Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Grzejniki

Strzałka w prawo

Grzejniki promiennikowe

Strzałka w prawo

Grzejniki promiennikowe

Grzejniki promiennikowe to wydajne i ekonomiczne urządzenia grzewcze, które emitują promieniowanie podczerwone. Dzięki temu są w stanie skutecznie ogrzać pomieszczenia bez zbędnego wykorzystywania energii z systemów centralnego ogrzewania.

Filtry

Grzejniki promiennikowe

Grzejniki promiennikowe to wydajne i ekonomiczne urządzenia grzewcze, które emitują promieniowanie podczerwone. Dzięki temu są w stanie skutecznie ogrzać pomieszczenia bez zbędnego wykorzystywania energii z systemów centralnego ogrzewania.

5 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Grzejniki

Wyświetlanie 5 z 5 produktów

KONWEKCJA POWIETRZA, CZYLI JAK SZYBKO OGRZAĆ POMIESZCZENIE

W każdym domu system grzewczy ma ogromne znaczenie. To on dba o komfort cieplny w pomieszczeniach. Jednak w okresie jesiennym, gdy pogoda lubi być zmienna, system ogrzewania całego domu nie jest ani ekonomiczny, ani tym bardziej praktyczny. W takiej sytuacji sięgnij po grzejniki elektryczne. Dzięki nim szybko dogrzejesz każde pomieszczenie o dokładnie tyle stopni, ile potrzebujesz, by poczuć się lepiej. Zapomnij o grubych swetrach i kocach. Grzejniki konwekcyjne elektryczne raz na zawsze rozwiążą problem zimna w domu.

Konwektor elektryczny to urządzenie podłączane do prądu. Swoją nazwę zawdzięcza zasadzie działania. Opiera się ona na konwekcji. Zimne powietrze jest zasysane zazwyczaj od spodu urządzenia, a następnie przepuszczane przez nie i w ten sposób ogrzewane. Urządzenia te różnią się od siebie rozmiarem, sposobem mocowania, mocą, a także dodatkowymi parametrami. Ich cechą wspólną jest jednak natychmiastowe działanie. Nie są to wprawdzie najtańsze w eksploatacji urządzenia, ale z pewnością jedne z szybszych i bardziej skutecznych.

Grzejnik promiennikowy to inny rodzaj konwektora elektrycznego. Jego działanie opiera się na tej samej zasadzie, ale ruch powietrza odbywa się w nieco inny sposób. Przede wszystkim grzejniki te są przeznaczone do stawiania przy ścianie lub wieszania na niej. Nie oddają ciepła naokoło, ale emitują je od frontu. Dlatego działają w nieco bardziej ukierunkowany sposób.

Możesz także spotkać się z modelem przeznaczonym głównie do sklepów czy obiektów przemysłowych. Kurtyna powietrzna wydmuchuje ciepłe powietrze bezpośrednio przy wejściu do obiektu. Dzięki temu nie dopuszcza do utraty ciepła podczas otwierania drzwi.

Jeszcze innym modelem jest piec akumulacyjny. To urządzenie ładuje się w godzinach, w których energia elektryczna jest tańsza. Urządzenia te oddają ciepło jeszcze na wiele godzin po ładowaniu. Ich budowa opiera się na grzałkach i elementach gromadzących ciepło. To dobry sposób na ciągłe ogrzewanie domu.

SZYBKIE OGRZEWANIE, SKUTECZNIE DZIAŁANIE

Grzejniki konwektorowe to urządzenia, które bardzo dobrze sprawdzają się do dogrzewania pomieszczeń. Możesz wykorzystać je, gdy system miejski jeszcze nie został uruchomiony, a na zewnątrz panują jesienne chłody. Modele te sprawdzą się również podczas chłodniejszych dni w przeciągu całego roku.

Ogromną zaletą tych urządzeń jest przede wszystkim szybkość działania. W przeciwieństwie do innych rodzajów grzejników elektrycznych czy gazowych, nagrzanie się urządzenia zajmuje zaledwie krótką chwilę. Dzięki temu bardzo szybko możesz zwiększyć temperaturę w swoim domu. Jednak szybkie nagrzewanie oznacza równie szybkie wystudzenie się urządzenia. Wyłączone, nie będzie oddawało ciepła.

Działanie grzejnika jest łatwo wyczuwalne dla osób znajdujących się w jego zasięgu. Jeśli zatem zależy Ci na odczuwalnym działaniu, z pewnością nie będziesz zawiedziony. Odpowiednie ustawienie grzejnika pozwoli Ci na ogrzanie nawet większego pomieszczenia, a także zapobiegnie uciekaniu ciepła przez drzwi w budynkach, w których te są często otwierane.

CZY COŚ OPRÓCZ MOCY MA ZNACZENIE W PRZYPADKU GRZEJNIKA KONWEKCYJNEGO?

Grzejniki konwekcyjne mają za zadanie szybkie dogrzanie pomieszczenia. Z tego powodu bardzo ważne jest dopasowanie mocy urządzenia do pomieszczenia. Szacuje się, że każdemu metrowi kwadratowemu powinno odpowiadać 100–200 W. Aby ogrzać całe mieszkanie należy zaopatrzyć się w kilka urządzeń. Można również wybrać tylko jeden grzejnik i przenosić go w zależności od tego, w którym pomieszczeniu aktualnie się przebywa.

Duże znaczenie oprócz mocy ma także możliwość jej regulacji. Dzięki temu możesz wybrać urządzenie mocniejsze, ale korzystać z takiej mocy, która jest potrzebna w danym pomieszczeniu. Pozwoli to na zaoszczędzenie energii elektrycznej, a tym samym zmniejszenie rachunków za prąd.

Przemyśl również, jaki sposób montażu będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Konwektor elektryczny ścienny sprawdzi się w tych pomieszczeniach, w których chcesz zaoszczędzić miejsce. Zdołasz zatem dogrzać całe mieszkanie, ale stracisz możliwość przemieszczania konwektora. Wybór ściennych modeli najczęściej oznacza zakup kilku z nich. Jeśli natomiast zależy Ci na mobilności, postaraj się wybrać model o małej wadze i stosunkowo niewielkich rozmiarach. Wtedy przenoszenie urządzenia z jednego pomieszczenia do drugiego nie będzie wiązało się z trudnościami.

Gdy wybierasz grzejnik konwekcyjny, sprawdź także, w jaką grzałkę jest wyposażony. Grzałka igłowa (tzw. wysokotemperaturowa) jest powszechna i niedroga. Niestety ma również swoje wady. Osiąga wysokie temperatury, wysusza powietrze i powoduje nieprzyjemny zapach, bo spala zanieczyszczenia z powietrza. Dobrą alternatywą jest grzałka aluminiowa. Jej cena jest wyższa, ale nie ma wad swojej poprzedniczki. Nie wiąże się także z ryzykiem poparzenia, co może mieć miejsce w przypadku grzałki igłowej. To sprawia, że warto wydać nieco więcej, aby osiągnąć bezpieczeństwo i komfort.

Jeśli ten produkt Cię zainteresował, warto zobaczyć, co jeszcze mamy w tej kategorii.