Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Alarmy i monitoring

Strzałka w prawo

Alarmy

Strzałka w prawo

Alarmy

Do Twojej dyspozycji oddajemy zarówno alarmy ostrzegające sygnałem dźwiękowym o próbie dostania się do wnętrza budynku, jak i urządzenia wyposażone klawiaturę służącą do wpisania kodu odblokowującego zamek drzwi wejściowych.

Filtry

Alarmy

Do Twojej dyspozycji oddajemy zarówno alarmy ostrzegające sygnałem dźwiękowym o próbie dostania się do wnętrza budynku, jak i urządzenia wyposażone klawiaturę służącą do wpisania kodu odblokowującego zamek drzwi wejściowych.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Alarmy i monitoring

Wyświetlanie 6 z 6 produktówURZĄDZENIE Z ALARMEM – SKUTECZNA WALKA ZE ZŁODZIEJAMI

Dom rodzinny powinien stanowić ostoję spokoju i bezpieczeństwa. Niestety zdarza się, że tę sielankową atmosferę burzy pojawienie się niepowołanych osób. Na szczęście istnieją sprawdzone metody na radzenie sobie ze złodziejami. W sklepach Castorama znajdziesz nowoczesne alarmy ostrzegające domowników przed wtargnięciem rabusiów.

Do Twojej dyspozycji oddajemy zarówno alarmy ostrzegające sygnałem dźwiękowym o próbie dostania się do wnętrza budynku, jak i urządzenia wyposażone klawiaturę służącą do wpisania kodu odblokowującego zamek drzwi wejściowych. Nasze urządzenia możesz ustawić na głośny i ciągły sygnał ostrzegawczy albo jedynie dźwięk informujący o wejściu lub wyjściu kogoś z budynku.

W sklepach Castorama znajdziesz urządzenia, które istotnie zwiększą poziom bezpieczeństwa w Twoim domu lub biurze.

SKUTECZNA OCHRONA PRZED WŁAMANIEM

Włamania najczęściej zdarzają się podczas nieobecności domowników. Zazwyczaj złodzieje obserwują dom przez kilka dni lub tygodni, zanim zdecydują się przystąpić do działania. Dzięki temu znają przyzwyczajenia domowników oraz tryb ich dnia. Uderzają wtedy, gdy domownicy przebywają w pracy albo na wakacjach z dala od domu.

W związku z tym alarm umieszczony na futrynie drzwi wejściowych do domu oraz na oknach parterowych skutecznie informuje o próbie włamania, nawet gdy nikt nie przebywa w domu. Głośny i ciągły sygnał syreny alarmowej ostrzega sąsiadów, że dzieje się coś niepokojącego. Ponadto alarm skutecznie odstrasza złodziei, którzy spłoszeni rezygnują z dalszych działań i starają się szybko uciec z terenu posesji.

Skuteczne odstraszenie złodzieja jest tym bardziej istotne, gdy w domu jednak znajduje się któryś z domowników. Spotkanie twarzą w twarz ze złodziejem może skończyć się tragicznie, jeśli napastnik jest uzbrojony.

GDZIE UMIEŚCIĆ URZĄDZENIE Z ALARMEM?

Aby uzyskać efektywną ochronę przed złodziejami próbującymi dostać się do Twojego domu, musisz wyposażyć się w sprawny zestaw alarmowy. Jedno urządzenie to jednak za mało, ponieważ potencjalnych wejść do wnętrza budynku jest co najmniej kilka.

Najważniejszym miejscem, które powinno zostać zabezpieczone, są oczywiście drzwi wejściowe. Dlatego umieść na ich futrynie czujnik, który poinformuje o próbie wyważenia drzwi lub dostania się do wnętrza w inny nieuprawniony sposób. Pamiętaj jednak także o tylnych drzwiach domu, a także wejściu do garażu.

Drugim miejscem, które stanowi oczywisty wybór złodziei, są okna. W pierwszej kolejności zamontuj urządzenia alarmujące w oknach parterowej części domu. Jednak pozostawienie okien na wyższych kondygnacjach bez ochrony nie jest dobrym pomysłem. Wbrew pozorom dostanie się na dach budynku nie jest dużym problemem, a niezabezpieczone okno na poddaszu może stanowić dla złodzieja otwartą drogę do wnętrza domu. Alarm powinien aktywować się zarówno podczas próby otworzenia okna od zewnątrz, jak i z powodu jego stłuczenia.

Najbardziej efektywną metodą radzenia sobie ze złodziejami jest wyposażenie w system alarmowy nie tylko domu, ale w pierwszej kolejności – ogrodzenia działki. W ten sposób możesz odegnać zagrożenie, zanim jeszcze przestępca przedostanie się na teren Twojej posesji.

URZĄDZENIE KONTROLUJĄCE W BIURZE

Urządzenia z alarmem nie muszą jednak wyłącznie odstraszać i chronić przed złodziejami. Często wykorzystuje się je w miejscach pracy do kontrolowania wejść oraz wyjść pracowników, a także innych osób przemieszczających się po budynku.

Urządzenie z alarmem przeznaczone do zakładów pracy dostępne w sklepach Castorama posiada klawiaturę, która umożliwia wpisanie kodu odblokowującego zamek w drzwiach. Ma także system, który wykrywa karty wstępu i automatycznie odblokowuje drzwi bez konieczności wstukiwania kodu.

Takie zabezpieczenie jest ogromnie ważne w biurach, ponieważ zabezpiecza dostęp do pomieszczeń, w których przechowywane są wrażliwe dane, a także tajemnice firmowe. Skutecznie zmniejsza ryzyko, że osoba nieupoważniona przedostanie się do takich pomieszczeń i wykradnie poufne informacje.

URZĄDZENIA ALARMOWE W SKLEPACH

Właściciele małych sklepów często wykorzystują proste urządzenia alarmowe nie tylko do ochrony ich towarów przed złodziejami, ale także do informowania o wejściu lub wyjściu klientów ze sklepu. Gdy sprzedawca pozostaje na zapleczu, nie wie, czy ktoś aktualnie znajduje się w sklepie. Natomiast pojedynczy sygnał alarmu skutecznie poinformuje go o pojawieniu się klienta. Taki sygnalizator wejścia sprawia, że sprzedawca zawsze będzie do dyspozycji klientów.

JAK WYBRAĆ URZĄDZENIE Z ALARMEM?

Przede wszystkim określ swoje potrzeby. Jeśli chcesz zabezpieczyć dom przed złodziejem, wybierz alarmy domowe, których czujka ruchu z alarmem uruchomi jego głośny i ciągły sygnał w razie nieuprawnionego wejścia do domu. W tym przypadku szczególnie dobrze sprawdzi się mini alarm bezprzewodowy, ponieważ łatwo umieścisz go na futrynie drzwi oraz framugach okien. Alarm na czujnik ruchu będzie także dobrym rozwiązaniem dla sklepów. Montuje się go w celu informowania o wejściu i wyjściu klientów z pomieszczenia.

Natomiast alarm z czujnikiem ruchu będzie działał nieco gorzej w biurach oraz zakładach pracy, gdzie lepiej sprawdzi się urządzenie wykrywające karty magnetyczne z upoważnieniem wstępu.