Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Place zabaw i trampoliny

Strzałka w prawo

Piaskownice

Strzałka w prawo

Piaskownice

Piaskownice to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. To miejsce, w którym mogą budować zamki, tworzyć figury z piasku i cieszyć się wolnym czasem w ogrodzie. W sklepie Castorama znajdziesz szeroki wybór piaskownic w różnych rozmiarach i kształtach.

Filtry

Piaskownice

Piaskownice to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. To miejsce, w którym mogą budować zamki, tworzyć figury z piasku i cieszyć się wolnym czasem w ogrodzie. W sklepie Castorama znajdziesz szeroki wybór piaskownic w różnych rozmiarach i kształtach.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Place zabaw i trampoliny

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

Piaskownice – miejsce, w którym Twoje dziecko spędzi wiele godzin na zabawie

Zabawy w piasku towarzyszyły dzieciom od wielu lat. Już poprzednie pokolenia budowały zamki czy babki, które stawały się źródłem wielu efektownych bitew, balów lub innych wydarzeń. O ile jednak dziadkowie lub pradziadkowie mieli do dyspozycji przydomową ziemię, o tyle od pewnego czasu piaskownice i specjalny piasek do nich znajdują się na miejskich placach zabaw, w prywatnych ogrodach, a nawet na tarasach i balkonach.

Piaskownice to konstrukcje, które są bardzo zróżnicowane w zależności od wybranego modelu. Na miejskich placach zabaw przeważnie są to obramowania z drewna, pośrodku których umieszczony jest piasek. Taka piaskownica drewniana może być dodatkowo wyposażona w dno, dzięki czemu wilgoć z podłoża nie ma do niej dostępu.

Piaskownice to przede wszystkim miejsce, w których jest wydzielony specjalny piasek. Jego struktura pozwala na budowę wyjątkowych konstrukcji. Zamki z piasku, babki, a także inne piaskowe konstrukcje spodobają się młodszym i starszym dzieciom. Z kolei specjalna, wyznaczona dla piasku przestrzeń sprawia, że kruszywo nie będzie się rozsypywać po całym placu zabaw.

W zależności od wybranego modelu piaskownice mogą także chronić piasek przed zamoczeniem się w wyniku opadów deszczu. Są również miejscem, na którego obrzeżu opiekunowie dzieci czy też same maluchy będą mogły usiąść, nie mocząc ubrań.

Piaskownice mogą stać się także pojemnikami na piasek. Dotyczy to szczególnie modeli o pełnej konstrukcji, np. wykonanej z tworzywa. Dzięki temu piaskownice wykorzystasz nie tylko na trawie w ogrodzie, ale też na balkonie lub tarasie. W ten sposób w warunkach domowych zdołasz stworzyć oryginalną piaskownicę dla swojego malucha.

Piaskownice do ogrodu… i na balkon?

Dawniej piaskownice miały bardzo prostą konstrukcję. Drewniane obramowanie to właściwie wszystko, co było potrzebne do ich stworzenia. Obecnie jednak wybór tych produktów jest znacznie większy. Wprawdzie nadal w wielu miejscach znajduje się piaskownica drewniana o prostej budowie, jednak możesz także skorzystać z alternatywy dla niej, którą będzie piaskownica drewniana zamykana.

Jeśli drewno jako materiał konstrukcyjny Cię nie przekonuje, do dyspozycji masz także inne produkty. Piaskownica dla dzieci plastikowa jeszcze szczelna i praktyczna. Ona również może być oferowana z pokrywą lub bez niej.

Kategoria ta obejmuje duży wybór piaskownic dostępnych w wielu rozmiarach, kolorach, a także wykonanych z przeróżnych materiałów. Ich kształty czy właściwości mogą się od siebie znacznie różnić. Dzięki temu masz pewność, że znajdziesz produkt idealny dla siebie.

W zależności od miejsca jej wykorzystania, a także narażenia na czynniki zewnętrzne, inne piaskownice sprawdzą się najlepiej. Na pewno natomiast będziesz w stanie wybrać produkt, którego właściwości, rozmiar i funkcjonalność będą idealne do Twojego ogrodu, balkonu lub tarasu. Na pewno też znajdziesz piaskownicę, która wizualnie będzie odpowiadała maluchom.

Piaskownica drewniana o prostej konstrukcji

Szukasz prostego rozwiązania, które sprawdzi się w ogrodzie, na działce, a także na placu miejskim lub osiedlowym. W takim razie piaskownica drewniana jest odpowiednia dla Ciebie. Produkt ten charakteryzuje się dość dużą powierzchnią. Dzięki temu w piaskownicy może bawić się w tym samym czasie większa liczba dzieci.

