Strona główna

Strzałka w prawo

Malowanie

Strzałka w prawo

Narzędzia malarskie

Strzałka w prawo

Szablony malarskie

Strzałka w prawo

Szablony malarskie

Szablony malarskie to gotowe płytki stworzone z różnego rodzaju materiałów. Mogą być drewniane lub wykonane z tworzywa sztucznego. W płytkach tych wycięto różnorodne wzory. Po przyłożeniu szablonu do ściany lub innej powierzchni, szybko stworzysz na niej ciekawy wzór.

Filtry

Szablony malarskie

Szablony malarskie to gotowe płytki stworzone z różnego rodzaju materiałów. Mogą być drewniane lub wykonane z tworzywa sztucznego. W płytkach tych wycięto różnorodne wzory. Po przyłożeniu szablonu do ściany lub innej powierzchni, szybko stworzysz na niej ciekawy wzór.

K_Farby_17.07K_Farby_17.07K_Farby_17.07K_Farby_17.07

Kup 4 wybrane akcesoria malarskie marki GoodHome w cenie 3! Rabat naliczy się na najtańszy produkt w koszyku. Akcja obowiązuje od 17.07.2024 r. (od godziny 10:00 rano) do 22.07.2024 r. (do godziny 23:59) lub do wyczerpania zapasówSzczegóły akcji w regulaminie na castorama.pl w zakładce Regulaminy.

32 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia malarskie

Wyświetlanie 24 z 32 produktów

Załaduj więcej

Szablony malarskie – estetyczne i proste do wykonania dekoracje na ścianie

Malowanie ścian wewnątrz budynków to zadanie, które wydaje się bardzo proste. Wystarczy przygotowanie powierzchni, otwarcie farby, a następnie skorzystanie z walka lub pędzla. Rzeczywiście do pokrycia farbą powierzchni ścian nie potrzeba wiele umiejętności czy doświadczenia. Szybko przekonasz się, jak łatwo odmienisz w ten sposób wygląd ścian, zwłaszcza jeśli chcesz nadać im wyjątkowego charakteru.

Samodzielne tworzenie wzorów z farby jest trudne. Na pewno wymaga odpowiedniego doświadczenia. Jeśli ostateczny efekt nie ma Cię niemile rozczarować, zrezygnuj z fantazyjnych pomysłów lub samodzielnego wykonywania malunków na ścianie. W takiej sytuacji dużo lepszym rozwiązaniem będzie, jeśli skorzystasz z gotowych rozwiązań.

Szablony malarskie, bo o nich mowa, to produkty, które wykorzystasz w każdym miejscu. Nadają się do malowania ścian w domach prywatnych, w miejscach publicznych, w przestrzeni przeznaczonej dla dzieci. Możesz także wykorzystać szablony do malowania mebli, aby odmienić wygląd wnętrza.

Wbrew pozorom szablony malarskie nie są dedykowane wyłącznie do aranżowania ścian pomieszczeń, w których przebywają najmłodsi. Ciekawy szablon ożywi wnętrze Twojego salonu, nada romantycznego charakteru w sypialni lub podkreśli elegancki design holu.

Szablony malarskie mogą być wykonane z różnego materiału. Przeważnie jednak tworzy się je z cienkiego tworzywa sztucznego. Dzięki temu dobrze przylegają do ściany. Równocześnie tworzywo nie nasiąka farbą. Możesz taki szablon z łatwością umyć i wykorzystać tyle razy, ile potrzebujesz.

Szablony malarskie na ścianę powinny być używane z farbami, które nie tworzą smug i nie ściekają po powierzchni. Sama technika malowania z nimi może być już różna w zależności od rodzaju emulsji, a także Twoich preferencji. Ciekawie maluje się natryskiem lub sprayem. Możesz połączyć szablon malarski z malowaniem wałkiem i w ten sposób wykonać wiele ciekawych aranżacji.

Motywy dziecięce

Szablony na ścianę do malowania nadal najchętniej są wykorzystywane podczas wykańczania pokojów dziecięcych. Sposobów na ubarwienie ścian w takiej przestrzeni jest wiele. Naklejki jednak lubią odchodzić od powierzchni. Również inne ozdoby niekoniecznie będą trwałym rozwiązaniem. 

Szablony do malowania na ścianie przede wszystkim zapewniają trwałe wykończenie, które nie uszkodzi się pod wpływem dotyku. Nie znaczy to jednak, że nie będziesz mógł szorować ścian, aby usunąć z nich ewentualne zabrudzenia. 

