Strona główna

Strzałka w prawo

Płytki i podłogi

Strzałka w prawo

Akcesoria do podłóg

Strzałka w prawo

Kit do parkietu

Strzałka w prawo

Kit do parkietu

Kit do parkietu to produkt, który pozwala na skuteczne i trwałe naprawianie i renowację podłóg drewnianych. W jego skład wchodzą specjalne mieszanki klejowe, wypełniacze i barwniki, których zastosowanie zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i długotrwałość naprawy.

Filtry

Kit do parkietu

Kit do parkietu to produkt, który pozwala na skuteczne i trwałe naprawianie i renowację podłóg drewnianych. W jego skład wchodzą specjalne mieszanki klejowe, wypełniacze i barwniki, których zastosowanie zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i długotrwałość naprawy.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do podłóg

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

Kit do parkietu – sposób na szybką naprawę

Parkiet z drewna lub paneli to wyjątkowa ozdoba pomieszczenia. Niestety, naturalne lub drewnopochodne materiały są narażone na czynniki zewnętrzne. Drewniana podłoga jest narażona na powstawanie szczelin, które z miarę upływu czasu mogą się rozszerzać. Aby uchronić parkiet przed powstawaniem nieestetycznych ubytków, warto zastosować profesjonalny kit do parkietu.

Kit do podłóg drewnianych lub paneli to bardzo innowacyjny produkt, który może być alternatywą dla tradycyjnej szpachli. Kit jest produkowany na bazie wodnej dyspersji akrylowej. Ważną informacją jest to, że producenci takich produktów znacząco lub całkowicie ograniczają używanie rozpuszczalników. To oznacza, że kity są ekologiczne, przyjazne dla środowiska i nie stwarzają niebezpieczeństwa dla zdrowia użytkowników – bez straty na jakości czy skuteczności.

Preparaty mają szerokie zastosowanie. Możesz użyć ich nie tylko w domu, ale i na zewnątrz budynków. Jeśli jesteś posiadaczem drewnianej podłogi na tarasie, balkonie lub w altanie, to także możesz skorzystać z odpowiedniego kitu uszczelniającego.

W tej kategorii znajdziesz produkty, które różnią się przede wszystkim parametrami technicznymi. Zmienne są wartości dotyczące czasu utwardzania, kożuszenia, szerokości spoiny i miejsca zastosowania. Dzięki temu możesz dopasować taki wariant kitu, który idealnie sprawdzi się w Twoich warunkach. Kit do parkietu jest bardzo wydajnym produktem, który wystarczy Ci na wiele aplikacji.

Czym jest i jakie korzyści niesie kit do parkietu?

Pęknięcia na parkiecie z drewna lub wszelkie szczeliny w łączeniach paneli są problematyczne. Mogą przepuszczać wodę, wilgoć, ciepło i gromadzić zabrudzenia. Do tego wyglądają bardzo nieestetyczne. Ich pozostawienie sprawia, że posadzka z czasem może ulec zniszczeniu – niestety, w takiej sytuacji konieczna będzie większa i zdecydowanie bardziej kosztowna ingerencja.

Rozwiązaniem tych problemów jest kit do parkietu, który szybko pozwoli pozbyć się problemów. Jest tak samo skuteczny jak szpachla, jednak sama aplikacja wymaga zdecydowanie mniej czasu i pracy. W naszej ofercie znajdziesz kity, które rozprowadzisz za pomocą kartuszy. Materiał uszczelniający jest bardzo praktyczny – użyjesz go także do wypełnienia rys oraz miejsc znajdujących się przy progach, narożnikach czy w sąsiedztwie wystających rur.

Kit do parkietu sprawdzi się nie tylko podczas wykonywania różnych napraw. To także produkt, który często jest stosowany już na etapie prac wykończeniowych, szczególnie wtedy, gdy układasz parkiet na starej posadzce w domu. W takiej sytuacji mogą pojawić się ewentualne nierówności. Za pomocą wypełniacza skrzętnie zakryjesz brzydkie miejsca.

