LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Ogrzewanie podłogowe

Strzałka w prawo

Ogranicznik temperatury

Strzałka w prawo

Ogranicznik temperatury

Organiczniki temperatury to wyjątkowo przydatne urządzenia, służące do kontroli temperatury w różnych zastosowaniach przemysłowych i domowych. Organiczniki temperatury są w pełni automatyczne i nie wymagają obsługi, co oznacza, że ​​są wygodne w użyciu i nie wymagają ciągłego nadzoru.

Filtry

Ogranicznik temperatury

Organiczniki temperatury to wyjątkowo przydatne urządzenia, służące do kontroli temperatury w różnych zastosowaniach przemysłowych i domowych. Organiczniki temperatury są w pełni automatyczne i nie wymagają obsługi, co oznacza, że ​​są wygodne w użyciu i nie wymagają ciągłego nadzoru.

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ogrzewanie podłogowe

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Ogranicznik temperatury – bezpieczne i funkcjonalne ogrzewanie podłogowe w Twoim domu

Sprawne działanie systemu centralnego ogrzewania ma znaczenie praktycznie przez cały rok. Wbrew pozorom nie tylko w okresie jesienno-zimowym korzysta się z możliwości ogrzewania pomieszczenia. Wystarczy kilka chłodniejszych dni i wieczorów, abyś zapragnął czegoś, co skutecznie podniesie temperaturę w domu. Jednym z takich funkcjonalnych systemów jest centralne ogrzewanie podłogowe. To rozwiązanie znajduje coraz szersze grono zwolenników. Wynika to nie tylko z dużej skuteczności działania, ale też z ograniczenia liczby grzejników na ścianach.

System centralnego ogrzewania jest złożony. Obejmuje wiele elementów, wśród których jednym z najważniejszych jest ogranicznik temperatury. Ten niewielki element odgrywa ogromną rolę w funkcjonowaniu całego systemu. Przede wszystkim dzięki niemu możesz regulować temperaturę. Przy czym regulacja ta odbywa się niejako dwutorowo. Po pierwsze ustawiasz maksymalną temperaturę grzania samego systemu, a zatem i nagrzewania się podłogi. Po drugie, ogranicznik temperatury pozwala na ustawienie temperatury, jaka ma panować w danym pomieszczeniu.

Ogranicznik temperatury składa się z dwóch głównych elementów. Jednym z nich jest zawór, a drugim głowica. Taka budowa pozwala na zapewnienie pełnej funkcjonalności tego produktu.

Ogranicznik temperatury montowany jest na powrocie. To samoczynnie działający regulator do ustalania temperatury wody na powrocie z grzejnika. Przepływająca przez zawór woda ogrzewa czujnik zamontowany w głowicy. Następnie jeśli temperatura w głowicy jest niższa od wody, regulator się zamyka. Z kolei jeśli temperatura na głowicy okazuje się wyższa od temperatury wody, regulator się otwiera.

Ogranicznik temperatury montuje się w celu ograniczenia temperatury wody na powrocie z grzejnika. Przy czym element ten zaleca się stosować w systemach grzewczych, które łączą w sobie ogrzewanie podłogowe oraz grzejnikowe. Co bardzo ważne, jeśli ogrzewanie podłogowe jest wpięte do ogrzewania grzejnikowego, należy obniżyć temperaturę wody idącej bezpośrednio na ogrzewanie podłogowe.

Ograniczniki temperatury stosowane w instalacjach centralnego ogrzewania

Ograniczniki temperatury niezależnie od typu mają za zadanie obniżenie temperatury, jaka jest oddawana ogrzewaniu podłogowemu. Dlatego też wszystkie produkty w ramach tej kategorii doskonale wywiązują się z tego zadania. Co jednak bardzo ważne, ograniczniki temperatury mogą różnić się od siebie budową.

W zależności od miejsca montażu wyróżnia się ograniczniki temperatury kątowe oraz proste. Dodatkowo możesz spotkać się z ogranicznikiem kasetowym, który stanowi praktyczne i estetyczne rozwiązanie.

Ograniczniki temperatury dostępne w tej kategorii będą pasowały do każdego tworzonego systemu. Co więcej, możesz dobrać je tak, aby montaż w najmniejszym stopniu wpływał na wygląd tworzonej przez Ciebie instalacji.

Ogranicznik do regulacji temperatury wody prosty

W instalacjach centralnego ogrzewania można stosować wiele różnych ograniczników. Za najprostszy uchodzi ogranicznik regulacji temperatury wody prosty. Jego budowa pozwala na zamontowanie go na poziomych rurach. Taki ogranicznik nie zajmuje wiele miejsca w samej instalacji. Nie wymaga tym samym zmian w jej budowie.

Ogranicznik poziomy działa bardzo skutecznie i szybko. Woda oddaje temperaturę czujnikowi. Ten natomiast powoduje zamknięcie się ogranicznika lub jego szersze otwarcie. Sposób montażu czujnika sprawia, że przepływ wody rurami jest natychmiast blokowany w przypadku zaistnienia takiej potrzeby.

Ogranicznik prosty wymaga poziomego prowadzenia rur w miejscu łączenia instalacji ogrzewania podłogowego z grzejnikami. W niewielkich pomieszczeniach takie rozwiązanie nie będzie najlepsze.

Ogranicznik temperatury wody kątowy

Grzejniki to elementy systemu centralnego ogrzewania montowane na ścianach. Z kolei ogrzewanie podłogowe instaluje się równolegle do podłoża. Z tego względu w każdej takiej łączonej instalacji istnieje prostopadle do ziemi połączenie obu systemów. Dlatego też ogranicznik kątowy nadaje się do montażu w każdym systemie centralnego ogrzewania.

W przypadku tego produktu również zastosowano funkcjonalną głowicę. Czujnik w niej odbiera temperaturę wody i odpowiednio reaguje w zależności od jej wartości.

Ogranicznik kątowy nadaje się do montażu w każdym miejscu, w którym woda z grzejnika wychodzi bezpośrednio do systemu ogrzewania podłogowego.

Kasetowy ogranicznik temperatury

Jeśli zależy Ci na estetyce, kasetowy ogranicznik temperatury jest rozwiązaniem dla Ciebie. W przypadku tego konkretnego produktu zawór jest umieszczony w kasecie wykonanej z tworzywa sztucznego. Skrzynka podtynkowa pozwala na całkowite ukrycie zaworu w ścianie. Dzięki temu nie jest on widocznym elementem systemu centralnego ogrzewania.

Kasetowy ogranicznik może obejmować dwa zawory, a także dwie głowice. Jedna jest termostatyczna ograniczająca temperaturę powrotu czynnika, podczas gdy druga powietrza zapewnia lepsze odpowietrzanie istniejącego systemu.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z tej kategorii.