Strona główna

Strzałka w prawo

Dekoracja wnętrz

Strzałka w prawo

Obrazy i ramiarstwo

Strzałka w prawo

Antyramy

Strzałka w prawo

Antyramy

Kategoria Antyramy to zbiór produktów, które stanowią idealne narzędzie do prezentacji płócien, grafik, plakatów oraz zdjęć. W Castoramie znajdziesz bogaty wybór antyram różnego rodzaju, dostępnych w różnych rozmiarach, kolorach i stylach.

Filtry

Antyramy

Kategoria Antyramy to zbiór produktów, które stanowią idealne narzędzie do prezentacji płócien, grafik, plakatów oraz zdjęć. W Castoramie znajdziesz bogaty wybór antyram różnego rodzaju, dostępnych w różnych rozmiarach, kolorach i stylach.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Obrazy i ramiarstwo

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Antyramy – minimalistyczne dekoracje do wnętrz

Jeśli szukasz trwałych i minimalistycznych ramek do dekorowania swojego domu, znajdziesz je w tej kategorii produktów. Antyramy to szczególny rodzaj obramowania obrazów lub zdjęć, który – jak sama nazwa wskazuje – nie ma ram. Antyrama składa się z samej szyby, tylnej podkładki oraz elementów mocujących te dwie części ze sobą.

W tym dziale produktów w sklepach Castoramy oferujemy szeroki wybór antyram o różnych rozmiarach. W naszej ofercie znajdziesz produkty takie jak antyrama A3, pozwalająca na umieszczenie w niej kartki w standardowym formacie A3 oraz antyramy w nietypowych rozmiarach. Najmniejsze mają wymiary około 10 x 15 cm, największe – nawet 70 x 100 cm. Jeśli zatem antyrama 50 x 70 będzie zbyt mała, możesz sięgnąć po większy format.

Antyramy dostępne w naszym asortymencie różnią się nie tylko formatem, ale także materiałem, z którego zostały wykonane. W prezentowanym dziale znajdziesz antyramy szklane, a także wykonane ze szkła akrylowego, czyli polimetakrylanu metylu – tworzywa sztucznego zwanego popularnie plexi. Modele wykonane z tworzywa sztucznego są znacznie lżejsze i bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Szklane modele z kolei zapewniają idealne odwzorowanie zdjęcia znajdującego się wewnątrz i są odporne na zarysowania.

Prezentowane antyramy będą nadawać się zarówno do prezentacji prac profesjonalistów, jak i domowego użytku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą antyram oraz innych produktów umożliwiających wyeksponowanie zdjęć, plakatów, certyfikatów czy regulaminów. To wyjątkowe i uniwersalne dekoracje wnętrza.

Wyjątkowe antyramy do każdego wnętrza

Dlaczego warto sięgnąć po antyramę? Przede wszystkim jest to świetny sposób, aby wyeksponować grafiki, dyplomy czy regulaminy lub stworzyć uniwersalne obrazy na ścianę. Umieszczając je w antyramie, zabezpieczasz je przed kurzem, wilgocią czy uszkodzeniami mechanicznymi. Brak ramek oznacza także optyczne powiększenie przestrzeni, w której zawiśnie antyrama, co czyni ją właściwą dla niewielkich wnętrz.

Taka konstrukcja pozwala na dużą dowolność w dekorowaniu ściany. Do antyramy możesz włożyć pojedyncze zdjęcie lub stworzyć cały kolaż z pamiątkowych fotografii z wakacji. Antyrama pasuje niemal do każdego tła. Dobrze wygląda na gładkiej ścianie w intensywnych kolorach. Komponuje się również z białym i szarym podłożem.

Świetnie sprawdza się również w nowoczesnych wnętrzach. Minimalizm antyramy stanowi doskonałe odzwierciedlenie prostoty i umiarkowania, którymi charakteryzują się wnętrza w stylu modern. Antyramy będą także właściwym wyborem do małych pomieszczeń. Brak ram sprawia, że są delikatne i nie przytłaczają pomieszczeń nadmiarem ozdób, a co za tym idzie, pokoje wydają się przestronniejsze. Skutecznie zastąpią klasyczne ramki na zdjęcia.

W antyramie możesz także przechowywać w widocznym miejscu dyplomy i listy gratulacyjne potwierdzające Twoje osiągnięcia. Firmy i przedsiębiorstwa oraz jednostki publiczne w antyramach mogą umieścić regulaminy i inne dokumenty tego typu. Dzięki temu będą one dobrze widoczne i chronione przed niekorzystnym wpływem otoczenia.

