Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Czyszczenie i konserwacja

Strzałka w prawo

Konserwacja kominka

Strzałka w prawo

Konserwacja kominka

Konserwacja kominka to nieodzowny element utrzymania go w dobrym stanie przez długi czas. Wymaga ona regularnego czyszczenia i konserwacji, tak by zapewnić bezpieczne korzystanie z kominka oraz optymalną wydajność grzewczą.

Filtry

Konserwacja kominka

Konserwacja kominka to nieodzowny element utrzymania go w dobrym stanie przez długi czas. Wymaga ona regularnego czyszczenia i konserwacji, tak by zapewnić bezpieczne korzystanie z kominka oraz optymalną wydajność grzewczą.

9 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Czyszczenie i konserwacja

Wyświetlanie 9 z 9 produktów

KONSERWACJA KOMINKA – SPRAWDZONE SPOSOBY NA BEZPIECZNĄ INSTALACJĘ

Konserwacja kominka to nie wybór, ale obowiązek. Co najmniej raz w roku musisz liczyć się z wizytą kominiarza, który ma za zadanie sprawdzić drożność i szczelność przewodów kominowych. Ponadto sprawdza on także stan komina pod dachem oraz poprawność działania urządzeń, które podłączono do przewodów kominowych. Obowiązek taki nakłada na właścicieli kominków ustawa o prawie budowlanym. Aby uniknąć nieprzyjemności związanych z interwencją kominiarza, należy regularnie doglądać stanu kominka. To także niezbędne dla prawidłowego działania tego elementu wyposażenia domu, a także Twojego bezpieczeństwa.

Konserwacja kominka nie musi być trudnym i czasochłonnym zajęciem. Jej częścią jest regularne czyszczenie paleniska. W naszym sklepie znajdziesz niezbędne preparaty oraz akcesoria, aby taki proces przeprowadzić. Dzięki częstemu zaglądaniu do instalacji masz większe szanse na wykrycie wszelkich nieprawidłowości. To sprawia też, że unikniesz poważniejszej awarii i zminimalizujesz ewentualne koszty naprawy. Konserwacja pozwoli Ci jednak nie tylko uniknąć uciążliwości podczas kontroli, ale również zwiększy bezpieczeństwo korzystania z instalacji, zmniejszając ryzyko powstania samoistnego pożaru. W tej kategorii znajdziesz natomiast nie akcesoria do czyszczenia, ale również preparaty do konserwacji kominka. Oferujemy to, co niezbędne, aby odpowiednio szybko zainterweniować, jeśli w palenisku nie wszystko działa tak, jak należy.

JAK DZIAŁA SZNUR DO KOMINKA?

Podstawowym sposobem na uszczelnienie kominka jest zastosowanie wysokiej jakości sznurka do kominka. Sznur izolacyjny warto wymieniać regularnie. Najlepszym momentem na sprawdzenie jego stanu jest okres letni. W tym czasie możesz bez presji czasu przygotować palenisko do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu grzewczego. Sznur uszczelniający ma za zadanie skutecznie chronić instalację przed wydostawaniem się dymu przez drzwiczki. Sznur do kominka jest w stanie wytrzymać temperaturę nawet do pięciuset stopni Celsjusza. Jest bardzo elastyczny, dlatego bez problemu zamocujesz go samodzielnie w wybranym przez siebie miejscu.

Dobrze zamocowany sznur uszczelniający do pieca będzie chronił przed wydostawaniem się dymu do Twojego mieszkania czy domu. Zapomnisz więc o uciążliwym wietrzeniu pomieszczeń oraz nie będziesz mieć obaw, że coś w instalacji działa nieprawidłowo. Dzięki niemu również szybciej przejdziesz kontrolę kominiarza. Niskim kosztem oraz bez pomocy specjalistów odpowiednio zabezpieczysz kominek przed uszkodzeniem. Regularne wymienianie tego niewielkiego elementu pozwoli Ci również uniknąć kosztownych oraz czasochłonnych remontów całej instalacji. Zapoznaj się więc od razu z naszym asortymentem do uszczelniania kominka.

JAK WYBRAĆ SZNUR USZCZELNIAJĄCY DO KOMINKA?

W naszym asortymencie znajdziesz wiele rodzajów produktów do uszczelniania. Na początku możesz nie wiedzieć, jaki sznur uszczelniający do kominka wybrać, ale na pewno szybko zorientujesz się w temacie. Jeśli do tej pory nigdy nie wymieniałeś sznura, sprawdź nasze poniższe wskazówki, dzięki którym z łatwością wybierzesz odpowiedni sznur do pieca.

Wybierając sznur do uszczelniania kominów, zwróć uwagę na to, z czego jest on wykonany. W naszej ofercie znajdziesz sznury z przędzy polimerowej, ceramicznej oraz szklanej. Dostępne są również sznury z materiałów naturalnych, takich jak bawełna czy grafit. Ale możesz natknąć się także na sznury zrobione z kilku różnych materiałów. Najlepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na gotowy zestaw naprawczy, z którym konserwacja kominka stanie się naprawdę prosta. W zestawie znajdziesz opisywany sznur, ale również silikon odporny na działanie wysokich temperatur. Sznury różnią się pomiędzy sobą długością, dlatego przed zakupem po prostu zmierz, ile takiego materiału potrzebujesz.

Konserwacja kominka nie jest tak trudna, jak może się wydawać. Gdybyś jednak miał pytania lub wątpliwości co do wyboru odpowiedniego zestawu naprawczego, skontaktuj się z nami. Nasi doświadczeni konsultanci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Sprawdź również pozostały asortyment produktów do kominków!