Strona główna

Strzałka w prawo

Wentylacja i klimatyzacja

Strzałka w prawo

Wentylatory

Strzałka w prawo

Wentylatory stojące

Strzałka w prawo

Wentylatory stojące

Wentylatory stojące to niezbędny element wyposażenia w każdym domu, biurze czy sklepie. Ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co przekłada się na komfort osób przebywających w danym pomieszczeniu.

Filtry

Wentylatory stojące

Wentylatory stojące to niezbędny element wyposażenia w każdym domu, biurze czy sklepie. Ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co przekłada się na komfort osób przebywających w danym pomieszczeniu.

5 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wentylatory

Wyświetlanie 5 z 5 produktów

Wentylatory stojące – ochłodzenie w upalne dni

Nie każdego stać na klimatyzację. Nie zawsze też można wykonać jej montaż. Nie zmienia to jednak faktu, że upalne dni potrafią dać się we znaki każdemu i w każdych okolicznościach. Aby zapewnić sobie ochłodę w te najbardziej gorące dni w roku, zaopatrz się w wentylatory stojące.

To urządzenia, które kształtem przypominają wiatraki. Obracająca się część jest jednak ukryta w metalowym koszu. Dzięki temu wentylatory stojące są bezpieczne w stosowaniu również w domach z małymi dziećmi. Oczka siatki są na tyle małe, że trudno cokolwiek włożyć do środka. Dotyczy to również pomysłowości najmłodszych domowników.

Wentylatory stojące obracają się w wybranym przez użytkownika tempie. Łopaty powodują tym samym ruch powietrza, które następnie powoduje uczucie chłodu. Wentylatory stojące nie są w stanie realnie obniżyć temperatury w pomieszczeniu. W rzeczywistości jedynie powietrze wprawione w ruch daje uczucie chłodu.

Wentylatory stojące nie wymagają montażu. Wystarczy postawić je w wybranym miejscu, aby móc od razu z nich korzystać. Takie urządzenia doskonale sprawdzają się w domach, biurach, a także w innych obiektach użyteczności publicznej. Nie ingerują w bryłę samego budynku, dlatego są łatwe w użytkowaniu.

Wentylator stojący stawia się bezpośrednio na podłodze. Może być wyposażony w praktyczną, regulowaną nóżkę. Wentylatory kolumnowe natomiast mają regularną budowę. W ich przypadku na całej długości urządzenia zamontowanych jest więcej małych wiatraczków.

Wentylatory mogą być również wyposażone w funkcję rozprowadzania mgiełki. Te modele zapewniają lepsze chłodzenie wnętrza domu. Równocześnie jednak podnoszą w nim wilgotność, co niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem w pewnych sytuacjach.

Wentylator stojący – urządzenie odpowiednie do każdego wnętrza

Spośród dostępnych urządzeń, wentylatory stojące są jednymi z bardziej funkcjonalnych. Przede wszystkim możesz postawić je w dowolnym miejscu. Nie musisz szukać dla nich wolnego blatu. Wentylatory stojące w ramach tej kategorii są wyposażone w praktyczną nóżkę, która ułatwia korzystanie z nich.

Wentylator stojący może mieć także bardziej regularną budowę. Są nimi przede wszystkim wentylatory kolumnowe, których budowa prezentuje się bardzo nowocześnie i estetycznie.

Niskie wentylatory podłogowe przeważnie są wykorzystywane na budowach i w warsztatach. Ich konstrukcja jest bardziej zwarta.

Duży wybór dostępnych modeli o różnej mocy, a także liczbie funkcji sprawia, że wentylatory stojące zdołasz dopasować do każdego miejsca. Nadają się do przestrzeni prywatnych i użyteczności publicznej. Są również odpowiednie do miejsc, w których nie można zamontować na stałe wentylatora lub klimatyzacji.

Zapoznaj się z dostępnymi produktami i dobierz model odpowiedni dla siebie.

Wentylator stojący z pojedynczym wiatrakiem

Najbardziej klasyczne wentylatory stojące mają pojedynczy wiatrak. Są umieszczone na regulowanej nóżce. Dzięki temu możesz idealnie dopasować wysokość i kąt padania strumienia powietrza. Takie urządzenia są dodatkowo wyposażone w regulację boczną. Możesz także zablokować pozycję wiatraka w jednym miejscu.

Wentylatory stojące mają regulację prędkości działania. Zazwyczaj jest ona trzystopniowa, chociaż z łatwością znajdziesz modele pozwalające na wybranie jednej z pięciu prędkości. Dzięki temu możesz dowolnie regulować intensywność mieszania się powietrza w swoim domu. W biurach również przyda się taka regulacja, która pozwala na ograniczenie wpływu powietrza na otoczenie. Wśród dziesiątek dokumentów leżących na biurkach ma to ogromne znaczenie.

Kolumnowy wentylator

Wentylator kolumnowy wyróżnia się wyglądem. Tworzy zwartą bryłę o smukłym kształcie. Takie urządzenie prezentuje się bardzo nowocześnie. Szczególnie wykończone w czerni i z zamontowanym wyświetlaczem LED tworzy oszałamiające wrażenie.

Wentylator kolumnowy cechuje się również dużą skutecznością w mieszaniu powietrza. Zamontowano w nim kilka mniejszych wentylatorów. Obracając się, tworzą przyjemny wiatr w pomieszczeniu. Równocześnie jednak natężenie strumienia powietrza nie jest tak duże, jak w wentylatorze stojącym. Dzięki temu takie modele sprawdzają się w przypadku osób wrażliwych na przeciągi. Wentylator stojący nie powoduje także aż tak dużych problemów z nadmiarem kurzu w domu, jak mocniejsze urządzenia z pojedynczym wiatrakiem.

Wentylator stojący z mgiełką

Zależy Ci na bardziej odczuwalnym ochłodzeniu? A może masz dość żaru lejącego się z nieba i sauny, w którą zamieniło się Twoje mieszkanie? Wentylator domowy z mgiełką będzie odpowiednim rozwiązaniem. W tym urządzeniu znajduje się dodatkowo pojemnik z wodą. Woda jest rozpylana dzięki działaniu łopat wiatraka.

Wentylator stojący z mgiełką powoduje jednak zwiększenie wilgotności w mieszkaniu. Wymaga tym samym regularnego wietrzenia. Dodatkowo wilgotność w połączeniu z upałem może powodować jeszcze większy dyskomfort. Dlatego obligatoryjne jest wywietrzenie każdej nocy wnętrza, aby uniknąć podobnych problemów i wody osadzającej się na ścianach lub meblach.