Trudno o równie estetyczną oprawę dla plakatów filmowych lub motywacyjnych niż antyrama. Przede wszystkim nie będzie ona odciągała uwagi od treści lub grafiki przedstawionej na plakacie. Po drugie, zabezpieczysz plakaty przed uszkodzeniem czy kurzem. Dodatkowo taka antyrama stanowi subtelną oprawę plakatu. Nadaje tym samym estetyczny wygląd, a przy tym pełni funkcję praktyczną.

Antyramy mogą skutecznie zastąpić ramki do zdjęć. W zależności od rozmiaru mogą pełnić funkcję obramowania dla fotografii wielkoformatowych lub też zastąpić multiramki na zdjęcia. Antyrama na zdjęcia zabezpieczy je, a przy tym nie będzie ociągała uwagi od sytuacji lub osób przedstawionych na fotografiach. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku artystycznych fotografii lub czarno-białych zdjęć.

Jakie antyramy będą najlepsze?

Antyramy pozornie wydają się takie same. Jest to jednak złudzenie, ponieważ wśród tych produktów również występują znaczące różnice. Jedną z nich jest materiał wykonania, który może wykazywać zupełnie inne właściwości i sprawdzać się w innych wnętrzach.

Tradycyjna postać antyramy ma postać szklanej szyby spiętej klipsami z płytą HDF stanowiącą jej tylną ramę. Antyramy szklane są odporniejsze na zarysowania niż plexi. Jest to także odpowiedni wybór przy oprawie dużych formatów zdjęć. W przypadku wielkoformatowych grafik antyramy ze szkła akrylowego czasem ulegają wybrzuszeniu i ich powierzchnia przestaje być idealnie płaska – w przypadku szklanych tafli ten problem nie występuje. Jeśli wybierasz antyramę szklaną, musisz wziąć pod uwagę jej ciężar. Będzie to miało znaczenie przede wszystkim podczas wieszania antyramy.

Szklane antyramy mogą nadmiernie odbijać światło. Dotyczy to szczególnie sztucznego oświetlenia, które pada bezpośrednio na szklaną osłonę. Dodatkowo powierzchnia ze szkła łatwo ulega zabrudzeniom. Odciski palców są na niej dobrze widoczne. Po powieszeniu antyramy koniecznie przemyj szkło, aby zapewnić estetyczny wygląd obramowaniu.

Antyrama plexi jest o wiele lżejsza od oprawy wykonanej ze szkła. Jej niewątpliwą zaletą jest także to, że nie można jej stłuc, dzięki temu może być stosowana nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Możesz ją ze spokojnym sercem zawiesić w pokoju dziecięcym, na siłowni czy w sali gimnastycznej. Polimetakrylan metylu nie odbija promieni słonecznych tak mocno, jak szkło, dzięki temu umieszczone za nim grafiki są dobrze widoczne z każdego punktu. Materiał ten nie ulega też tak łatwemu palcowaniu, jak szklane antyramy, dlatego nie wymaga aż tak częstego czyszczenia.

Planujesz wernisaż swoich fotografii lub obrazów? Antyrama będzie świetnym sposobem, aby odpowiednio wyeksponować Twoje prace. W zależności od formatu Twoich zdjęć i efektu, który chcesz osiągnąć, przydatne mogą się okazać: antyrama 50 x 70 lub antyrama 100 x 70. Jeśli chcesz zaprezentować wielkoformatowe obrazy czy fotografie, z pewnością przyda Ci się antyrama 100 x 70.

Rozmiar antyramy koniecznie dopasuj do grafiki, którą zamierzasz w ten sposób obramować. Odpowiednie dopasowanie pozwoli Ci uniknąć uszkodzenia plakatu lub innego wydruku. Dodatkowo od Twojej wizji zależy czy antyrama na zdjęcia ma idealnie odpowiadać ich rozmiarom, czy też je przekraczać. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Będą miały również wpływ na finalny wygląd wykonanej dekoracji.

Dyplomy, certyfikaty czy regulaminy najczęściej są drukowane w standardowych formatach, dlatego w tym przypadku wybór odpowiedniej antyramy jest uproszczony. Właściwym rozwiązaniem do tego typu zastosowań będzie antyrama A4, a w przypadku większych certyfikatów – antyrama A3.

Prawidłowy montaż antyramy

Umieszczenie grafiki w antyramie jest niezwykle proste. Wystarczy położyć ją na spodniej ścianie antyramy, przykryć przeźroczystą powierzchnią i zapiąć klipsami. Trzeba pamiętać, aby antyramę solidnie przymocować do ściany. Produkt ma na tylnej ściance specjalne zawieszki, które umożliwiają wieszanie ich na ścianie w orientacji poziomej lub pionowej, dzięki czemu pasują do różnych formatów zdjęć.