Strona główna

Strzałka w prawo

Oświetlenie

Strzałka w prawo

Akcesoria oświetleniowe

Strzałka w prawo

Oprawki z kablem

Strzałka w prawo

Oprawki z kablem

Oprawa żarówki z kablem to sposób na proste oświetlenie wybranego pomieszczenia. Oprawa do żarówki może pełnić funkcję głównego źródła światła lub być opcją dodatkową. To także dobre rozwiązanie tymczasowe.

Filtry

Oprawki z kablem

Oprawa żarówki z kablem to sposób na proste oświetlenie wybranego pomieszczenia. Oprawa do żarówki może pełnić funkcję głównego źródła światła lub być opcją dodatkową. To także dobre rozwiązanie tymczasowe.

21 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria oświetleniowe

Wyświetlanie 21 z 21 produktów

Oprawy żarówek – niezbędne dla Twojego oświetlenia

Jeśli jesteś w trakcie prac wykończeniowych w mieszkaniu czy domu, z pewnością musisz podjąć wiele decyzji związanych z oświetleniem pomieszczeń. Oświetlenie wewnętrzne ma ogromny wpływ na wygodę i funkcjonalność użytkowanych przestrzeni. Możesz zdecydować się na gotowe lampy lub wybrać nieco bardziej angażujące rozwiązanie.

Pamiętaj, że akcesoria do oświetlenia to nie tylko cała gama przeróżnych lamp, świetlówek i diod LED. Prezentowana kategoria zawiera szereg akcesoriów i narzędzi oświetleniowych, niezbędnych do zakończenia prac nad oświetleniem. Znajdziesz wśród nich nie tylko oprawki do żarówek, ale również gniazda przyłączeniowe, adaptery, zestawy przydatnych nypli i nakrętek oraz przejściówki.

Oferta obejmuje także oprawy na żarówki, które możesz wykorzystać do naprawy lamp lub stworzenia oświetlenia własnego projektu.

Gdzie szczególnie sprawdzą się oprawy żarówek z kablem?

Oprawa do żarówki z kablem to element charakteryzujący się stosunkowo prostą budową. Na oprawę składa się oprawka z gwintem i kabel. Przymocowany do oprawy kabel umożliwia wykorzystanie światła w różnych warunkach. Oprawka zazwyczaj jest ceramiczna, ale zdarzają się też wykonane z innych materiałów, takich jak metal czy bakelit. Ceramiczne oprawki charakteryzują się dobrą odpornością na wysokie temperatury. Oprawy żarówek mogą mieć gwinty różnych rodzajów. Najczęściej spotykane są oprawy z gwintem typu E14, E27 i GU10. W sklepach dostępne są jednak także gniazda przyłączeniowe dostosowane do innych typów żarówek, takich jak G9 czy G6,35.

Oprawa żarówki z kablem ma wiele zastosowań. Możesz wykorzystać ją do oświetlenia najróżniejszych przestrzeni. Takie oprawy na żarówki są często wykorzystywane w pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach i warsztatach.

Oprawa żarówki z kablem to sposób na proste oświetlenie wybranego pomieszczenia. Oprawa do żarówki może pełnić funkcję głównego źródła światła lub być opcją dodatkową. To także dobre rozwiązanie tymczasowe.

Oprawa żarówki z przewodem jest szczególnie przydatna w trakcie remontów i na placach budowy, gdzie stanowi źródło światła potrzebne do wykonywania niezbędnych prac. W takich przypadkach przeważnie umieszcza się w oprawie samą żarówkę, którą podwiesza się pod sufitem. Nie jest to rozwiązanie szczególnie estetyczne, ale i nie takie ma zadanie. W ofercie sklepu znajdziesz, na przykład, oprawkę remontową z kablem wyposażoną w specjalną zawieszkę, która pozwala łatwo przymocować element na suficie. Podobne zastosowanie co oprawki do żarówek z przewodem mają również gniazda przyłączeniowe.

Natomiast przejściówki pozwalają na zamocowanie w oprawie żarówki z innym gwintem niż ten, do którego została przystosowana oprawa. To nieoceniony pomysł w sytuacji, kiedy jesteś pewien, że wszystko do siebie pasuje, ale w ostatnim momencie okazuje się, że jest inaczej. Przejściówki oszczędzą Ci konieczności wymiany całej oprawy.

Oprawy żarówek – rozwiązanie nie tylko remontowe

Oprawa żarówki z przewodem może Ci także posłużyć do stworzenia lampy własnego projektu. Jeśli lubisz majsterkować i znasz się na elektryce, możesz stworzyć unikalne oświetlenie z użyciem oprawy. Takie rozwiązanie daje Ci wiele możliwości aranżacyjnych. Własnoręcznie zbudowane oświetlenie to sposób na niepowtarzalną przestrzeń. Oprawa do żarówki z kablem świetnie sprawdzi się na przykład do oświetlenia w stylu industrialnym. Może także posłużyć do zbudowania lampy w stylistyce retro. Ograniczają Cię tylko własna wyobraźnia i umiejętności.

