Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Kotły i piece

Strzałka w prawo

Akcesoria do kotłów

Strzałka w prawo

Akcesoria do kotłów

Aby zagwarantować prawidłową pracę całego systemu, wybierz sprawdzone akcesoria do kotłów. W Castoramie znajdziesz wszystko, co niezbędne, by całość funkcjonowała sprawnie i bezpiecznie.

Filtry

Akcesoria do kotłów

Aby zagwarantować prawidłową pracę całego systemu, wybierz sprawdzone akcesoria do kotłów. W Castoramie znajdziesz wszystko, co niezbędne, by całość funkcjonowała sprawnie i bezpiecznie.

52 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kotły i piece

Wyświetlanie 24 z 52 produktów

Załaduj więcej

Akcesoria do kotłów – aby Twoja instalacja działała prawidłowo

Kocioł gazowy to bardzo uniwersalne, a co za tym idzie, popularne urządzenie grzewcze. Jednak w pojedynkę nie zdziała wiele – potrzebuje także innych części, które sprawiają, że Twoja instalacja grzewcza działa wydajnie i bezawaryjnie. Aby zagwarantować prawidłową pracę całego systemu, wybierz sprawdzone akcesoria do kotłów. W Castoramie znajdziesz wszystko, co niezbędne, by całość funkcjonowała sprawnie i bezpiecznie. Wybierz odpowiednie rury, adapter do kotła, zestawy przyłączeniowe i deflektory i ciesz się niezawodnym ogrzewaniem!

Stwórz niezawodny system instalacji grzewczej!

Kotły kondensacyjne oraz te o zamkniętej komorze spalania potrzebują systemu, który odprowadza spaliny w trakcie ich pracy. W budowie takich konstrukcji niezawodnie pomoże Ci rura dwuścienna o różnym przekroju. To ona odprowadzi na zewnątrz substancje powstające w wyniku spalania paliwa, a jednocześnie pozwoli na doprowadzenie do systemu powietrza niezbędnego do pracy.

Do prawidłowego ustawienia poszczególnych elementów systemu będziesz potrzebował obejm dystansowych, które pomogą Ci osiowo ustawić rury w szybie kominowym. Z kolei wywiewka z płytą dachową estetycznie zwieńczy cały system. Ochroni też go przed deszczem, śniegiem czy wiatrem.

Podczas kompletowania akcesoriów do systemu ogrzewania niezbędny Ci będzie także adapter redukcyjny do kotła. To on szczelnie połączy komin powietrzno-spalinowy z kotłem gazowym i umożliwi pracę całego systemu.

W tym dziale znajdziesz również niejeden zestaw przyłączeniowy do szachtu kominowego. Wybierz to rozwiązanie, jeśli chcesz oszczędzić czas – taki komplet zawiera już adapter, rurę i wywiewkę dachową, dlatego nie musisz dopasowywać każdego z tych elementów osobno.

Najlepsze akcesoria do kotłów i systemu ogrzewania

Jeżeli chcesz, by Twoja pompa posiadała świetne zabezpieczenie przed przegrzaniem i zbyt wysokim ciśnieniem, sprawdź zestaw różnicowo-pompowy. To dzięki niemu możesz też podnieść poziom automatyzacji Twojej instalacji centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej. To rozwiązanie przydaje się zwłaszcza w przypadku nagłej przerwy w dostawie energii elektrycznej lub awarii pompy – zapewnia obieg grawitacyjny i jednocześnie czuwa nad bezpieczeństwem całej instalacji.

Z kolei dostępne deflektory do pieca pozwolą Ci na równomierne i efektywne spalanie węgla – dzięki nim żar rozkłada się proporcjonalnie w całym kotle, co daje efekt w postaci stabilnego poziomu temperatury w trakcie całego procesu.

Wszystkie dostępne w tym dziale akcesoria do kotłów zbudowane są z materiałów o wysokiej jakości, takich jak stal kwasoodporna, blacha ocynkowana, żeliwo czy mosiądz. Są odporne na korozję, wysokie temperatury i inne szkodliwe czynniki, na jakie mogą być narażone podczas pracy. Ich cechy sprawiają, że będą Ci służyć niezawodnie przez długi czas. W marketach Castorama znajdziesz nie tylko niezbędne Ci produkty, ale też pomoc w wyborze modelu o właściwościach odpowiadających Twoim potrzebom!