Strona główna

Strzałka w prawo

Hydraulika

Strzałka w prawo

Systemy instalacyjne

Strzałka w prawo

Systemy instalacyjne ocynkowane

Strzałka w prawo

Systemy instalacyjne ocynkowane

Systemy instalacyjne ocynkowane są doskonałym rozwiązaniem dla hydrauliki, która potrzebuje trwałych i solidnych komponentów. Castorama oferuje bogaty wybór takich systemów.

Filtry

Systemy instalacyjne ocynkowane

Systemy instalacyjne ocynkowane są doskonałym rozwiązaniem dla hydrauliki, która potrzebuje trwałych i solidnych komponentów. Castorama oferuje bogaty wybór takich systemów.

59 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Systemy instalacyjne

Wyświetlanie 24 z 59 produktów

Załaduj więcej

STAL OCYNKOWANA ZAMIAST STALI CZARNEJ

Jeszcze do niedawna rury stalowe były wyłącznym materiałem stosowanym do zakładania instalacji wodnych. Ten tani materiał, wytrzymały i łatwy w montażu był wręcz wymarzony do stworzenia trwałej instalacji na wiele lat. Wśród rur stalowych możesz jednak spotkać się z dwoma rodzajami produktów. Jednym z nich są elementy wykonane ze stali czarnej, a drugim – rury stalowe ocynkowane.

Instalacja wodna ocynkowana jest wymagana przy wodzie użytkowej. Nie koroduje bowiem, a tym samym rdza nie przedostaje się do wody, którą następnie pijesz lub używasz do gotowania czy sprzątania. Z tego powodu tylko rury ocynkowane do wody pitnej zapewnią Ci czystą i bezpieczną w użytkowaniu wodę. Pamiętaj przy tym, że rura ocynkowana nie może być wykorzystana do transportu wody o temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza.

TRWAŁA INSTALACJA NA WIELE LAT

Nie bez powodu rury stalowe są jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do tworzenia instalacji wodnych. To tani, a równocześnie bardzo odporny materiał. Dzięki niemu możesz stworzyć system, który przetrwa wiele lat. Oszczędzisz tym samym czas i pieniądze na częstych wymianach rur. Równocześnie rury ocynkowane są odporne na uszkodzenia mechanicznie. Ich niska cena sprawia, że nadal są często używane w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych.

OCYNK – JAK JE ŁĄCZYĆ, BY NIE USZKODZIĆ WARSTWY CYNKU

Cynk stosowany do zabezpieczania powierzchni rur przeciwko korozji nie wytrzymuje zbyt wysokich temperatur. Może go zmyć woda o temperaturze powyżej 60 stopni. Wtedy to warstwa cynku traci swoje właściwości i ulega uszkodzeniu. Z tego powodu z rur ocynkowanych korzystaj wyłącznie do wody użytkowej.

Wrażliwość cynku na temperatury wymaga także określonego sposobu łączenia pokrytych nim rur. Zapomnij o spawaniu. Do stworzenia instalacji będziesz potrzebował połączeń gwintowanych, które uszczelnisz taśmą teflonową lub przędzą z konopi. Możesz także zastosować pasty uszczelniające lub łączniki zaciskowe.

W połączeniu rur oraz doprowadzeniu ich do określonego miejsca pomoże Ci przedłużka ocynkowana. Jeśli natomiast masz problem z połączeniem rur o dwóch różnych średnicach, nypel redukcyjny ocynkowany z pewnością szybko go rozwiąże. Pamiętaj także, by zaopatrzyć się w kolano redukcyjne ocynkowane. Pełni podobną funkcję, ale pozwala na połączenie rur pod kątem 90 stopni.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z tej kategorii.