Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Dzwonki i domofony

Strzałka w prawo

Domofony

Strzałka w prawo

Domofony

Domofon jest urządzeniem elektronicznym, które wykorzystuje się do komunikacji na małe odległości. Najczęściej używa się go do połączenia między kasetą zewnętrzną a urządzeniem do otwierania drzwi.

Filtry

Domofony

Domofon jest urządzeniem elektronicznym, które wykorzystuje się do komunikacji na małe odległości. Najczęściej używa się go do połączenia między kasetą zewnętrzną a urządzeniem do otwierania drzwi.

17 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Dzwonki i domofony

Wyświetlanie 17 z 17 produktów

DOMOFONY NA STRAŻY BEZPIECZEŃSTWA

Domofon jest urządzeniem elektronicznym, które wykorzystuje się do komunikacji na małe odległości. Najczęściej używa się go do połączenia między kasetą zewnętrzną a urządzeniem do otwierania drzwi. Domofon przyda się zarówno w mieszkaniach w budownictwie wielorodzinnym, jak i w obiektach firmowych. Dzięki niemu możesz identyfikować interesantów i odwiedzających Cię gości. Sprawdź, jakie urządzenia dostępne są w ofercie Castoramy.

PRZYDATNE I FUNKCJONALNE URZĄDZENIA

Domofony są odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa w budynkach mieszkalnych. Przydadzą Ci się w trakcie urządzania swojego nowego wnętrza. Możesz ich potrzebować w czasie stawiania nowego budynku, jak i podczas gruntownego remontu. Doskonale się sprawdzą w mieszkaniach domów wielorodzinnych. Domofony bezprzewodowe mogą również stać się elementem wyposażenia obiektów przemysłowych czy komercyjnych.

Całe urządzenie składa się z kasety bramowej i słuchawki umieszczonej wewnątrz budynku. Dzięki możliwości komunikacji między poszczególnymi modułami domofon stanie się dla Ciebie dodatkowym zabezpieczeniem. Sam ocenisz, czy interesant ma uzyskać dostęp do wnętrza. Domofon słuchawka wewnątrz budynku połączony jest z przyciskiem, który automatycznie zwolni blokadę zamka elektromagnetycznego i wpuści zainteresowanego na teren obiektu.

DOMOFON NA MIARĘ TWOICH POTRZEB

Domofon jest urządzeniem, które ma służyć przez wiele lat. Jeżeli jesteś na etapie wyboru tego elementu wykończenia wnętrza, dobrze zastanów się, czego potrzebujesz. Ważny jest nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność i parametry techniczne. Najlepszym rozwiązaniem jest dokładne określenie swoich potrzeb i porównanie ich z warunkami, jakie panują w urządzanym przez Ciebie otoczeniu. Sprawdź asortyment zgromadzony w tym miejscu i wybierz sprzęt najlepszy dla siebie.

Ze względu na sposób połączenia słuchawki z kasetą otwierającą bramę urządzenia można podzielić na domofon analogowy i bezprzewodowy. Pierwszy rodzaj najczęściej stosowany jest w blokach i budynkach wielorodzinnych. Oba moduły połączone są za pomocą przewodów telekomunikacyjnych. Ten typ sprawdzi się wszędzie tam, gdzie odległość między bramką a słuchawką jest stosunkowo niewielka.

Jeżeli nie masz ochoty ani możliwości ciągnąć przewodów, powinieneś zwrócić uwagę na domofony bezprzewodowe. Tutaj obie części urządzenia łączą się ze sobą zdalnie. Najlepiej takie warianty sprawdzą się w miejscach, gdzie bramka jest w dużej odległości od budynku.

Jeśli interesujesz się tymi urządzeniami, zwróć szczególną uwagę na ich zasięg. Jest to maksymalna odległość w linii prostej, jaka może dzielić słuchawkę do zamka. Chcąc uniknąć problemu z brakiem połączenia w trudnych warunkach atmosferycznych, sięgnij po urządzenie z możliwie największym zasięgiem.

Jeżeli remontujesz mieszkanie i decydujesz się na wymianę domofonu, możesz większą uwagę zwrócić na jego wygląd. Wśród zgromadzonych tutaj urządzeń natkniesz się na różne style i kolory obudowy. Standardowy biały kolor możesz zastąpić czernią, brązem czy odcieniami szarości. Do wyboru masz nie tylko samą słuchawkę, ale także rodzaj kasety zewnętrznej.

Jeżeli urządzasz swoje wnętrze w nowoczesnym, industrialnym stylu, postaw na domofon bezsłuchawkowy. Będzie się doskonale komponował z surowym betonem i chromowanymi elementami dekoracji. W tym przypadku połączenie realizowane jest po wciśnięciu odpowiedniego przycisku na panelu.

DOMOFONY DO KAŻDEGO RODZAJU BUDYNKU

Podstawowym typem urządzeń do komunikacji i otwierania drzwi jest domofon jednorodzinny. Do jednej kasety zewnętrznej przyporządkowane jest tylko jedno urządzenie do identyfikacji i otwierania. Ten typ sprawdzi się w niewielkich domach, zamieszkiwanych jedynie przez jedną rodzinę. Możesz użyć go także wewnątrz budynku, ograniczając tym samym wstęp do gabinetu, archiwum czy pomieszczenia o specjalnym przeznaczeniu.

W większych budynkach, najczęściej na osiedlach strzeżonych czy w obiektach firmowych, stosowane są domofony wielorodzinne. W tym przypadku kaseta zewnętrzna jest jedna, ale za jej pomocą możliwa jest komunikacja z większą liczbą mieszkań. Decydując się na ten typ urządzenia musisz pamiętać, że do każdego lokalu będzie potrzebny osobny moduł ze słuchawką. Żeby kontakt z odpowiednim mieszkaniem był wygodny, na zewnątrz stosuje się domofon cyfrowy. Za pomocą klawiszy numerycznych interesant wybiera numer właściwej komórki i nawiązuje kontakt jedynie z nią.

Ciekawym pomysłem, który może się przydać w większych domach, są domofony dwurodzinne. Są to komplety urządzeń składające się z jednej kasety zewnętrznej i dwóch urządzeń otwierających bramę. Sięgnij po nie, jeżeli remontujesz dom, w którym mieszkają dwie rodziny. Sprawdzi się także w przypadku domów bliźniaczych. Spore możliwości zastosowania będzie miał ten wariant urządzenia w pomieszczeniach firmowych lub obiektach użyteczności publicznej.

Do prawidłowego funkcjonowania domofonów oraz wideodomofonów potrzebne są funkcjonalne elektrozaczepy. To dzięki nim możesz umożliwiać lub ograniczać dostęp do obiektu wybranym osobom. Jeżeli potrzebujesz solidnych i trwałych urządzeń tego typu, znajdziesz je w innych kategoriach Castoramy.