LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Wentylacja i klimatyzacja

Strzałka w prawo

Wentylatory

Strzałka w prawo

Wentylatory ścienne

Strzałka w prawo

Wentylatory ścienne

Wentylatory ścienne to niezwykle praktyczne i wydajne urządzenia, które sprawiają, że powietrze w pomieszczeniu jest świeże i przyjemne. Dzięki swojej konstrukcji i umieszczeniu, wentylatory ścienne zapewniają równomierne rozprowadzenie powietrza w pomieszczeniu, co czyni je idealnymi do sypialni, salonów czy biur.

Filtry

Wentylatory ścienne

Wentylatory ścienne to niezwykle praktyczne i wydajne urządzenia, które sprawiają, że powietrze w pomieszczeniu jest świeże i przyjemne. Dzięki swojej konstrukcji i umieszczeniu, wentylatory ścienne zapewniają równomierne rozprowadzenie powietrza w pomieszczeniu, co czyni je idealnymi do sypialni, salonów czy biur.

1 produkt

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wentylatory

Wyświetlanie 1 z 1 produktów

Wentylatory ścienne – rozwiązanie do małych wnętrz

W upalne dni każdy szuka chłodu. Nie zawsze można wskoczyć do basenu lub wziąć zimny prysznic. W warunkach domowych i biurowych są zatem niezbędne inne rozwiązania. Klimatyzacja jednak może nie być dostępna, a ilość miejsca na podłodze lub blacie wyklucza stosowanie tradycyjnych wentylatorów. Także w tej sytuacji możesz dopasować rozwiązanie dla siebie.

Wentylatory ścienne to idealny produkt do niewielkich wnętrz. Przede wszystkim nie wymagają one miejsca ani na podłodze, ani na blacie. Dzięki temu niezależnie od układu wnętrza czy też wolnej przestrzeni możesz wybrać wentylatory ścienne.

Co będzie Ci potrzebne? Kawałek pustej ściany. Wentylatory ścienne są przykręcane bezpośrednio do ściany. Przewód od nich możesz ukryć pod tynkiem lub poprowadzić na nim. Najważniejsze jest, aby taki wentylator ścienny podłączyć do prądu o napięciu 220–240 V, czyli klasycznej sieci montowanej w budynkach.

Wentylatory ścienne są łatwe w obsłudze i bardzo praktyczne. Ich budowa nie różni się znacząco od modeli stojących. One również są wyposażone w metalowy kosz, w którym ukryto łopaty wiatraka. Kosz ten został osadzony na ramieniu, które następnie jest przykręcane do ściany.

Wentylatory ścienne są przy tym sterowane pilotem. Dzięki temu wysokość ich montażu nie ma znaczenia dla komfortu użytkowania. To również urządzenia wyposażone w system oscylacji poziomej i w regulację wysokości samego ramienia. Pozwala to na idealne dopasowanie możliwości wiatraka do aktualnych potrzeb i układu schładzania wnętrza.

Wentylator ścienny do domu i zakładu przemysłowego

Wentylatory ścienne są bardzo praktycznym rozwiązaniem tam, gdzie nie można postawić wentylatora stojącego lub biurkowego. Niewielka przestrzeń wolnego miejsca na ścianie wystarcza natomiast, aby zamontować to urządzenie.

Wentylator ścienny może charakteryzować się różną mocą. To urządzenia, które doskonale nadają się do zastosowania domowego. Znajdą także przeznaczenie w przemyśle do chłodzenia zakładu przemysłowego lub warsztatu.

Ścienne wentylatory mogą mieć regulowany kierunek położenia wiatraka. Większość modeli umożliwia także regulowanie prędkości jego obrotów. W połączeniu z szerokim wyborem dostępnych mocy tych urządzeń zyskujesz ogromne możliwości zastosowania ich w każdym miejscu.

Wentylatory ścienne w ramach tej kategorii obejmują duży wybór urządzeń odpowiednich do różnych obiektów. Nadają się do stosowania w biurach, w domach, a także w zakładach przemysłowych. Najważniejsze jest dopasowanie odpowiedniej mocy i wielkości wiatraka do konkretnego przeznaczenia.

Wentylator ścienny do zastosowania w domu

Wentylator ścienny domowy sprawdza się tam, gdzie nie możesz pozwolić sobie na postawienie urządzenia na blacie lub na podłodze. Takie modele charakteryzują się mocą na poziomie kilkudziesięciu watów. Dzięki temu wentylatory te skutecznie chłodzą pomieszczenia o niewielkim lub średnim metrażu.

Wentylatory ścienne do używania w domu nie różnią się znacząco od modeli stojących lub biurkowych. Główne różnice między nimi dotyczą ramienia, na którym montuje się wentylator do ściany. Takie ramię może być dodatkowo wentylowane. Ułatwia to regulację kąta padania strumienia powietrza. Również sam kosz na wiatrak jest przeważnie regulowany.

Wentylatory ścienne przemysłowe

W zakładach przemysłowych przeważnie stosuje się rozbudowane systemy wentylacji, którymi doprowadza się powietrze poza dany budynek. Nie każdy zakład może sobie jednak pozwolić na podobne przebudowy czy wentylator osiowy. Nie zawsze też jest to najlepsze rozwiązanie, podobnie jak wentylatory nawiewne.

Opcją pośrednią stają się przemysłowe wentylatory ścienne. Ich moc sięga kilkuset watów. Dzięki temu strumień powietrza jest bardzo silny i może dotrzeć do każdego obszaru pomieszczenia. Takie wentylatory można umieścić w dowolnej liczbie w danym wnętrzu. Również wysokość ich montażu zależy od Twoich potrzeb lub preferencji.

Wentylatory ścienne do zastosowania w przemyśle są odporne na działanie pyłu. Dzięki temu nie ulegną uszkodzeniu nawet w miejscach, w których nietrudno o drobiny wpadające w mechanizm wiatraka.

Przemysłowe wentylatory charakteryzują się dużą wytrzymałością i trwałością. Ich obudowa jest wytrzymała. Przeważnie wykonuje się je ze stali lub z trwałego aluminium. To bardzo praktyczne urządzenia o dużej mocy i odporności na nierzadko trudne warunki panujące w danym zakładzie, z którymi równie dobrze radzi sobie wentylator nawiewny.

Takie wentylatory są w stanie bardzo dobrze ochłodzić osoby pracujące w trudnych warunkach i w czasie upałów. Równocześnie urządzenia te nie wymagają ingerencji w strukturę budynku, co jest już obligatoryjne, gdy montujesz wentylator nawiewny.

Wentylator ścienny 3w1

Zależy Ci na funkcjonalnym urządzeniu? Postaw zatem na wentylator ścienny 3w1. To wyjątkowe urządzenie, które możesz zamontować na ramieniu do ściany. W zestawie znajdziesz także nóżkę do postawienia na blacie lub dodatkowy element, który zamieni wiatrak w model stojący.

Takie urządzenie charakteryzuje się ogromną elastycznością. Dzięki temu nadaje się do praktycznie każdego wnętrza. Jego montaż jest bardzo prosty.