Ozdobne oprawki do żarówek z kablem do lampy wiszącej sprawdzą się jako ciekawe oświetlenie stołu – przyciągają wzrok swoją niebanalnością. Taka aranżacja świetlna będzie harmonijnie łączyć się z minimalistycznym wystrojem. Możesz ją także wykorzystać we wnętrzu utrzymanym w stylu eklektycznym. Tego typu rozwiązania to również znakomita opcja do pomieszczeń inspirowanych stylem industrialnym. Nieosłonięte żarówki dobrze korespondują z surowymi materiałami i innymi elementami we wnętrzu, wykonanymi z metalu, drewna i szkła.

Oprawy żarówek z kablem to coraz częstsze rozwiązanie w przestrzeni nie tylko domowej, ale i publicznej. Nieosłonięte żarówki mogą wyglądać niezwykle dekoracyjnie, szczególnie w większych aranżacjach świetlnych. Możesz spotkać się z takim oświetleniem w różnych lokalach usługowych, takich jak restauracje, bary czy kawiarnie.

Oprawy żarówek – o czym pamiętać przy montażu?

W kategorii „Oprawki z kablem” znajdziesz wszystko, co może przydać Ci się podczas prac remontowo-budowlanych oraz posłużyć Ci do zapewnienia optymalnej dawki światła. Wiele z dostępnych produktów nie sprawia problemu przy montażu.

Jednak z prądem nie ma żartów – najlepiej będzie, jeśli zasięgniesz porady fachowca. Pamiętaj także o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa!

Oprawy żarówek to bardzo praktyczne rozwiązanie oświetleniowe. Przed podjęciem decyzji o jego instalacji weź pod uwagę kilka czynników.

Przede wszystkim istotny jest charakter pomieszczenia, w którym zostanie zamontowana oprawa do żarówki. Warunki panujące w pomieszczeniach gospodarczych czy na budowie mogą znacznie różnić się od tych w pokoju mieszkalnym.

Jeśli w miejscu montażu panują szczególne warunki (duża wilgoć, pył, niska temperatura), zwróć szczególną uwagę na parametry techniczne oprawy. Poziom ochrony oprawy przed czynnikami fizycznymi określa wartość IP.

Kolejnym istotnym aspektem, o którym nie możesz zapomnieć, jest gwint. Oprawy żarówek mogą mieć gwinty różnego typu. Zanim wybierzesz oprawę, zorientuj się, jaki rodzaj żarówki najbardziej Ci odpowiada. Jeśli jednak po montażu oprawy zmienisz zdanie, nic straconego. Zaopatrz się wtedy w odpowiednią przejściówkę.

W sklepach dostępne są też oprawy dostosowane do pracy ze źródłami światła wykorzystującymi technologię świetlną LED. Jest to bardzo ekonomiczna opcja. Oświetlenie typu LED charakteryzuje się niskim zużyciem prądu i długą żywotnością. Wybór oprawy umożliwiającej zastosowanie LED-ów pozwoli zmniejszyć pobór energii i zaoszczędzić na rachunkach.

Oprawy żarówek – jest z czego wybierać!

W sklepach Castorama zgromadziliśmy wiele rodzajów akcesoriów oświetleniowych. W ofercie znajdziesz oprawy żarówek z gwintem E27, E14 czy GU10. Mamy także gniazda przyłączeniowe GU10, G9 czy G6,35.

Asortyment obejmuje też przejściówki. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na model dający możliwość przejścia z gwintu E27 na E14 lub odwrotnie – z E14 na E27. Sprzedajemy też przejściówki z E27 na GU10 i z E14 na GU10.

Do wyboru masz oprawy do żarówek różnego typu i wykonane z wielu materiałów. W naszym sklepie znajdziesz oprawę do żarówki bakelitową, porcelanową, metalową i wykonaną z tworzywa sztucznego.

Jeśli potrzebujesz oprawy z pierścieniem, oprawy z wyłącznikiem czy oprawy kątowej, także je sprzedajemy! Oprócz tego wśród dostępnych opraw znajdziesz modele odchudzone i kątowe, a także warianty gwintowane i gładkie.

Oprawy żarówek są dostępne w kilku kolorach. Większość modeli jest białych, ale możesz też zdecydować się na oprawę nawet w kolorze czarnym.

Dzięki szerokiej gamie produktów w sklepach Castorama z pewnością znajdziesz oprawę bądź akcesoria, które spełnią Twoje oczekiwania.