Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Czyszczenie i konserwacja

Strzałka w prawo

Czyszczenie komina

Strzałka w prawo

Czyszczenie komina

Przewody kominowe są narażone na nagromadzenie sadzy, popiołu i innych zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do zablokowania przepływu powietrza. Dlatego też regularne i skuteczne czyszczenie komina jest niezbędne dla zapewnienia bezpiecznego i prawidłowego funkcjonowania systemu grzewczego.

Filtry

Czyszczenie komina

Przewody kominowe są narażone na nagromadzenie sadzy, popiołu i innych zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do zablokowania przepływu powietrza. Dlatego też regularne i skuteczne czyszczenie komina jest niezbędne dla zapewnienia bezpiecznego i prawidłowego funkcjonowania systemu grzewczego.

21 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Czyszczenie i konserwacja

Wyświetlanie 21 z 21 produktów

CZYSZCZENIE KOMINA – ŁATWE I SZYBKIE SPOSOBY NA SPRAWNĄ INSTALACJĘ

Być może zastanawiasz się, czy lepiej zlecić konserwację komina doświadczonemu kominiarzowi, czy też samodzielnie przeprowadzić czyszczenia komina. Narzędzia, które są do tego niezbędne, znajdziesz właśnie w tej kategorii. Zajęcie się tym samodzielnie zdecydowanie pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Czego będziesz potrzebować, aby skutecznie oczyścić instalację grzewczą? Przyda Ci się szczotka do komina, środek do czyszczenia komina ze smoły, kula kominowa oraz dodatkowe przyrządy do czyszczenia komina. Nasza bogata oferta z pewnością pozwoli Ci się zgromadzić pełen komplet akcesoriów, które znacząco przyspieszą tę mało przyjemną, ale konieczną czynność.

DLACZEGO POWINIENEŚ REGULARNIE CZYŚCIĆ KOMIN?

Czyszczenie komina to nie tylko obowiązek podyktowany aspektami estetycznymi. Przede wszystkim przyczynia się to do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania całej instalacji grzewczej. Co więcej, obowiązek czyszczenia komina nakładają na Ciebie przepisy. Należy robić to przynajmniej raz na kwartał. Za niewypełnienie tego obowiązku grozi Ci mandat. Przede wszystkim jednak zaniedbanie tej kwestii może wpłynąć negatywnie na Twoje zdrowie. Najgorszą konsekwencją, która może Cię dotknąć, jest bowiem pożar lub zatrucie dymem, który będzie „wracał” do pomieszczenia, a nie wylatywał przewodem kominowym. Czyszczenie komina jest więc czymś, o czym nie powinieneś zapominać. Obowiązek kontrolowania komina prawdopodobnie nakłada też na Ciebie umowa zawarta z ubezpieczycielem.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE AKCESORIA DO CZYSZCZENIA KOMINA?

Czyszczenie komina to ważna czynność ze względu na bezpieczeństwo i przepisy przeciwpożarowe. W tej kategorii dostępne są narzędzia do udrażniania przewodu kominowego przeznaczone dla kominiarzy. W naszej ofercie znajdziesz produkt taki jak wycior kominowy o różnych rozmiarach, wykonany ze stali. Dzięki temu jest przystosowany do czyszczenia komina murowanego i wkładu ze stali żaroodpornej. Oferujemy także wyciory z nylonu, przeznaczone do użytku w kominach ze stali kwasoodpornej. Znajdziesz tu również kule kominiarskie, przydatne do obciążenia wyciorów, dzięki czemu z łatwością wyczyścisz zalegającą w kominie sadzę. W naszym asortymencie obecne są też zestawy kominiarskie, w skład których wchodzą wyciory oraz lekkie, lecz solidne kije do przedłużania zasięgu szczotek. Dostępne są także zawiesia linowe o różnej średnicy, przeznaczone do zawieszenia na nich kuli kominiarskiej oraz wyciorów. Możesz również zabezpieczyć przewód kominowy przed osadzaniem się w nim sadzy, stosując środki chemiczne. Preparaty przeciw sadzy zapobiegają powstawaniu złogów oraz poprawiają wydajność pieca, co przekłada się także na rzadszą konieczność czyszczenia komina.

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w czyszczeniu komina, pewnie nie wybierzesz szybko najlepszych i zarazem niezbędnych akcesoriów. Dlatego też poniżej opublikowaliśmy kilka wskazówek, które wytłumaczą Ci, jak korzystać z narzędzi dostępnych w tej kategorii.

Na początku koniecznie musisz dobrać szczotkę do komina. Jest ona głównym elementem, bez którego ciężko wyczyścić dokładnie instalację. Szczotka do czyszczenia komina powinna być dopasowywana do kształtu komina. Dostępne są więc prostokątne szczotki, które doskonale dopasowują się do tradycyjnych kominów. Również szerokość szczotki musi być dobrana do wymiarów przewodu kominowego. Nie może być ona węższa, gdyż doczyszczenie ścianek będzie wtedy znacznie trudniejsze, jeśli wręcz nie niemożliwe. Jeśli nie możesz dobrać szczotki w rozmiarze Twojego komina, możesz użyć większego modelu, a metalowe włosie przyciąć do odpowiedniego rozmiaru.

Wybierając szczotkę, musisz również zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana. Jeśli Twój komin wykonano ze stali kwasoodpornej, sięgnij po szczotkę z tworzywa sztucznego, która nie porysuje delikatniejszego przewodu. Jeśli natomiast masz murowany komin lub ten ze stali żaroodpornej, możesz śmiało użyć szczotki drucianej. Do szczotki dobierz też kulę kominiarską, która posłuży jako obciążnik. Wybierz także środek do czyszczenia komina, który pozwoli usunąć bardziej uciążliwe zabrudzenia. Może być to płyn lub proszek do czyszczenia komina. Jeśli będziesz mieć problemy z wyborem najlepszych dostępnych narzędzi, napisz do naszych konsultantów.