. Może być dostępna też jako aluminiowa zasłonka lub roleta przeciwsłoneczna. Jak działa? Osłonę, składającą się z maty pokrytej warstwą aluminium, umieszcza się po wewnętrznej stronie szyby samochodowej. Zimą zapobiega ona powstawaniu szronu, więc unikamy czasochłonnego skrobania lodu. Latem ochroni wnętrze auta przed przegrzaniem. Maty w uniwersalnym rozmiarze będą pasować do większości aut osobowych. Znajdziemy je w kategorii akcesoria samochodowe.

ochrona auta przed mrozemOdmrażacz do zamków

Każdy przewidujący kierowca powinien jeszcze przed nadejściem przymrozków wyposażyć swój pojazd w odmrażacz do zamków. Preparaty dostępne w formie sprayów mają wygodny w zastosowaniu aplikator, który umieszcza się w samochodowym zamku. Po naciśnięciu przycisku i odczekaniu chwili, samochodowa wkładka jest rozmrożona. Środki wzbogacone w smary i inhibitory korozji dodatkowo pielęgnują mechanizmy zamykające auto. Odmrażacz przyda się nie tylko w momencie, kiedy nasz samochód odmówi dostępu – spray wykorzystamy też do odmrażania zamków bram ogrodzeniowych, garażowych czy drzwi wejściowych do domu.

Czy wiesz, że…?

Dostępne są odmrażacze do zamków, które pracują w temperaturze sięgającej nawet - 60 stopni Celsjusza!

odmrażanie szyb w aucieOdmrażacz do szyb w sprayu

Jak zaoszczędzić czas na porannym skrobaniu auta? Trzeba najpierw spryskać zmrożone powierzchnie odmrażaczem do szyb. Produkty w kilka chwil odmrażają zaszronione szyby, pozostawiając powierzchnię gładką i bez zarysowań. Zawarte w sprayach składniki sprawią, że po zastosowaniu odmrażacza następnym razem jeszcze łatwiej usuniemy lód ze szklanej powierzchni.

Woskowanie auta

Nie uchroni nas przed skrobaniem szyb, ale na pewno zabezpieczy karoserię samochodową przed przedwczesną utratą blasku. Ręczne lub mechaniczne woskowanie auta to skuteczna metoda na ochronę lakieru i zapewnienie mu głębokiego koloru. Woskować możemy sami, używając odpowiednich do tego gotowych płynów. Możemy też powierzyć to zadanie przed zimą serwisowi.

Nie zapomnimy przed nadejściem mrozów o wpakowaniu do auta skrobaczki do szyb! Najwygodniejsze są akcesoria łączące funkcję skrobaczki i zmiotki. Niektóre z nich mają dodatkowo rękawice, dzięki której nasze ręce nie zgrabieją od zimna. Czy już wszystko spakowane? Sprawdźmy jeszcze, w jakie akcesoria do auta warto wyposażyć się zimą.

Data publikacji: 04.01.2018