Strona główna

Strzałka w prawo

Malowanie

Strzałka w prawo

Emalie

Strzałka w prawo

Emalie do betonu

Strzałka w prawo

Emalie do betonu

Wykończenie piwnicy, tarasu czy pomieszczenia gospodarczego wymaga odpowiedniego zabezpieczenia podłoża. Farba do betonu świetnie się do tego sprawdzi.

Filtry

Emalie do betonu

Wykończenie piwnicy, tarasu czy pomieszczenia gospodarczego wymaga odpowiedniego zabezpieczenia podłoża. Farba do betonu świetnie się do tego sprawdzi.

46 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Emalie

Wyświetlanie 24 z 46 produktów

Załaduj więcej

Farba do posadzek z betonu, która spełni Twoje oczekiwania

W tej kategorii produktów znalazła się niejedna emalia do betonu, która pozwoli Ci przygotować trwałą i elegancką betonową posadzkę. Znajdziesz tutaj farby akrylowe, akrylowo-silikonowe, poliuretanowe, a także lakiery poliuretanowe. W naszym asortymencie dostępne są farby, którymi namalujesz linie oraz takie, dzięki którym nadasz barwę całym powierzchniom. Dostępne w naszej ofercie produkty mają różną barwę, stopień połysku oraz objętość. Dzięki temu dobierzesz emulsję odpowiednią do Twoich potrzeb.

Emalia do betonu – walory

W kategorii emalie do betonu dostępne są środki do zabezpieczania powierzchni z tego materiału. Pokrycie farbą posadzek i innych elementów wykonanych z betonu sprawia, że stają się one bardziej wytrzymałe. Emalia zabezpiecza beton przed pyleniem oraz ułatwia utrzymanie go w czystości. Nadaje mu również kolor, dzięki czemu nabiera on właściwości dekoracyjnych. Pokrywając beton emalią, ukryjesz również widoczne na nim rysy, pęknięcia i inne uszkodzenia.

Rodzaj farby a zastosowanie

Emalia do betonu chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi, kwasami i olejami, a także przed działaniem promieniowania ultrafioletowego. Oferujemy w tej kategorii emalie akrylowe, które pełnią funkcję zabezpieczającą przed ścieraniem i nadają estetyczny kolor, oraz emalie akrylowo-silikonowe, które dodatkowo zabezpieczają powierzchnie przed wilgocią. Znajdziesz tutaj farby poliuretanowe charakteryzujące się dobrą przyczepnością i odpornością na uszkodzenia. W tym dziale umieściliśmy też poliuretanowe lakiery, które dodatkowo zabezpieczą Twoje betonowe powierzchnie przed chemicznymi i mechanicznymi zagrożeniami.

Estetyczne i praktyczne wykończenie betonowych powierzchni

Możesz wybierać spośród dużej gamy kolorów i różnych odcieni szarości, grafitu, beżu, zieleni, brązu. Dzięki temu sprawisz, że Twoje betonowe posadzki, ściany czy inne konstrukcje będą nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, ale również estetyczne. Oferujemy także emalie żółte i białe, które świetnie nadają się do malowania pasów i oznaczeń ostrzegawczych. Dzięki nim z łatwością stworzysz na przykład oznaczenie stanowisk na parkingu.

Szerokie zastosowanie farb do betonu

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje emulsji. To, która emalia do betonu czy farba do posadzek będzie odpowiednia dla Ciebie, zależy od cech, które chcesz nadać swojej podłodze. W naszym asortymencie znalazły się farby, które sprawdzą się w domowych wnętrzach, w halach produkcyjnych, magazynach, parkingach czy warsztatach samochodowych. Znajdujące się w tym dziale produkty mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia.

Beton w Twoich wnętrzach

Beton to wytrzymały i odporny na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne materiał. Dlatego betonowe posadzki i ściany są często wykonywane w halach produkcyjnych, warsztatach samochodowych czy na parkingach. Ostatnimi czas beton stał się również modnym elementem w aranżacji domowych wnętrz. Farba do betonu podnosi zarówno jego walory funkcjonalne, jak i estetyczne.

Wybierz swój efekt

W naszej ofercie znajdziesz zarówno farby z wykończeniem matowym, półpołyskującym i połyskującym. Dzięki temu nadasz swojej betonowej powierzchni odpowiedni efekt, w zależności od potrzeb i upodobań. Możesz zachować także naturalny odcień betonu, powlekając go bezbarwnym lakierem poliuretanowym.

Malowanie powierzchni betonowych

Położona farba na beton to w zasadzie ostatni krok w przygotowaniu powierzchni z tego materiału. Możesz ją wykorzystać zarówno do tworzenia posadzek w dowolnym kolorze, jak i namalowania niezbędnych linii wyznaczających określone obszary, na przykład miejsca parkingowego. Nadaje się także to pokrycia ścian czy innych powierzchni betonowych.

Przygotowanie powierzchni

Zanim przejdziesz do malowania betonu, powinieneś najpierw odpowiednio go przygotować. Najpierw dobrze umyj i wyczyść beton. Chodzi nie tylko o usunięcie kurzu, ale również tłustych zabrudzeń. Można to osiągnąć poprzez szlifowanie lub użycie odpowiednich detergentów. Uszczerbki w postaci dziur czy pęknięć należy uzupełnić zaprawą do betonu lub żywicą. Następnie oszlifuj całą powierzchnię lub wyczyść ją drucianą szczotką. Na koniec pozbądź się pyłu.

Nanoszenie farby

Gdy powierzchnia jest czysta i gładka, czas ją zagruntować, a następnie nałożyć na nią farbę. Emalia do betonu może być nakładana wałkiem lub pędzlem. Nanieś farbę równomiernie pasami, dbając by kolejny minimalnie zachodził na poprzedni. Dzięki temu uzyskasz efekt jednolitego krycia. Dzięki nałożeniu na posadzkę nowej farby odświeżysz jej wygląd.

Malowanie betonu z Castoramą

Chcesz pomalować ogromną halę? A może jedynie niewielki garaż? Wśród naszego asortymentu znajdziesz emalie do betonu w opakowaniach o różnej wielkości. Dzięki temu dobierzesz pojemność farby do swoich potrzeb. W innych działach znajdziesz także narzędzia i akcesoria, które przydają się podczas malowania: taśmy malarskie, wałki, rękawice ochronne czy szlifierki do betonu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jeśli szukasz czegoś jeszcze, polecamy przejrzeć pozostałe produkty w tej samej kategorii.