Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Ogrzewanie podłogowe

Strzałka w prawo

Termostaty

Strzałka w prawo

Termostaty

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu wiąże się z ciągłym kontrolowaniem centralnego ogrzewania. Jeśli chcesz tego uniknąć, wystarczy, że zastosujesz termostat elektroniczny lub grzejnikowy.

Filtry

Termostaty

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu wiąże się z ciągłym kontrolowaniem centralnego ogrzewania. Jeśli chcesz tego uniknąć, wystarczy, że zastosujesz termostat elektroniczny lub grzejnikowy.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ogrzewanie podłogowe

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Termostat – funkcjonalne urządzenie do utrzymania temperatury

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu wiąże się z ciągłym kontrolowaniem centralnego ogrzewania. Jeśli chcesz tego uniknąć, wystarczy, że zastosujesz termostat elektroniczny lub grzejnikowy. Są to urządzenia sterujące pozwalające na utrzymanie stałej temperatury w mieszkaniu. Termostaty są obecnie standardowym wyposażeniem systemów grzewczych w budynkach, ale możesz zamontować je bez problemu w już istniejącej instalacji.

W naszej ofercie znajdziesz modele marki Honeywell – sprawdzą się one w połączeniu z kotłami grzewczymi. Przygotowaliśmy także bardziej uniwersalne modele, przykładowo marki Thermoval – dopasujesz je do niemalże każdego rodzaju ogrzewania. W naszym asortymencie znajdziesz również regulator temperatury marek Blyss, DEVI czy Ferro.

Stworzona przez nas oferta jest różnorodna, a asortyment pochodzi wyłącznie od doświadczonych i cenionych producentów. To daje Ci gwarancję uzyskania doskonale działającego i funkcjonalnego urządzenia. Dostępne urządzenia wyróżniają się prostą obsługą. Wybierz termostat elektroniczny lub tradycyjny ogranicznik temperatury i w bezpieczny sposób kontroluj pracę instalacji grzewczej w domu.

Termostaty znajdujące się w naszej ofercie termostaty zostały zaprojektowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów. To sprawia, że ich zakup będzie długoletnią inwestycją. Mają kompaktowe wymiary, co umożliwi ich montaż w dowolnym, ale wskazanym przez producenta miejscu, do którego będziesz miał swobodny dostęp.

Wszystkie funkcje termostatów są jasno określone w instrukcji. Nowoczesne urządzenia są sterowane za pośrednictwem dotykowego panelu, na którym widnieje temperatura. Oprócz tego możesz liczyć na inne przydatne opcje – to na przykład autodiagnostyka, opcja przeciwzamrożeniowa oraz możliwość ustawienia przerwy wakacyjnej. Z kolei najprostszym rozwiązaniem jest ogranicznik temperatury, który montowany jest na powrocie pętli grzewczej. Manualne pokrętło umożliwi Ci szybką regulację wybranej temperatury

Regulator temperatury – przydatny gadżet do każdego domu

Zastosowanie termostatu pozwoli Ci utrzymać pożądaną temperaturę przy minimalnym zużyciu energii, dzięki czemu rozwiązanie to jest wyjątkowo oszczędne. Kiedy w pomieszczeniu zrobi się zimno, urządzenie samodzielnie uruchomi ogrzewanie, natomiast zatrzyma je, kiedy w pokoju będzie panować odpowiednia temperatura. Dzięki zainstalowaniu tego urządzenia nie będziesz musiał stale kontrolować instalacji grzewczej w domu. Odpowiednio zaprogramowany termostat dotykowy elektroniczny wykona całą pracę za Ciebie.

Produkt zastosujesz przy ogrzewaniu podłogowym, w systemach wodnych, elektrycznych oraz gazowych. Swobodnie ustawisz na nim odpowiadającą Ci temperaturę, dzięki czemu stworzysz komfortowe warunki w swoim domu.

Regulator temperatury występuje w naszym asortymencie w kilku wersjach. Znajdziesz tu funkcjonalny programowalny termostat dotykowy, model przylgowy, a także wariant przeznaczony do grzejnika. Wybór zależy od Ciebie. Poznaj zalety każdego z rozwiązań!

Tego typu urządzenia znajdą zastosowanie nie tylko w budynkach o przeznaczeniu mieszkalnym. Oprócz tego świetnie sprawdzą się w lokalach użytkowych, warsztatach i wszędzie tam, gdzie obiekt ogrzewany jest systemem gazowym, wodnym i elektrycznym. Zarówno nowoczesny panel dotykowy, jak i tradycyjny ogranicznik temperatury spełni Twoje oczekiwania i umożliwi szybką regulację temperatury w pomieszczeniu.

