Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Podgrzewacze wody

Strzałka w prawo

Podgrzewacze przepływowe

Strzałka w prawo

Podgrzewacze przepływowe

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody znajdzie zastosowanie zarówno w domach szeregowych, jak i w altanach działkowych, domkach jednorodzinnych czy budynkach gospodarczych, w których potrzebny jest dostęp do bieżącej ciepłej wody.

Filtry

Podgrzewacze przepływowe

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody znajdzie zastosowanie zarówno w domach szeregowych, jak i w altanach działkowych, domkach jednorodzinnych czy budynkach gospodarczych, w których potrzebny jest dostęp do bieżącej ciepłej wody.

26 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Podgrzewacze wody

Wyświetlanie 24 z 26 produktów

Załaduj więcej

Podgrzewacze przepływowe – ciepła woda zawsze i w każdym miejscu

Dostęp do bieżącej ciepłej wody wydaje się obecnie czymś podstawowym. Jednak są miejsca, instalacje, a także okoliczności, w których możesz dysponować wyłącznie zimną wodą. Taka sytuacja może być wynikiem awarii ogrzewania wody. Innym powodem jest instalacja poprowadzona tak, aby dostarczać tylko zimna wodę. Z czymś takim często masz do czynienia np. w warsztacie. Jeśli jednak potrzebujesz w nim również ciepłej wody, zaopatrz się w praktyczny podgrzewacz przepływowy.

Podgrzewacze przepływowe są zasilane elektrycznie. Wynika to m.in. z ich budowy. Co więcej, takie elektryczne podgrzewacze przepływowe możesz umieścić w praktycznie każdym miejscu. Najmniejsze modele zajmują niewielką przestrzeń i niemal stapiają się wizualnie z baterią przy umywalce lub wannie.

Podgrzewacze do wody przepływowe działają dzięki grzałce. Jest ona zasilana energią elektryczną. Woda jest ogrzewana ciepłem emitowanym przez grzałkę, a następnie kierowana już bezpośrednio do wylewki baterii.

Ogrzewacze wody przepływowe mogą być montowane zarówno w instalacji zasilającej wannę lub prysznic, jak i umywalkę bądź zlewozmywak. Dzięki temu urządzenie to jest w stanie dostarczyć ciepłą wodę praktycznie do każdej instalacji sanitarnej w domu.

Elektryczne ogrzewacze wody przepływowe są bardzo funkcjonalnymi urządzeniami, które mogą rozwiązać niejeden problem braku dostępu do ciepłej wody.

Podgrzewacze wody przepływowe – do wanny, prysznica i umywalki

W tej kategorii znajdziesz duży wybór dostępnych podgrzewaczy wody. Różnią się one przede wszystkim mocą. Tym samym poszczególne przepływowe podgrzewacze są w stanie podgrzewać różne ilości wody. Dzięki temu możesz dopasować podgrzewacz do wanny lub prysznica, umywalki lub zlewozmywaka. Urządzenia o większej mocy mogą być zasilane trójfazowo. Zwróć na to uwagę podczas zakupów.

Przepływowy podgrzewacz do wody jest urządzeniem dostępnym w wielu wariantach. Najmniejsze modele otrzymasz wraz ze zintegrowaną baterią. Większe i bardziej wydajne są jej pozbawione. Musisz osobno podłączyć do nich instalację wodną łazienki lub kuchni.

Przepływowe podgrzewacze mogą być również nieco inaczej użytkowane. Dotyczy to sposobu sterowania nimi. W podstawowych modelach nawiguje się pokrętłem, na którym ustawia się pożądaną temperaturę. Bardziej nowoczesne urządzenia zostały wyposażone w elektroniczny panel sterowania, na którym wbija się informację o tym, do jakiej temperatury ma być podgrzana woda.

Trójfazowe przepływowe podgrzewacze wody

Ciepła woda przeważnie jest potrzebna pod prysznicem lub przy wannie. Równocześnie są to te elementy sanitarne, przy których przepływ wody jest bardzo duży. Szczególnie prysznic wymaga intensywnego strumienia i dużej ilości wody, aby mógł skutecznie spełniać swoją funkcję. Dlatego też niewielkie podgrzewacze przepływowe nie poradzą sobie z ogrzewaniem cieczy w tym przypadku.

Rekomendowana moc dla prysznica lub deszczownicy waha się między 24 kW a 27 kW. Jeśli jednak w łazience masz prysznic ze standardową wylewką, powinien wystarczyć Ci podgrzewacz o mocy 12–15 kW. Wanna natomiast potrzebuje czegoś pośredniego. Moc urządzenia, która zapewnia w niej ciepłą wodę, powinna wynosić przynajmniej 18 kW.

Wszystkie podgrzewacze wody przepływowe będą jednak urządzeniami trójfazowymi. Oznacza to, że musisz podpiąć je pod tzw. siłę. Montaż do klasycznego gniazdka nie ma tu zastosowania.

Jednofazowe podgrzewacze wody

Nie w każdej sytuacji użycie podgrzewacza wymaga dodatkowej wiedzy lub uprawnień do jego podpięcia. Chcesz podgrzać wodę w zlewie lub umywalce? W takim razie nie potrzebujesz urządzenia o tak dużej mocy. Jednofazowe podgrzewacze są zasilane napięciem 230V. Oznacza to, że wystarczy podłączyć je przewodem z wtyczką do gniazdka elektrycznego.

Takie podgrzewacze przepływowe są zazwyczaj wieszane nad umywalką. Do tego nierzadko otrzymasz je wraz z baterią. Tym samym montaż podgrzewacza zapewni Ci dostęp do bieżącej ciepłej wody.

Podgrzewacze przepływowe wyróżniają się wysokim stopniem ochrony IP25. Oznacza to, że ich obudowy są uszczelnione tak, aby nie dostawała się do nich woda. To podstawa skutecznego działania podgrzewacza.

Przepływowe podgrzewacze jednofazowe zapewniają moc na poziomie ok. 6 kW, co w zupełności wystarcza do umycia rąk lub naczyń.

Elektrycznie sterowane podgrzewacze wody

Klasyczne ogrzewacze przepływowe wody są wyposażone w pokrętło. Na nim ustawiasz pożądaną temperaturę wody. Nie masz jednak żadnej kontroli nad tym, czy urządzenie dobrze spełnia swoje zadanie. Pod tym względem zdecydowanie bardziej wygodne i praktyczne są podgrzewacze sterowane elektrycznie.

W ich przypadku to na panelu ustawiasz temperaturę, do jakiej ma zostać podgrzana woda. Takie sterowanie w pewnych sytuacjach jest łatwiejsze. Ustawienie temperatury na pokrętle jest szczególnie uciążliwe dla osób o słabszym wzroku. Czytelny wyświetlacz rozwiązuje ten problem.

Niezależnie jednak od rodzaju zastosowanego podgrzewacza, musisz pamiętać o jego prawidłowym montażu. Im bliżej ujścia wody będzie się znajdował, tym mniejsze straty ciepła nastąpią.