Wygodna dysza zapewni precyzyjne dozowanie, dzięki czemu całość będzie wyglądać estetycznie, korzystnie wpływając na odbiór całościowy wnętrza. Przed rozpoczęciem pracy warto pamiętać o tym, aby odpowiednio oczyścić i odtłuścić podłoże. Kit do parkietu po wyschnięciu tworzy zwartą powłokę o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne, którą możesz dodatkowo polakierować. Substancje możesz dowolnie uformować, aby dokładnie wypełnić szpecące szczeliny.

Korzyścią z zastosowania preparatu jest niska cena. Jedna tuba o pojemności 280 ml to koszt zaledwie 16–18 zł. To oznacza, że pozbycie się szczelin i zabezpieczenie podłoża przed dalszymi uszkodzeniami nie będzie wiązało się z dużym nakładem pracy i utratą pieniędzy. Położenie nowych desek lub paneli wymagałoby znacznie większych kosztów.

Kit solidnie przylega do podłoża i pracuje razem z materiałem podłogowym. Dzięki temu nie odkształca się i nie odrywa od desek lub paneli. Na elastycznej warstwie nie tworzą się odbarwienia i rysy. Ponadto nie ulega skurczeniu. Możesz pomalować go dodatkowo lakierem. Produkt jest łatwy w aplikacji. Gdy już oczyścisz podłoże, zastosuj delikatnie większą warstwę. W ten sposób zyskasz możliwość dowolnego formowania masy.

Jak dobrać kit do parkietu?

Wiesz już, że musisz kupić kit do paneli podłogowych lub drewnianych desek? Jest wiele produktów, które różnią się właściwościami. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kryteria, które warto wziąć pod uwagę podczas przeglądania dostępnych produktów.

Jeśli chcesz skorzystać z produktu na zewnątrz budynków, to koniecznie zwróć uwagę na temperaturę aplikacji. Większość produktów możesz aplikować, gdy pogoda jest naprawdę niesprzyjająca. Zakres temperatur mieści się w granicach od minut dwudziestu do aż siedemdziesięciu pięciu stopni Celsjusza. Nie musisz obawiać się, że trudne warunki atmosferyczne osłabią spoinę. Warto wspomnieć, że kit jest także odporny na mróz i deszcz.

Ważna jest również deklarowana szerokość spoiny. Standardowo wynosi ona 1 cm, ale w sprzedaży są dostępne także kity do parkietu, za pomocą których uzyskasz warstwę nawet do 2 cm. Dzięki temu precyzyjnie wykonasz pracę i pozbędziesz się nawet bardzo trudnych pęknięć.

Chcesz wybrać produkt, który schnie szybko? W tej kategorii znajdziesz preparaty, które utwardzają się w czasie nawet do dwóch tygodni. Jeśli jednak naprawy muszą być naprawdę szybkie, są także wersje ekspresowe, którym wystarczy doba, do uzyskania właściwej elastycznej struktury.

Czym jeszcze powinien wyróżniać się kit do paneli? Kolory pełnią tu bardzo ważną funkcję. W sklepie Castorama znajdziesz różne odcienie produktów. Możesz wybrać bardzo zbliżoną barwę, która nie będzie odznaczać się na tle posadzki. Kity odwzorowują najpopularniejsze gatunki drzew, takich jak sosna, dąb, jesion lub klon. Jeśli natomiast nie ma odpowiedniego wariantu odcienia, to praktycznym rozwiązaniem będzie przezroczysty kit. Ten pasuje do każdych desek i paneli, a do tego wygląda bardzo estetycznie.

Kit ma uniwersalne zastosowanie. Sprawdzi się również do uzupełniania ubytków powstałych w boazerii, listwach przypodłogowych i ościeżnicowych lub wszelkich okładzinach z drewna.

Okres ważności kitu wynosi zazwyczaj 12 miesięcy – dzięki temu w razie potrzeby możesz ponownie użyć produktu. Za pomocą pistoletu zaaplikujesz odpowiednią ilość preparatu. Jeśli uwzględnisz powyższe kryteria, bez problemu wybierzesz wariant, który będzie pasował do drewnianych elementów konstrukcyjnych w Twoim domu lub ogrodzie.