Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Grzejniki

Strzałka w prawo

Grzejniki aluminiowe

Strzałka w prawo

Grzejniki aluminiowe

Grzejniki aluminiowe to urządzenia grzewcze, które zyskały popularność dzięki swojej trwałości, efektywności oraz atrakcyjnemu wyglądowi. Charakteryzują się one wysoką wydajnością i kompaktową budową, co pozwala na ich montaż w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia.

Filtry

Grzejniki aluminiowe

Grzejniki aluminiowe to urządzenia grzewcze, które zyskały popularność dzięki swojej trwałości, efektywności oraz atrakcyjnemu wyglądowi. Charakteryzują się one wysoką wydajnością i kompaktową budową, co pozwala na ich montaż w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Grzejniki

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

Dlaczego tak ważne jest odpowiednie ogrzewanie domu? 

Zbyt wysoka lub za niska temperatura może prowadzić u Ciebie i Twoich domowników do różnych problemów zdrowotnych, spadku produktywności i złego samopoczucia. Dlatego ważne jest, aby ogrzewanie domu utrzymać na odpowiednim poziomie. Niezastąpioną rolę odgrywają w tym produkty z tej kategorii, czyli wysokiej jakości grzejniki aluminiowe.

Warto nabyć grzejnik aluminiowy, ponieważ urządzenie to cechuje wiele zalet. Jest ono zazwyczaj bardziej energooszczędne niż tradycyjne modele grzejników. Dzięki temu wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Aluminium dobrze przewodzi ciepło, dlatego model tego rodzaju nagrzewa się znacznie szybciej niż grzejnik stalowy. Jest też znacznie lżejszy niż ten wykonany ze stali lub żeliwa, dzięki czemu nie sprawia trudności podczas montażu.

Produkty zebrane w tej kategorii są odporne na rdzę i korozję, a także na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu charakteryzuje je dłuższą żywotność. Jest jeszcze jeden ważny powód, dla którego warto zdecydować się na aluminium. Materiał ten jest przyjazny dla środowiska. To w pełni odnawialny surowiec, który można poddać recyklingowi. 

Decydując się na termostat, który także możesz nabyć w tej kategorii, jesteś w stanie utrzymać temperaturę na optymalnym poziomie. Przyjmuje się, że powinna ona wynosić około 18-20 stopni Celsjusza w sezonie grzewczym i około 22-24 stopni latem. Kuchnia lub salon mogą wymagać nieco niższej temperatury, natomiast w łazience powinna być ona nieco wyższa. Termostat pomoże Ci zaoszczędzić energię, ponieważ unikniesz przegrzania lub wyziębienia pomieszczenia i potrzeby dodatkowego dogrzewania. 

Grzejniki aluminiowe do Twojego domu 

W naszej ofercie znajdziesz lekkie, łatwe w montażu i trwałe grzejniki aluminiowe. Są one energooszczędne, ekologiczne i szybko się nagrzewają, co czyni je dobrym wyborem dla domów i biur. Do wyboru masz wiele modeli wykonanych z doskonałej jakości aluminium. Znajdziesz tu grzejnik pionowy, poziomy, a także przyłącza grzejnikowe, termostaty oraz liczne akcesoria przydatne, bez których nie obędzie się instalacja grzewcza.

Grzejniki aluminiowe odznaczają się prostym, estetycznym designem, co ułatwia dopasowanie ich do wystroju wnętrza. Są dostępne w wielu kolorach: grafitowym, ciemnym lub uniwersalnym białym. Zapewniają one różną moc. W naszej ofercie znajdziesz grzejnik aluminiowy o dowolnej liczbie żeberek. Przed zakupem zastanów się, jak duże pomieszczenie planujesz ogrzać. Zbyt mała ilość żeberek może prowadzić do niskiej efektywności działania, podczas gdy zbyt duża – do nadmiernego zużycia energii. 

Doskonałym rozwiązaniem jest również termostat. Umożliwi Ci on kontrolowanie temperatury wewnątrz pomieszczenia. Kiedy spadnie ona poniżej ustawionej wartości, termostat włącza grzejnik i doprowadza do jego nagrzania. Gdy pomieszczenie się nagrzeje, urządzenie wyłączy grzejnik, co pozwoli zaoszczędzić energię. 

Grzejnik aluminiowy możesz zamontować samodzielnie. Umożliwi Ci to przyłącze grzejnikowe dostępne w tej kategorii. Możliwość dolnego podłączenia znacząco poprawia komfort użytkowania. Rozwiązanie takie pozwoli Ci zamontować grzejnik w dowolnym pomieszczeniu, bez konieczności kucia ścian.

Jak działa grzejnik aluminiowy?

Działanie grzejnika aluminiowego opiera się na zjawisku konwekcji i promieniowania cieplnego. Medium grzewcze (zazwyczaj woda) przepływa przez rurki aluminiowe, a następnie ciepło przepływa do pomieszczenia.

