Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Grzejniki

Strzałka w prawo

Grzejniki elektryczne

Strzałka w prawo

Grzejniki elektryczne

Grzejniki elektryczne to świetny sposób na ocieplenie pomieszczeń poza sezonem grzewczym. Urządzenia tego typu świetnie sprawdzą się w mieszkaniu, biurze czy pomieszczeniach o charakterze publicznym.

Filtry

Grzejniki elektryczne

Grzejniki elektryczne to świetny sposób na ocieplenie pomieszczeń poza sezonem grzewczym. Urządzenia tego typu świetnie sprawdzą się w mieszkaniu, biurze czy pomieszczeniach o charakterze publicznym.

28 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Grzejniki

Wyświetlanie 24 z 28 produktów

Załaduj więcej

Grzejnik elektryczny – alternatywa dla centralnego ogrzewania

Grzejniki elektryczne to świetny sposób na ocieplenie pomieszczeń poza sezonem grzewczym. Urządzenia tego typu świetnie sprawdzą się w mieszkaniu, biurze czy pomieszczeniach o charakterze publicznym. Wśród wielu modeli grzejników elektrycznych znajdują się także suszarki bezcieczowe czy grzejniki kwarcowe, których źródłem ciepła jest lampa halogenowa. Są one przeznaczone do zamontowania na ścianę lub występują w wersji przenośnej.

Grzejnik elektryczny pozwoli Ci dogrzać pokój dziecka lub łazienkę do odpowiedniej temperatury bez potrzeby włączania instalacji grzewczej. Dodatkowe źródło ciepła posłuży także do suszenia mokrych ręczników czy odzieży w okresie zimowym. Urządzenie w formie praktycznej drabinki będzie idealne do zawieszenia mokrego prania.

Grzejnik elektryczny ceramiczny jest bardzo praktyczny – w łatwy sposób go uruchomisz, a zasilanie prądem elektrycznym sprawia, że urządzenie nie wymaga modernizacji instalacji. Niektóre modele są mobilne i posiadają uchwyt, który umożliwi sprawne przetransportowanie grzejnika do dowolnego pomieszczenia.

Grzejnik elektryczny – ogrzewanie mieszkania bez użycia gorącej wody

Tradycyjne grzejniki montowane w domach, a w szczególności w blokach mieszkalnych, wykorzystują gorącą wodę do ogrzewania mieszkania. System centralnego ogrzewania podgrzewa ją do wysokiej temperatury, a następnie transportuje do grzejnika, którego zawór został odkręcony.

W przeciwieństwie do takiego tradycyjnego modelu grzejniki elektryczne wykorzystują do ogrzewania pomieszczeń moc energii elektrycznej. Działają więc niezależnie od systemu centralnego ogrzewania. Zamiast tego są podłączone do instalacji elektrycznej domu lub mieszkania.

Budowa grzejników elektrycznych różni się od urządzeń ogrzewanych mocą gorącej wody. Modele mogą być inne pod względem rozmiaru powierzchni grzewczej oraz jej kształtu. Zazwyczaj posiadają obudowę w postaci zwartej płyty, która nagrzewa się pod wpływem energii elektrycznej. W ofercie sklepów Castorama znajdziesz także modele wyposażone w żebra (np. grzejnik elektryczny łazienkowy), które służą do montowania na ścianach łazienek.

Zalety ogrzewania elektrycznego

Ogrzewanie elektryczne oferuje ci swobodę, której nigdy nie zapewni Ci system centralnego ogrzewania. W przeciwieństwie do grzejników ocieplanych wodą urządzenia elektryczne działają przez cały rok. Natomiast system ogrzewania w blokach spółdzielczych charakteryzuje się określonymi porami grzewczymi, które zazwyczaj obejmują około 7 miesięcy w roku.

Sklepy Castorama, poza tradycyjnymi grzejnikami montowanymi na ścianach, oferują grzejniki mobilne. Mini grzejnik elektryczny zazwyczaj jest wyposażony w zestaw kółek, dzięki którym bez problemu przetransportujesz go do wybranego pomieszczenia. Jednak modele, które nie mają kółek, są na tyle kompaktowe, że łatwo przeniesiesz je, używając jednej ręki.

Co więcej, grzejniki elektryczne możesz zamontować w każdym pomieszczeniu, a ich instalacja jest bardzo prosta i nie wymaga pomocy fachowców. W niektórych sytuacjach, np. w przypadku budynków lub pomieszczeń, do których doprowadzenie centralnego ogrzewania jest niemożliwe, grzejniki elektryczne stanowią jedyną formę ogrzania ich wnętrz.

Grzejniki elektryczne, w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli, posiadają innowacyjne funkcje, takie jak możliwość ustawienia programów ogrzewania. Pozwalają one na automatyczne ustawienie różnej temperatury grzania w zależności od pory dnia. Grzejnik elektryczny z termostatem ustawi się na niższą temperaturę, gdy będziesz w pracy, a gdy wrócisz do domu – temperatura grzania zwiększy się.

Suszarka elektryczna – szybki sposób na suche pranie

Pamiętasz, jak śpieszyłeś się na spotkanie, a Twoja koszula wciąż schła na tradycyjnej suszarce? W sklepach Castorama znajdziesz urządzenie, które zapobiegnie takim wydarzeniom w przyszłości. Suszarka elektryczna to innowacyjny produkt, który w kilka chwil wysuszy Twoje ubrania. Dzięki niej możesz wkładać czystą odzież zaraz po wyciągnięciu jej z bębna pralki.

Wszystko dzięki żebrom suszarki, które nagrzewają się mocą energii elektrycznej. Moc pracy suszarki można regulować. Jeśli chcesz szybciej wysuszyć daną rzecz, po prostu zwiększ natężenie dostarczanej do suszarki energii elektrycznej. Dzięki drabinkowej budowie suszarki wygodnie zawiesisz na niej swoje mokre ubrania.

Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

Wybór urządzenia grzewczego powinien być podyktowany dwoma kryteriami – funkcjonalnością oraz wyglądem. W tym celu przed zakupem zapoznaj się z ofertą producentów i dopasuj urządzenie do konkretnej przestrzeni.

W pierwszej kolejności zastanów się, czy wolisz grzejnik elektryczny na ścianę, czy model stojący. Grzejniki ścienne zabierają zdecydowanie mniej miejsca, dlatego lepiej sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, np. łazienkach.

Do łazienki wybierz grzejnik elektryczny ścienny o żebrowej budowie, na której będziesz mógł zawiesić mokry ręcznik. Grzejnik elektryczny do łazienki zazwyczaj ma śnieżnobiałą barwę, która podkreśla minimalistyczny oraz sterylny charakter tego pomieszczenia.

Zastanów się także nad mocą urządzenia. Grzejnik elektryczny 2000 W to urządzenie o optymalnej mocy do średnich rozmiarów pomieszczenia.

Jeśli ten produkt Cię zainteresował, warto zobaczyć, co jeszcze mamy w tej kategorii.