Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

AGD do łazienki

Strzałka w prawo

Pralki

Strzałka w prawo

Pralki

Pralki to nieodłączny element współczesnych domów i mieszkań. Dzięki temu urządzeniu pranie stało się prostsze i dużo wygodniejsze. Pralki pozwalają na szybkie i skuteczne czyszczenie ubrań oraz innych materiałów tekstylnych.

Filtry

Pralki

Pralki to nieodłączny element współczesnych domów i mieszkań. Dzięki temu urządzeniu pranie stało się prostsze i dużo wygodniejsze. Pralki pozwalają na szybkie i skuteczne czyszczenie ubrań oraz innych materiałów tekstylnych.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej AGD do łazienki

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Pralki – niezbędne wyposażenie każdego domu

W każdym domu dziennie generowana jest określona ilość brudnych ubrań. Składowane, prędzej czy później będą wymagały wyprania. Na szczęście minęły już czasy, gdy trzeba robić to ręcznie. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w tak liczne funkcje i automatyczne programy, że pranie robi się praktycznie samo.

Pralki automatyczne to jeden z tych sprzętów AGD, bez których trudno wyobrazić sobie jakikolwiek dom. Są praktyczne, funkcjonalne, a przy tym wręcz wymagane wszędzie tam, gdzie pojawiają się brudne ubrania. Pralki automat mogą być jednak różne w zależności od producenta czy też modelu. Oznacza to jednocześnie mnogość dostępnych w nich programów lub dodatkowych funkcji.

Pralki umożliwiają sprawne wypranie ubrań, firan i zasłon, obrusów, a także wszelkich innych tekstyliów. Korzystanie z nich ułatwia usuwanie plam, a także przywraca świeży i czysty wygląd tych tkanin. Pralki automatyczne są przy tym urządzeniami, które pomagają odświeżyć przeleżałe ubrania lub tekstylne przedmioty. Dzięki nim każda tkanina może prezentować się estetycznie.

Pralki automatyczne to modele, w których przewidziano automatyczne programy. W zależności od producenta mogą to być programy zdefiniowane dla określonych rodzajów tkanin lub ich przeznaczenia. Wśród nich można znaleźć te dedykowane ubrankom dziecięcym, usuwaniu sierści psów, a także programy do prania wełny lub pościeli. Program automatycznie dostosowuje temperaturę, szybkość wirowania, intensywność płukania i inne parametry do danej porcji prania.

Pralki automatyczne – funkcjonalne programy do zadań specjalnych

W ramach tej kategorii można znaleźć bardzo szeroki wybór pralek. Najważniejsze różnice między nimi dotyczą przede wszystkim dostępnych programów. Niektóre z nich są dedykowane do tkanin określonego typu. Inne rozwiązują konkretne problemy, np., z sierścią. Praktyczne są również programy do pościeli lub ubranek niemowlęcych.

Oferowane w naszym asortymencie pralki automat mogą także różnić się sposobem montażu. Część z nich jest przeznaczona do zabudowy. Większość to jednak pralki wolnostojące, które można z łatwością umieścić w dowolnym miejscu w łazience lub w kuchni.

Pralki w tej kategorii mogą być również przeznaczone do różnej maksymalnej wagi prania. Zasadniczo klasyczne pralki automat pozwalają na umieszczenie w bębnie maksymalnie siedmiu kilogramów ubrań na jeden cykl prania. Niektórzy producenci proponują jednak modele, które pomieszczą znacznie więcej.

Duży wybór pralek pozwoli Ci w pełni dopasować urządzenie do Twoich potrzeb. 

Pralki do zabudowy

Marzysz o estetycznej łazience, w której większość sprzętów będzie ukryta przed wzrokiem innych? W takim razie pralki do zabudowy są odpowiednim wyborem dla Ciebie. Modele te zostały skonstruowane w taki sposób, aby w pełni dało się je ukryć w szafce i za frontem dopasowanym do mebli łazienkowych.

Pralki do zabudowy wyróżniają się także konstrukcją, która ogranicza wibracje wynikające z ich pracy. W przeciwnym wypadku drgania szybko doprowadziłyby do uszkodzenia mebla.

Pralki do zabudowy mają średnią wielkość i pojemność. Dzięki temu front do nich możesz wizualnie dopasować do pozostałych elementów meblowych. Produkty te są przy tym wyposażone w praktyczne programy piorące, które pomogą Ci uporać się z każdym typem zabrudzeń.

Pralki wolnostojące

Cenisz sobie swobodę aranżacyjną? A może lubisz częste zmiany? Pralki wolnostojące są odpowiedzią na te potrzeby. Ich największym atutem jest na pewno duża swoboda podczas montażu w łazience, pralni lub w kuchni. Modele te wystarczy postawić w wybranym miejscu i podłączyć do prądu oraz do sieci wodno-kanalizacyjnej.

Pralki wolnostojące mogą mieć różną pojemność. Z tego względu także ich rozmiary odbiegają od siebie w zależności od modelu danego producenta.

Pralki z programami dedykowanymi do określonych zadań

W starszych modelach pralek automatyczne programy dotyczą rodzajów tkanin. Należało tam ustawić odpowiedni program dla wełny, bawełny czy syntetyków. Obecnie producenci koncentrują się na jeszcze większej funkcjonalności urządzeń piorących. Nowsze pralki wyposażone są w programy do pościeli, ubrań dziecięcych lub odzieży wierzchniej i to właśnie te modele zdecydowanie królują na rynku.

Pralki z takimi programami są znacznie bardziej intuicyjne w obsłudze niż ich poprzedniczki. Przede wszystkim łatwiej można dopasować program pracy do rodzaju zabrudzeń. Przykładowo program codzienny radzi sobie ze standardowo zabrudzonymi ubraniami, a ten do tkanin delikatnych nie uszkadza przy okazji lnu lub innych materiałów o większej wrażliwości.

Wśród programów automatycznych powodzeniem cieszą się te dedykowane usuwaniu sierści zwierząt domowych. Ręczne radzenie sobie z tym problemem jest prawdziwym wyzwaniem. Dlatego też właściciele czworonogów chętnie wybierają zaawansowane modele pralek, aby sprawnie usunąć sierść ze swoich ubrań przy okazji prania automatycznego.