Kiedy woda przepływa przez rurki aluminiowe, nagrzewają się one i emitują ciepło do otaczającego powietrza. Ciepłe powietrze unoszące się z grzejnika powoduje wzrost ciśnienia, a cięższe i chłodniejsze spływa do grzejnika, gdzie jest ponownie nagrzewane. Ten cykl powtarza się, a wokół urządzenia powstaje strumień ciepła.

Grzejnik aluminiowy emituje również promieniowanie cieplne w znacznie większym stopniu niż grzejnik stalowy. Przenika ono przez powietrze i ogrzewa przedmioty w pomieszczeniu, takie jak meble czy ściany. Dzięki temu ciepło rozprzestrzenia się równomiernie w całym wnętrzu, co zapewnia komfortowe warunki cieplne.

Grzejniki aluminiowe – ozdoba Twojego wnętrza

Gdy wybierasz grzejnik aluminiowy do Twojego mieszkania lub biura, pamiętaj, aby pasował on do aranżacji. W większości pomieszczeń doskonale sprawdzają się białe modele, które są bardzo estetyczne. Mają wiele zalet: biel jest neutralna i odbija światło, co może pomóc w rozjaśnieniu pomieszczenia. Dzięki temu będzie się ono wydawać bardziej przestronne i wyjątkowo przyjemne. Białe grzejniki są uniwersalne i mogą być stosowane w różnych wnętrzach, takich jak sypialnie, kuchnie, łazienki czy biura.

W nowoczesnym eleganckim salonie doskonale prezentuje się instalacja grzewcza w ciemniejszych barwach. Grafitowy, czarny lub miedziany grzejnik aluminiowy z naszej oferty charakteryzuje się nowoczesnym designem i jest łatwy w czyszczeniu. Odznacza się również lepszą emisją ciepła, a poza tym szybciej i efektywniej ogrzewa pomieszczenie, dzięki czemu może wpłynąć na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie domu.

FAQ

Ile żeberek grzejnika aluminiowego na 1 m²?

Liczba żeberek grzejnika aluminiowego potrzebna na ogrzanie pomieszczenia może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wielkość pokoju, efektywność grzewcza urządzenia, poziom izolacji termicznej, temperatura zewnętrzna i preferencje użytkownika. Jednak producenci szacunkowo podają, że grzejnik z 10 żeberkami powinien ogrzać wnętrze o powierzchni około 8-10 m². Ogólnie można przyjąć, że 1 żeberko powinno przypadać na 1 m² pomieszczenia. 

Jak rozkręcić grzejnik aluminiowy?

Aby rozkręcić grzejnik aluminiowy, należy najpierw wyłączyć zasilanie ciepłownicze lub zamknąć zawory na rurach doprowadzających wodę. Następnie zdjąć osłonkę, aby uzyskać dostęp do korpusu urządzenia i odkręcić nakrętki, które łączą rury doprowadzające wodę z grzejnikiem. Mogą one być połączone z zaworami lub bezpośrednio z rurami. 

Następnie grzejnik należy zdjąć z uchwytów mocujących. Uważaj, aby nie uszkodzić rur, gdyż mogłoby to prowadzić do wycieku wody. Teraz możesz rozkręcić grzejnik na poszczególne elementy, usuwając śruby mocujące i odkręcając rurki aluminiowe od korpusu urządzenia. Jeśli masz wątpliwości, jak przeprowadzić cały proces, warto poprosić o pomoc specjalistę.

Jak odpowietrzyć grzejnik aluminiowy

Przed przystąpieniem do odpowietrzenia, zamknij zawory na rurach doprowadzających wodę. Otwórz zawór odpowietrzający (znajduje się on na końcu lub górze urządzenia). Możesz zrobić to za pomocą śrubki, pokrętła lub klucza płaskiego. Należy uważać, aby nie przekręcać zbyt mocno i nie uszkodzić zaworu. Kiedy zostanie on otwarty, usłyszysz syczenie powietrza, które wypływa z grzejnika. Należy trzymać pojemnik pod zaworem, aby złapać wypływającą z powietrzem wodę. 

Gdy zacznie wypływać tylko woda, oznacza to, że powietrze zostało całkowicie usunięte z grzejnika. Na koniec dokładnie zamknij zawór odpowietrzający. Pamiętaj, aby cały proces przeprowadzać regularnie. Dzięki temu urządzenie będzie bardziej efektywne.

Jak wyczyścić grzejnik aluminiowy?

Usuń luźne zabrudzenia, kurz i pajęczyny przy użyciu odkurzacza lub szczotki. Przygotuj roztwór wody z mydłem o łagodnym działaniu lub specjalnego środka czyszczącego do aluminiowych grzejników. Za pomocą miękkiej szmatki lub gąbki delikatnie oczyść każdą płytę i rurkę, starając się usunąć wszelkie zabrudzenia i plamy. 

Jeśli na grzejniku pozostają uporczywe plamy lub osady, można spróbować użyć pasty do polerowania powierzchni aluminiowych. Po dokładnym wyczyszczeniu przed ponownym uruchomieniem pozostaw urządzenie do całkowitego wyschnięcia.

Jeśli ten produkt Cię zainteresował, warto zobaczyć, co jeszcze mamy w tej kategorii.