Taka piaskownica dla dzieci drewniana wymaga jednak zastosowania odpowiedniego podłoża. Przeważnie montuje się albo płachtę z tworzywa, albo nawet betonowe płyty. Dzięki temu piasek jest chroniony przed wilgocią z podłoża. Co więcej, powstrzymuje go przed mieszaniem się z glebą.

Piaskownica drewniana wymaga regularnej konserwacji. Jej odporność na czynniki zewnętrzne jest ograniczona, dlatego też, jeśli nie będziesz o nią odpowiednio dbał, czeka Cię dość szybka wymiana tego produktu.

Piaskownica drewniana zamykana z ławką

Otwarta piaskownica nie spełnia Twoich oczekiwań? W takim razie może zainteresuje Cię piaskownica drewniana zamykana. Jest to alternatywna wersja modelu o prostej konstrukcji. Główna różnica dotyczy jednak rodzaju zamknięcia piaskownicy.

Piaskownica drewniana zamykana ma zazwyczaj mniejsze rozmiary od modelu bez zamykanej pokrywy. Z tego względu sprawdza się głównie na osiedlowych placach zabaw lub w przydomowych ogrodach.

Piaskownica zamykana jest wyposażona w ławki. To one po rozłożeniu tworzą pokrywę, która chroni przed deszczem i zanieczyszczeniami. Po otwarciu pokrywy natomiast zamienia się ona w dwie praktycznie ławki, na których mogą przysiąść opiekunowie dzieci.

Drewniana piaskownica zamykana również wymaga konserwacji i zastosowania odpowiedniego podłoża. W ten sposób możesz zwiększyć jej trwałość i wytrzymałość. Posłuży Ci również przez znacznie dłuższy czas.

Piaskownica plastikowa – zamykana i otwarta

Od pewnego czasu szczególnym powodzeniem cieszą się modele wykonane z innego materiału. Piaskownica plastikowa jest przeznaczona przede wszystkim do użytku dla prywatnych osób. Jej niewielkie rozmiary sprawiają, że z piaskownicy w tym samym czasie może korzystać mocno ograniczona liczba dzieci. Równocześnie jednak jest to produkt o dużej funkcjonalności.

Piaskownica plastikowa nie wymaga konserwacji. Tworzywo jest odporne na działanie wody i na śnieg oraz mróz. Równocześnie taka piaskownica jest gotową konstrukcją. Oznacza to, że ma również dno, które ogranicza mieszanie się piasku z glebą z podłoża.

Piaskownica plastikowa może przybierać różne kształty. Popularne są szczególnie modele w formie muszli czy też piaskownica żółw. To właśnie one są również dostępne w wersji z zamknięciem. Dzięki temu możesz chronić piasek przed dostępem wody oraz przed zabrudzeniami z otoczenia.

Piaskownica dla dzieci z tworzywa nadaje się do stosowania w każdym miejscu. Możesz postawić ją bezpośrednio na trawniku. Znajdzie także zastosowanie na tarasie lub na większym balkonie. Co bardzo ważne, w okresie letnim taka piaskownica może posłużyć również jako brodzik. Szczególnie piaskownica zamykana, a dokładniej jej pokrywa stanie się dobrym pojemnikiem na wodę w czasie największych upałów.

Dysponujesz niewielkim balkonem, który chcesz zamienić w mały plac zabaw? W takim razie może zainteresuje Cię piaskownica mini? Taka piaskownica żółw zajmuje niewiele miejsca, ale jest idealna szczególnie dla najmłodszych dzieci. Wykonana z tworzywa jest wytrzymała i trwała. Piaskownica żółw sprawdzi się w wielu miejscach.

Piasek do piaskownic – dlaczego warto go mieć?

Piasek do piaskownic to również jeden z produktów, które możesz znaleźć w tej kategorii. Dlaczego warto zdecydować się na takie kruszywo? Przede wszystkim jest to piasek oczyszczony, a tym samym zawiera mniejszą ilość brudu. Możesz także zapomnieć o robakach lub też innych śmieciach, które mogłyby się ukrywać w piasku. Dzięki temu zapewnisz dzieciom w pełni bezpieczne miejsce do zabawy.

Piasek do piaskownic jest również wyselekcjonowany w ten sposób, aby rozmiar poszczególnych drobin ułatwiał zabawę. Dzięki temu z piasku dzieci mogą tworzyć najbardziej wymyślne konstrukcje, mieszać go z wodą lub przesypywać przez sitko.