Zobacz więcej Rośliny kwaśnolubne

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny zewnętrzne

Strzałka w prawo

Rośliny kwaśnolubne

Strzałka w prawo
Strzałka w lewo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Azalia japońska w odmianach P18
Strzałka w prawo

Azalia japońska w odmianach P18

19,58
/ szt.
z VAT 8%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Informacja

Produkt dostępny wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej.

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

  Azalia japońska to roślina, która potrafi zaskoczyć każdego ogrodnika, bo rzadko spotyka się gatunek tak obficie i pięknie kwitnący. W maju, wśród intensywnie wybarwionych, gęstych kwiatów trudno dostrzec jej ciemnozielone, błyszczące liście. Roślina jest łatwa hodowli i może być prawdziwą atrakcją ogrodowych rabat. Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste i żyzne, próchnicze podłoże o kwaśnym odczynie.

   Cechy i zalety

    Prezentowany gatunek idealnie nadaje się do uprawy w ogrodzie, bowiem jego efektowny i gęsty pokrój, a także w okresie kwitnienia, obfite i barwne kwiatostany ożywiają i zdobią przestrzeń. Azalia japońska w różnych odmianach kolorystycznych jest niewielkim krzewem, którego pędy są rozłożyste i sięgają do 1 m wysokości, dlatego z powodzeniem może być hodowany w małych ogrodach. Roślina jest łatwa w uprawie i nie wymaga troskliwych zabiegów pielęgnacyjnych. Do zdrowego wzrostu, ładnego wybarwienia liści i obfitego kwitnienia w maju azalia potrzebuje słonecznego lub delikatnie zacienionego stanowiska osłoniętego przed wiatrem oraz wilgotnego podłoża próchniczego, zasobnego w składniki odżywcze, o kwaśnym odczynie. Jej ciemnozielone, błyszczące liście w okresie kwitnienia niemal giną pod barwną okrywą z różowych, czerwonych, białych i fioletowych kwiatów. Kolor kwiatostanów zależy od wybranej odmiany.

    • Roślina wieloletnia

    Specyfikacja techniczna

    Kolor kwiatówbiały, różowy, czerwony, fioletowy
    KolorZielony
    Kształt i pokrój roślinyKrzaczasta
    Zakładana wysokość rośliny1200mm
    Okres kwitnieniawiosna
    Wilgotność glebyŻyzna i wilgotna
    pH glebyKwaśna
    Kod produktu5908241600100