Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Rozpałki kominkowe

Strzałka w prawo

Rozpałki kominkowe

Rozpałka kominkowa to przede wszystkim oszczędność czasu. Dużo szybciej napalisz w palenisku lub przyrządzisz grillowane potrawy.

Filtry

Rozpałki kominkowe

Rozpałka kominkowa to przede wszystkim oszczędność czasu. Dużo szybciej napalisz w palenisku lub przyrządzisz grillowane potrawy.

37 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Materiały opałowe do kominków

Wyświetlanie 24 z 37 produktów

Załaduj więcej

ROZPAŁKA DO KOMINKA – SZYBKI SPOSÓB NA OGRZANIE TWOJEGO DOMU

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sposobem na rozpalenie paleniska było podpalenie kawałka starej gazety. Wszystko dlatego, że aby materiał opałowy w kominku odpowiednio się rozpalił, nie wystarczy sama zapałka. Jej płomień jest zbyt niewielki, aby skutecznie rozpalić większe kawałki drewna czy węgla. Jednak używanie papieru z gazety ma bardzo wiele wad. Spalanie znajdujących się na niej substancji chemicznych (tuszu), farb oraz kleju ma bardzo zły wpływ na środowisko. W dzisiejszych czasach jednak nie trzeba korzystać z takich rozwiązań. Dostępne są neutralne dla przyrody rozpałki kominkowe. Nie tylko szybko i skutecznie rozpalają palenisko, ale również nie szkodzą zdrowiu.

Rozpałka do kominka ma zazwyczaj kształt niewielkich kostek. Wkłada się ją pomiędzy materiał opałowy, a następnie podpala. Jej intensywny płomień po chwili zajmuje również większe elementy opałowe w palenisku. Do ich wytworzenia używa się wielu różnorodnych materiałów. Zwykle jest to płyta wiórowa, wełna drzewna lub nasączone parafiną drewno. Różnią się one między sobą czasem spalania. Zazwyczaj jednak wszystkie są ekologiczne, bezzapachowe oraz nie wydzielają szkodliwego dymu. Jako że wytworzone są z naturalnych materiałów, mają bardzo różnorodne zastosowanie. Skorzystasz z nich więc nie tylko podczas rozpalania kominka. Sprawdzą się także na grillu czy w domowym piecu.

DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ ZE SPECJALNYCH ROZPAŁEK?

Rozpałka kominkowa to przede wszystkim oszczędność czasu. Dużo szybciej napalisz w palenisku lub przyrządzisz grillowane potrawy. To ważne, szczególnie jeśli kominek stanowi nie tylko ozdobę salonu, ale jest przede wszystkim głównym źródłem ciepła w domu. Podpałka do pieca będzie dużym ułatwieniem, jeśli musisz regularnie rozpalać na przykład w piecu centralnego ogrzewania. Ponadto jest bardzo łatwa w przechowywaniu. Zwykle sprzedawana jest w praktycznych tubach lub kartonach. Skutecznie chronią one materiał przed zawilgoceniem. Bez problemu znajdziesz dla nich miejsce w pobliżu paleniska, aby mieć je zawsze pod ręką. Wybierając ją, dbasz nie tylko o swój komfort, ale również o środowisko.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ ROZPAŁKĘ DO KOMINKA?

W nasze ofercie znajdziesz różnorodne podpałki od sprawdzonych producentów. Jeśli masz kominek od niedawna, możesz zastanawiać się, która rozpałka do kominka będzie najlepiej wpisywać się w Twoje oczekiwania. Najważniejsze jest to, aby podpałka z łatwością się rozpalała. Dzięki temu będzie rzeczywiście spełniać swoją funkcję. Jeśli szczególnie zależy Ci na czasie, lepiej zrezygnuj z podpałki wykonanej z płyty pilśniowej nasączonej parafiną. Taka rozpałka najlepiej sprawdzi się do grillowania. Pali się ona bowiem stosunkowo długo. Niestety jej płomień jest dość mały, co powoduje, że nie będzie to najlepsza podpałka do kominka lub pieca.

Jako podpałka kominkowa zdecydowanie najlepiej sprawdzą się parafinowe kostki. Mają one biały kolor oraz wyróżniają się wysoką skutecznością. Płoną też bardzo intensywnie. Ponadto ich rozpalanie zajmuje dosłownie chwilę. Ich płomień szybko rozprzestrzenia się na materiał opałowy. Nie mają tendencji do gaśnięcia, dlatego pozwolą zwykle bezproblemowo rozpalić kominek. Już nawet jedna sztuka wystarczy, aby szybko poradzić sobie z ociepleniem salonu. Docenisz ją również za to, że wydziela naprawdę niewiele dymu.

Rozpałka do kominka to jednak nie jedyne ułatwienie, które przyda Ci się podczas rozpalania paleniska. Nieocenione są również zapałki kominkowe. To specjalny rodzaj zapałek o znacznie większych rozmiarach niż ich tradycyjne odpowiedniki. Znaczna długość powoduje, że korzystanie z nich jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Kilkunastocentymetrowe zapałki pozwalają trzymać dłonie z odpowiedniej odległości od paleniska. Ponadto cechuje je dłuższy czas palenia się. Nie będziesz musiał martwić się już o oparzenia czy błyskawicznie wypalające się krótkie zapałki.

PROFESJONALNE AKCESORIA DO KOMINKA – CO PRZYDA SIĘ POZA PODPAŁKĄ?

Czyszczenie i konserwacja kominka to podstawa jego niezawodnego działania. Zalecane jest na przykład okresowe czyszczenie komina cztery razy lub dwa razy w roku (w zależności od używanego rodzaju opału). Raz w trakcie i raz przed rozpoczęciem sezonu grzewczego (tylko wówczas nasz kominek będzie mógł działać wydajnie i bez żadnych problemów). Po zakończeniu sezonu ważne jest też dokładne czyszczenie wszystkich elementów wewnątrz paleniska.

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę produktów, dzięki którym Twój kominek będzie czysty, sprawny i bezpieczny. W sklepach Castorama kupisz preparaty do czyszczenia, które usuwają niewielkie ilości sadzy oraz zapobiegają jej odkładaniu się w przyszłości. Znajdziesz tu również detergenty do mycia szyb wkładu oraz środki odtłuszczające do obudowy, które nie zawierają rozpuszczalników oraz substancji ściernych. Oferujemy również blachy przypiecowe, które zabezpieczą twoją podłogę przed zniszczeniem oraz zestaw kominkowy do czyszczenia paleniska (stojak na narzędzia, pogrzebacz, miotełka i łopatka).