LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Bezpieczeństwo i BHP

Strzałka w prawo

Odzież robocza

Strzałka w prawo

Spodnie robocze

Strzałka w prawo

Spodnie robocze

Spodnie robocze to specjalistyczne ubrania zaprojektowane z myślą o ochronie pracowników podczas wykonywania różnych zadań. Charakteryzują się wytrzymałością, wygodą i funkcjonalnością.

Filtry

Spodnie robocze

Spodnie robocze to specjalistyczne ubrania zaprojektowane z myślą o ochronie pracowników podczas wykonywania różnych zadań. Charakteryzują się wytrzymałością, wygodą i funkcjonalnością.

108 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Odzież robocza

Wyświetlanie 24 z 108 produktów

Załaduj więcej

Spodnie robocze – wygoda i funkcjonalność odzieży ochronnej

Podczas wykonywania prac budowlanych, montażowych czy w ogrodzie będziesz potrzebował specjalnej odzieży. To ona zadba o Twój komfort i zapewni Ci wygodę w trakcie pracy. Jednym z najważniejszych elementów tego ubioru są spodnie robocze. Ich wygląd nie odbiega daleko od zwykłych spodni. Wykazują jednak szereg właściwości, które mają na celu ochronę Twojego ciała podczas wykonywania wielu zadań.

Spodnie robocze mogą mieć różną długość. Wśród nich znajdziesz zarówno klasyczne długie nogawki, jak i idealne na cieplejsze dni krótkie spodenki robocze. W zależności od potrzeb mogą to być również modele termiczne, które zapewniają komfort cieplny podczas pracy w niskich temperaturach.

Ten element odzieży roboczej przystosowany jest w pełni do wszelkich prac, jakie masz wykonać. Spodnie charakteryzują się przede wszystkim wzmocnioną konstrukcją oraz luźniejszych krojem. W ten sposób chronią Cię przed uszkodzeniami naskórka w wyniku otarć na budowie lub w ogrodzie. Dodatkowo luźna konstrukcja zapewnia duży komfort podczas poruszania się. Dlatego wspinanie się po rusztowaniu lub po drabinie nie stanowi w nich trudności.

Inną cechą charakterystyczną spodni roboczych jest wzmocnienie okolic kolan. Bardzo popularnych modelem są również spodnie robocze ogrodniczki, które nie wymagają noszenia paska. Dodatkowo często modele tej odzieży są wyposażone w praktyczne kieszenie, w których możesz nosić potrzebne akcesoria lub narzędzia.

W zależności od potrzeb możesz znaleźć spodnie robocze damskie lub te przeznaczone dla mężczyzn.

Ochrona, wygoda i funkcjonalność – najważniejsze zalety spodni roboczych

Najważniejszym zadaniem każdej odzieży ochronnej jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas wykonywania danego zadania. Spodnie robocze pozwolą Ci uniknąć urazów nóg. Przede wszystkim grubszy i wzmocniony materiał chroni przed otarciami. Podobne urazy mogłyby powstać zarówno na budowie, jak i w ogrodzie. Nie musisz obawiać się uszkodzonego naskórka, jeśli wybierzesz dopasowane do swoich potrzeb i sylwetki spodnie robocze.

Trudno wyobrazić sobie prace w ogrodzie bądź na budowie w jeansach lub spodniach dresowych. Jedne są wprawdzie wzmocnione, ale niewygodne. Drugie z kolei są podatne na uszkodzenia, chociaż na pewno zapewniają komfort noszenia. Tymczasem odzież robocza łączy w sobie obie te funkcje. Spodnie te są luźne i wygodne. Możesz wybrać model z szelkami, do których nie musisz nosić niewygodnego paska. Spodnie nie będą Ci spadały dzięki paskom na ramionach. Dodatkowo luźna konstrukcja zapewni Ci dużą wygodę i swobodę ruchów.

Praca w niskich temperaturach może być uciążliwa, a nawet niebezpieczna. Spodnie robocze męskie i damskie mogą być modelami termicznymi. Oznacza to, że dobrze przylegają do skóry, a równocześnie nie ograniczają ruchów. Co jednak ważne, spodnie te chronią Cię przed niską temperaturą. Dzięki temu pracuje Ci się znacznie lepiej.

W spodniach tego typu bardzo często znajdziesz dziesiątki różnych kieszeni. Nie ma znaczenie czy pracujesz na budowie, czy jako monter lub ogrodnik. W kieszeniach będziesz mógł nosić ze sobą najpotrzebniejsze narzędzia lub akcesoria. To pozwoli Ci mieć pod ręką zawsze to, czego najbardziej w danym momencie potrzebujesz.

Jak wybrać spodnie robocze?

Na co przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę, gdy wybierasz spodnie robocze? Na ich przeznaczenie i poziom zapewnianej ochrony. Innymi właściwościami będą charakteryzowały się modele przeznaczone do pracy w ogrodzie, a jeszcze czymś innym spodnie robocze ogrodniczki dla pracownika budowy. W zależności od ich przeznaczenia spotkasz się z modelami wykonanymi ze specjalnie wzmocnionego materiału lub z dodatkowymi wzmocnieniami w niektórych miejscach np. na kolanach.

Istotnym parametrem jest także gramatura materiału. Spodnie robocze całoroczne często charakteryzują się wysoką gramaturą. Oznacza to, że są wykonane z bardzo wytrzymałego, ale też grubego materiału. O ile jesienią lub wiosną nie będzie Ci to przeszkadzało, o tyle na lato lepiej sprawdzą się lżejsze spodenki robocze.

Podczas wykonywania pracy każdego typu docenisz spodnie robocze męskie z kieszeniami i zaczepami. Im jest ich więcej, tym lepiej. Docenisz to szczególnie jako monter, ale też pracownik budowy czy nawet ogrodnik. Kieszenie oraz zaczepy zapewniają wygodę podczas noszenia ze sobą potrzebnych w codziennej pracy przedmiotów.

Szelki czy pasek? Ogrodniczki to często wybierane spodnie robocze męskie. Przede wszystkim zapewniają bardzo dobrze podtrzymanie ubrania. Nie musisz tym samym stale ich podciągać i obawiać się, że zsunął się w najmniej komfortowej pozycji.

Z kolei spodnie robocze damskie przeważnie są pozbawione szelek. Wynika to głównie z wygody i odmiennej budowy ciała kobiet i mężczyzn. Szelki nie sprawdzą się również w przypadku niektórych mężczyzn. Dla nich wbijające się w ramiona elementy powodują duży dyskomfort podczas pracy szczególnie z wykorzystaniem rąk. W takiej sytuacji model bez szelek będzie zdecydowanie lepszym wyborem.