Strona główna

Strzałka w prawo

Oświetlenie

Strzałka w prawo

Akcesoria oświetleniowe

Strzałka w prawo

Zasilacze opraw LED

Strzałka w prawo

Zasilacze opraw LED

Zasilacz LED to praktyczne urządzenie, dzięki któremu możliwe jest podłączenie oświetlenia typu ledowego. Urządzenie wytwarza bowiem stabilne napięcie, dlatego podłączając do niego taśmy lub świetlówki zapewnisz sobie ich poprawne i długotrwałe działanie.

Filtry

Zasilacze opraw LED

Zasilacz LED to praktyczne urządzenie, dzięki któremu możliwe jest podłączenie oświetlenia typu ledowego. Urządzenie wytwarza bowiem stabilne napięcie, dlatego podłączając do niego taśmy lub świetlówki zapewnisz sobie ich poprawne i długotrwałe działanie.

11 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria oświetleniowe

Wyświetlanie 11 z 11 produktów

Tanie oświetlanie – zasilacze opraw LED

Światło to jeden z czynników decydujących o naszym samopoczuciu w danym pomieszczeniu. Warto postawić na rozwiązanie ładne, funkcjonalne, ale też niedrogie w eksploatacji. Szukasz taniego, ale efektownego rozwiązania kwestii oświetlenia w Twoim domu? Wybierz diody LED!

Oprawy oświetleniowe wykorzystujące nowoczesną technologię LED odznaczają się przede wszystkim ogromną ekonomicznością. Zużywają znacznie mniej energii elektrycznej od standardowych rozwiązań. Możesz je wybrać jednak nie tylko dlatego, że obniżają Twój rachunek za prąd. Dzięki swoim właściwościom są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Bardzo możliwe, że do wybranych przez Ciebie opraw będą niezbędne zasilacze. To one dostosowują energię elektryczną z sieci na taką użyteczną dla diod, zamieniając prąd zmienny z sieci o napięciu 230V na prąd stały 12V. Sprawdź, jaki zasilacz LED będzie odpowiedni do Twoich potrzeb. Skorzystaj z bogatego asortymentu sklepów Castorama i wybierz zasilacz do diod LED idealny dla siebie.

Dlaczego zasilacz do LED jest ważny?

Same diody nie wystarczą, abyś mógł cieszyć się pięknym oświetleniem w swoim domu czy mieszkaniu. To zasilacz zapewnia im stały dostęp do prądu, co w przypadku diod jest szczególnie ważne – są bowiem wrażliwe na wszelkie zakłócenia, wahania napięcia i inne niedoskonałości zasilania. Dlatego też to zasilacz stanowi podstawowe akcesorium, zapewniające diodom bezawaryjność i poprawną pracę. Impulsowy zasilacz do LED to inwestycja na długie lata.

Zasilacze do opraw LED – rodzaje

Wśród dostępnego tu asortymentu znajdziesz różne rodzaje zasilaczy opraw LED, dzięki czemu masz szansę stworzyć dokładnie taki rodzaj oświetlenia, jaki chcesz. Możesz zdecydować się na zasilacz LED 100W. To zazwyczaj model wtyczkowy, który będzie odpowiedni jako zasilacz do taśmy LED, ale nie tylko.

Zasilacz LED do puszki będzie Ci niezbędny, jeśli zależy Ci na niewidocznym montażu elementów wspomagających pracę diod. Sprawdzi się zwłaszcza w oświetleniu schodowym i meblowym. Najczęściej wybieranym modelem jest tu zasilacz LED 30W. Możesz wybrać także spośród akcesoriów, które zapewniają pracę jednego lub kilku obwodów jednocześnie.

Prawidłowo dopasowany rodzaj zasilacza będzie zapewniał oprawie LED odpowiednio długą żywotność i właściwe działanie diod. Zasilacze opraw LED powinny być wyposażone w stabilizator prądu, dzięki któremu nawet nagłe skoki napięcia nie będą grozić awarią oświetlenia.

Dostępne zasilacze dzielą się na modułowe, sztabkowe i wodoszczelne. Te pierwsze są najpopularniejsze dzięki swojej uniwersalności i lekkości. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach suchych i przewiewnych. Zasilacze sztabkowe cechują się większą odpornością na wilgoć. Zasilacze wodoszczelne zaś są bezpieczne nawet w przypadku zanurzenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jednym z najważniejszych parametrów zasilacza jest jego moc. Pamiętaj, by jej wartość była choć odrobinę (najlepiej około 10%) wyższa od deklarowanego zapotrzebowania taśmy LED. Zasilacz absolutnie nie może być słabszy, może to bowiem poskutkować natychmiastową awarią, a nawet pożarem.

Wybierając odpowiedni zasilacz opraw LED, zwróć uwagę na oznaczenie IP, które wskazuje na klasę szczelności. Im wyższa, tym sprzęt jest lepiej zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi. Dwucyfrowa liczba wskazuje na poziom szczelności przed ciałami stałymi i przed wodą. Jeśli zatem zależy Ci, aby zasilacz opraw LED był przede wszystkim odporny na wilgoć, wybierz taki model, który będzie miał oznaczenie z jak najwyższą drugą cyfrą liczby zawartej w IP, np. zasilacz IP67. Wskazuje ono również na wysoką szczelność wobec kurzu i pyłów.

Postęp technologiczny sprawił, że dobre zasilacze są małe, niezawodne i cechują się dużą sprawnością. Szczególnie ta ostatnia cecha jest niezwykle istotna. Decyduje ona o ilości energii, którą pobierze urządzenie z sieci. Zasilacz LED dobrej jakości weźmie jej dużo mniej niż jego tańszy odpowiednik, przy takiej samej mocy wyjściowej. Ma to bezpośrednie przełożenie na wysokość Twoich rachunków.

Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Podczas zakupu zwróć uwagę, czy wybrany model spełnia podstawowe wymagania, zwłaszcza co do emisji zakłóceń elektromagnetycznych EMC. Jeżeli będzie ona zbyt wysoka, może prowadzić do uszkodzenia diod. Zgodność z dyrektywą bezpieczeństwa użytkowania LVD z kolei zapewnia Ci ochronę przed przypadkowym porażeniem prądem. Ważna jest też obecność filtrów i układów zabezpieczeń.

Odpowiednie zasilenie opraw LED

Stosując energooszczędne oświetlenie typu LED, musisz zaopatrzyć się nie tylko w odpowiadającą Ci oprawę, ale również pasujące i prawidłowo działające akcesoria. Zasilacze ledowe zebrane w ofercie sklepów Castorama zapewnią Ci bezpieczne i bezawaryjne funkcjonowanie oświetlenia LED. Za ich pomocą masz szansę stworzyć dokładnie taką oprawę, o jakiej marzysz, i wykorzystać ją do funkcjonalnej dekoracji nie tylko swojego domu czy mieszkania. Diody LED są przecież świetnym rozwiązaniem do biura, ale wzbogacą też wystrój Twojej kawiarni.