Termostat programowalny, przylgowy, pokojowy – jaki wybrać?

Wybranie odpowiedniego urządzenia do regulacji temperatury ma duży wpływ na komfort użytkowania pomieszczeń. Odpowiednio wybrany model pozwoli także na obniżenie opłat za ogrzewanie – lepsza kontrola nad temperaturą w domu i utratą ciepła pozwoli Ci zoptymalizować pracę urządzeń grzewczych.

Przed wyborem akcesorium sprawdź, czy jest ono dostosowane do współpracy z piecem, kotłem lub systemem pomp. Nim kupisz funkcjonalny gadżet, musisz zdecydować o sposobie instalacji. Znajdziesz bowiem produkty przewodowe, które wymagają podtynkowego montażu kabli. Jeśli nie chcesz tego robić, wybierz model działający dzięki nadajnikowi i odbiornikowi – taki regulator nie potrzebuje przewodów.

Zwróć także uwagę na zakres regulacji temperatury oraz jej dokładność. Sprawdź, w jaki sposób będziesz sterował urządzeniem. W najprostszych modelach przeznaczone do tego będą przyciski i pokrętła, które są wyjątkowo proste w obsłudze. W nowoczesnych wersjach regulatorów znajdziesz wyświetlacze – część z nich jest dotykowa.

Niektóre z urządzeń mają dodatkowe funkcje. Jeśli Ci na nich zależy, możesz wybrać model z podświetlaniem – znacząco ułatwi Ci to regulację temperatury w dowolnym momencie dnia lub nocy. W naszej ofercie znajdziesz również praktyczne produkty z budzikiem czy kalendarzem. Oprócz tego nie zabraknie prostszych rozwiązań, do których należy na przykład ogranicznik temperatury z głowicą. Ten wariant przeznaczony jest do montażu bezpośrednio przy rurze grzejnika, dzięki czemu w łatwy sposób możesz kontrolować temperaturę czynnika grzewczego.

Ważna jest również programowalność urządzenia lub jej brak. Ta funkcja pozwoli Ci ustawić dokładnie taką temperaturę, jakiej potrzebujesz. Decydując się na termostat programowalny, zwróć szczególną uwagę na jego wyświetlacz. Ważne, żeby był duży i czytelny oraz dawał możliwość sprawdzenia temperatury z pewnej odległości.

Funkcjonalny gadżet nie powinien sprawiać Ci trudności w obsłudze – wybierz intuicyjny w użytkowaniu model. Dzięki temu bez trudu ustawisz wybraną temperaturę na każdy dzień tygodnia. Termostat programowalny będzie widocznym elementem, dlatego warto zwrócić uwagę na jego wygląd. Większość urządzeń tego typu charakteryzuje się nowoczesnym designem i stonowaną kolorystyką, dzięki czemu pasuje do domów urządzonych w różnych stylach.

W naszym asortymencie znajdziesz również termostat przylgowy. Zadaniem tego akcesorium jest ochrona urządzeń grzewczych przed przegrzaniem. Kiedy temperatura staje się zbyt wysoka, gadżet blokuje jej dalsze wzrastanie. Ponowne nagrzewanie jest możliwe, kiedy poziom ciepła spadnie.

Termostat bez problemu zamontujesz na rurze lub przewodach, a próg temperaturowy, w którym termostat ma zablokować dalsze ogrzewanie, ustawisz samodzielnie przy pomocy pokrętła. Model przylgowy działa dzięki specjalnemu czujnikowi. Tego akcesorium potrzebujesz, jeśli masz ogrzewanie podłogowe. W naszym asortymencie znajdziesz termostat przylgowy, który charakteryzuje się nie tylko doskonałym działaniem, lecz także wysoką jakością wykonania. Zastosuj go bez obaw w kuchni czy łazience – wilgoć nie zaszkodzi produktowi.

Termostat pokojowy do grzejnika to kolejne akcesorium, którego kupno powinieneś rozważyć. Zaletą modeli jest bez wątpienia niska cena i łatwość obsługiwania – wystarczy, że ustawisz odpowiednio głowicę. Kiedy temperatura osiągnie wybrany poziom, akcesorium odetnie dalszy dopływ wody do kaloryfera. Termostat pokojowy najlepiej działa w połączeniu z urządzeniami grzewczymi, które mają dodatkowy regulator sterujący poziomem ciepła, jaki osiąga woda.