Strona główna

Strzałka w prawo

Dekoracja ścian

Strzałka w prawo

Panele ścienne

Strzałka w prawo

Panele dekoracyjne

Strzałka w prawo

Panele dekoracyjne

Panele dekoracyjne to idealny sposób na szybką i łatwą metamorfozę wnętrza. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór takich paneli - od klasycznych drewnianych do nowoczesnych, metalowych. Panele te są łatwe w montażu i przyklejeniu, dzięki czemu można samodzielnie zmienić wystrój pomieszczenia w kilka godzin.

Filtry

Panele dekoracyjne

Panele dekoracyjne to idealny sposób na szybką i łatwą metamorfozę wnętrza. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór takich paneli - od klasycznych drewnianych do nowoczesnych, metalowych. Panele te są łatwe w montażu i przyklejeniu, dzięki czemu można samodzielnie zmienić wystrój pomieszczenia w kilka godzin.

115 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Panele ścienne

Wyświetlanie 24 z 115 produktów

Załaduj więcej

CHARAKTERYSTYKA PANELI ŚCIENNYCH

Panele ścienne dekoracyjne wykonane są zazwyczaj w technice 3D. Mogą być zrobione z litego drewna ciętego według wzoru i złożonego w mozaikę. Alternatywna wersja, często tańsza, wykonana jest z płyt MDF. Jeśli chcesz przygotować niestandardową, ale atrakcyjną wizualnie ozdobę ściany, którą w dodatku łatwo zamontować – panele ścienne będą doskonałym wyborem.

PANELE ŚCIENNE – RODZAJE

Najczęściej oferowane w sprzedaży panele ścienne drewniane są już pomalowane bądź pokryte lazurą, lakierem lub lakierobejcą. W ten sposób nie musisz dodatkowo planować żadnych prac konserwacyjnych. Duży wybór kolorów w przypadku paneli drewnianych pozwoli Ci dobrać model, który będzie pasował do wystroju wnętrza, a także kolorystyki innych jego elementów. Alternatywnie możesz wybrać panele w stanie surowym. Są one oszlifowane i przygotowane do konserwacji. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz samodzielnie zadbać o niestandardowy wygląd.

Zazwyczaj panel dekoracyjny 3D z drewna wykonywany jest na trzy sposoby. Najczęściej spotykane są panele wykonywane z małych, ciętych w kwadraty bądź prostokąty deseczek. W bardziej ekonomicznej wersji paneli zamiast naturalnego drewna występuje płyta MDF. Takie panele są trójwymiarowe, zwykle nieregularne i częściowo wypukłe. W większości przypadków zostały one pomalowane lub pokryte lazurą, co zwiększa ich wytrzymałość i poprawia estetykę. Wybierz je, jeśli liczysz na gotowy produkt przeznaczony wyłącznie do montażu, którego nie trzeba będzie dodatkowo konserwować. Jeśli zależy Ci na własnym, unikalnym kolorze, wybierz surowe panele i dokup odpowiedni preparat do drewna.

Niektóre rodzaje paneli ściennych wykonywane są z ciętych pni. Zazwyczaj mają one podobną grubość dla zachowania równej struktury paneli, ale zróżnicowaną średnicę. Utrzymane są w naturalnej kolorystyce drewna o różnych odcieniach. Takie panele ścienne 3D będą świetnym wyborem, jeśli chcesz zainwestować w namiastkę natury w swoim domu. Sprawdzą się zwłaszcza do wnętrz rustykalnych. Mogą być lakierowane, ale bez trudu da się znaleźć modele do samodzielnego pokrycia bejcą.

Panele 3D na ścianę mogą być również wykonane z innych materiałów. Do jednych z popularniejszych należą panele z kamienia, które w istocie są wykonane z mieszanek kruszców lub gipsu. Wybierz je, jeśli chcesz stworzyć wnętrze w industrialnym stylu. Jeśli połączysz je z metalem oraz betonem w wystroju wnętrza, to będą spełniały wszystkie założenia stylu nowoczesnego. Alternatywą dla kamienia są cegły. Takie panele zrobione są bardzo często z prawdziwej cegły dekoracyjnej, co wygląda najkorzystniej; w innych przypadkach można wybrać płytki imitujące cegły o różnych odcieniach.

JAK ZAMONTOWAĆ PANELE DEKORACYJNE?

Prawidłowym i zalecanym przez producentów sposobem montażu paneli ściennych jest przytwierdzenie ich do powierzchni ściany za pomocą kleju. Wybierz to rozwiązanie, jeśli chcesz uniknąć nieestetycznych śladów po wkrętach czy gwoździach. Pamiętaj również, że tylko zamontowane w taki sposób panele na ścianę będą nie tylko tworzyć wytrzymałą okładzinę, ale również dobrze się prezentować. Taka forma montażu nie wymaga przygotowywania dodatkowych łat czy innych konstrukcji nośnych.

Istotne jest przygotowanie ściany, na której będziesz montować panele dekoracyjne. Powinna być ona odtłuszczona, bez luźnego tynku czy pyłu na powierzchni. Musi również być równa. To konieczne dla dobrego wiązania kleju, a w rezultacie – trwałego montażu. Oznacza to, że niekiedy konieczne jest przetarcie ściany papierem ściernym, aby ją wyrównać. Po takiej czynności ściana powinna być odpylona. Pamiętaj, aby ściany, szczególnie w kuchni, dodatkowo odtłuścić z pomocą rozpuszczonego i naniesionego ławkowcem mydła malarskiego. Następnie zagruntuj powierzchnię i montuj panele ścienne po wyschnięciu warstwy preparatu.

Podczas montażu istotny jest właściwy dobór kleju. Sprawdź, jaki klej jest zalecany przez producenta wybranych przez Ciebie paneli. Jego wybór uzależniony jest m.in. od materiału, z którego zostały one wykonane. Następnie oceń, który z zalecanych produktów może być stosowany na powierzchni montażowej wykonanej z konkretnego materiału. Choć wydaje się to skomplikowane, to nie masz się czym martwić. W większości przypadków panele ścienne zamontujesz za pomocą standardowego kleju montażowego.

Przed zamontowaniem paneli zaplanuj ich układ, zwłaszcza gdy ściana nie odpowiada wielokrotności ich długości. Zaplanuj miejsca cięć, jeśli to konieczne oraz obszary, które muszą być obudowane, na przykład włączniki czy gniazdka elektryczne. Następnie rozłóż panele dekoracyjne ścienne na podłodze, tylną powierzchnią do góry i sprawdź, czy nie trzeba ich oszlifować w celu wyrównania. Jeśli jest to niezbędne, pamiętaj o odpyleniu. Klej nakładaj za pomocą kartusza w formie pasków ułożonych w równych odstępach – zawsze na tył paneli, nigdy na ścianę. Następnie dociśnij panel do ściany, wyrównaj i przytrzymaj. Pamiętaj, aby sprawdzać, czy panele zostały równo ułożone za pomocą poziomicy. Wygodny może być montaż na początek wzdłuż ściany w narożniku albo wzdłuż podłogi czy sufitu.