Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Przewody do alarmów

Strzałka w prawo

Przewody do alarmów

Przewody do alarmów to grupa produktów, która składa się z różnych typów przewodów przeznaczonych do instalacji systemów alarmowych w domach, firmach i innych budynkach. Ten rodzaj przewodów jest wykorzystywany głównie w celu przesyłania informacji i sygnałów z różnych czujników i detektorów do centrali alarmowej, gdzie zostają one analizowane i interpretowane.

Filtry

Przewody do alarmów

Przewody do alarmów to grupa produktów, która składa się z różnych typów przewodów przeznaczonych do instalacji systemów alarmowych w domach, firmach i innych budynkach. Ten rodzaj przewodów jest wykorzystywany głównie w celu przesyłania informacji i sygnałów z różnych czujników i detektorów do centrali alarmowej, gdzie zostają one analizowane i interpretowane.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kable i przewody niskonapięciowe

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Kabel do alarmu – niezbędny element każdego systemu alarmowego

Zabezpieczenie swojego domu i mienia można wykonać na wiele różnych sposobów. Jednak nawet najlepsze drzwi i najwyższe ogrodzenie nie zapewnią Ci tego, co dobrze wykonany system alarmowy. To dzięki niemu jesteś w stanie przestrzec się przed kradzieżą, nawet jeśli przebywasz wiele kilometrów od domu. Z tego względu systemy alarmowe są chętnie montowane w obiektach prywatnych, a także w miejscach użyteczności publicznej.

Systemy alarmowe są złożonymi instalacjami. Obejmują nierzadko wiele różnych elementów. W zależności od ich przeznaczenia mogą zapewniać śledzenie wizyjne, wysłanie sygnału alarmowego, a także ostrzeganie przed zagrożeniami takimi jak czad lub ogień. Niezależnie jednak od zastosowanego rodzaju zabezpieczenia, będzie Ci potrzebny niejednej kabel do alarmu. To on połączy wszystkie elementy tworzonego przez Ciebie systemu.

Kabel do alarmu pełni dwojaką funkcję. Przede wszystkim zapewnia zasilanie wszystkim elementom systemu alarmowego, które tego wymagają. Przewód alarmowy pozwala także na wysyłanie sygnału od urządzenia wykrywającego zagrożenie do elementu, który o tym zagrożeniu informuje odpowiednie osoby.

Przewód alarmowy musi być tym samym wytrzymały i odporny na czynniki zewnętrzne. W zależności od rodzaju alarmu musi wytrzymać kontakt z tynkiem, jeśli jest montowany pod nim lub działanie czynników atmosferycznych. Powinien być także dostosowany do mocy i parametrów technicznych urządzeń podłączanych do systemu alarmowego.

Przewód alarmowy do każdego systemu

W zależności od rodzaju alarmu inne urządzenia są częścią tworzonej instalacji. To natomiast oznacza, że mogą wymagać nieco innych przewodów. Kategoria ta obejmuje wszystkie stosowane w systemach alarmowych kable. Znajdziesz w niej przewody, które pozwalają na podłączenie czujników, kamer, a także sygnałów dźwiękowych i wielu innych elementów.

Każdy kabel do alarmu charakteryzuje się większą wytrzymałością oraz trwałością. Dzięki temu zapewnia sprawnie działający system, w którym wszystkie niezbędne elementy są ze sobą nierozerwalnie połączone.

Instalacje alarmowe nie pozwalają przy tym na stosowanie zbyt wielu rodzajów przewodów. Producenci zalecają praktycznie kilka rodzajów kabli, które dobrze sprawdzą się jako część instalacji alarmowych budynku.

Kabel do alarmu YTDY 6x05

W instalacjach alarmowych zazwyczaj stosuje się kabel telekomunikacyjny jednego typu, mianowicie YTDY z żyłami jednodrutowymi i o średnicy 0,5 mm. Różnice dotyczą liczby żył w danym przewodzie. Kabel YTDY 6x0,5 to przewód alarmowy przeważnie wykorzystywany do łączenia z centralnymi czujnikami ruchu, manipulatorami takimi jak ekran dotykowy lub klawiatura, a także z sygnalizatorami.

W takim przewodzie występuje sześć lub osiem żył. Sam przewód natomiast ma prostą budowę i miedzianą żyłę o średnicy 0,5 mm. Przy czym jest to średnica pojedynczej żyły.

Większość urządzeń stosowanych w systemach alarmowych wymaga nie więcej niż sześciu, a często tylko czterech żył. Dlatego też kabel YTDY 6x0,5mm jest optymalnym wyborem w takich okolicznościach. Modele z ośmioma żyłami stosuje się zasadniczo wyłącznie jako zapas w przypadku uszkodzenia którejś z żył.

Przewód YTDY 4x0,5 mm

Innym z powszechnie stosowanych przewodów jest kabel YYTDY 4x0,5 mm, Stosuje się go do połączenia kontraktorów magnetycznych, czujników zalania, a także wyjść do zewnętrznych przekaźników. Taki przewód alarmowy jest również stosowany do połączenia komputera i analogowych linii telefonicznych.

Przewód instalacyjny YTDY 4x0,5mm może być również zamontowany do czujek otwarcia drzwi i okien. Przeważnie wymagają one zaledwie dwóch żył.

Kable parowane XzTKMXpw

Kabel do alarmu XzTKMXpw to specjalna wersja przewodu. Charakteryzuje się wzmocnioną izolacją i żelem uszczelniającym. Z tego względu możesz spotkać się również z nazwą przewód żelowany. Ten rodzaj przewodów bardzo dobrze sprawdza się do stosowania na zewnątrz budynków ze względu na zwiększoną odporność na czynniki atmosferyczne.