Spośród motywów na dziecięcych szablonach nadal dominują zwierzęta. Kotki, słonie czy motylki to jednak nie wszystko. Chłopców zadowolą szablony malarskie dla dzieci z pojazdami, np. samochodami lub samolotami. Dziewczynki najbardziej docenią szablon malarski ze wzorem wróżki. Dziecięce szablony dekoracyjne umożliwiają także wykonanie na ścianie nieba pełnego gwiazd czy z uśmiechniętym księżycem.

Motywy zwierzęce

Motywy zwierzęce w aranżacjach wnętrz mogą pojawiać się na wielu dekoracjach. Obrazy z nimi to tylko jedno z możliwych wystąpień. Zwierzęta mogą także pojawić się na twojej ścianie, jeśli wybierzesz odpowiednie szablony malarskie.

Niesłabnąca popularnością cieszą się koty, zarówno te małe, jak i te drapieżne. Również ptaki w locie są motywem, który w żaden sposób się nie zestarzał. Wnętrza w stylu skandynawskim wniosły do aranżacji symbole przedstawiające dzikie zwierzęta rogate. Takie szablony malarskie doskonale sprawdzają się szczególnie w minimalistycznych wnętrzach. Doskonale uzupełniają styl ekologiczny oraz skandynawski w domach i w przestrzeni publicznej.

Szablony do malowania ze zwierzęcymi motywami mogą mieć różne rozmiary. Sylwetki kroczących zwierząt doskonale sprawdzają się jako ozdobny dekor na ścianie. Z kolei szablony do malowania na ścianie z dużymi figurami zwierząt mogą zastąpić niejednej obraz lub inną dekoracje graficzną.

Motywy roślinne

Trudno o bardziej powszechny, uniwersalny i ponadczasowy motyw od roślinnego. Dlatego też szablony malarskie w tym stylu cieszą się niesłabnąca popularnością. Oczywiście w Castoramie dostępnych jest znacznie więcej motywów, jeśli chodzi o szablony malarskie. Kwiaty do pewnego okresu spośród wszystkich motywów roślinnych były najczęściej wybierane podczas aranżowania wnętrz. Obecnie natomiast motywy roślinne to również wszelkiego rodzaju drzewa, krzewy czy pnącza.

Szablony malarskie na ścianę z motywami roślinnymi odwołują się także często do orientalnych inspiracji. Dlatego wśród nich znajdziesz wzory z drzewami sakury, łodygami bambusa lub palmami. Takie orientalne wzory są odpowiednie do minimalistycznych wnętrz. Nie wymagają specjalnej oprawy, ponieważ same w sobie przyciągają spojrzenia.

Motywy roślinne nierzadko występują na szablonach w połączeniu ze wzorami imitującymi sylwetki zwierząt. Dotyczy to szczególnie ptaków, które na szablonach pojawiają się wraz z drzewami. Takie zestawienie doskonale ożywi każde wnętrze.

Nowoczesne szablony z napisami

W nowoczesnych wnętrzach napisy są wykorzystywane do aranżowania i dekorowania pomieszczeń. Dotyczy to nie tylko obiektów użyteczności publicznej. Również w domach wszelkiego rodzaju hasła czy motta pojawiają się na ścianach. Mogą być nadrukowane na płótnach, osadzone w ramkach lub namalowane bezpośrednio na powierzchni.

Nowoczesne szablony malarskie mogą zawierać gotowe już napisy. Są wykonane fantazyjnymi czcionkami i ułożone w ciekawy sposób. Takim napisom mogą także towarzyszyć bardzo proste symbole.

Nowoczesne szablony malarskie z napisami doskonale sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach. Są również dobrym uzupełnieniem każdej aranżacji w nowoczesnym stylu. Nie zawsze jednak wśród nich znajdziesz gotowe napisy. Jeśli marzysz o samodzielnym stworzeniu motta swojego domu, możesz wybrać szablon malarski z literami. Dzięki niemu napiszesz dowolne słowo lub zdanie na swojej ścianie. Wymaga to nieco więcej pracy, ale daje Ci pełną swobodę artystyczną.

Ponadczasowe szablony z dekoracyjnymi wzorami

Fantazyjne ornamenty w aranżacjach wnętrz były stosowane od bardzo dawna. W pewnym momencie zostały wyparte przez inne, nowoczesne wzornictwo. Obecnie jednak coraz częściej wracają do łask. Dotyczy to szczególnie wnętrz urządzanych w stylu klasycznym wnętrz.

Szablony do malowania ścian z ornamentami są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Do tego same symbole na szablonach prezentują się bardzo ciekawie. Są mniej lub bardziej masywne, zwarte lub rozłożyste. Przypominają rośliny lub tworzą zupełnie unikatowy wzór.

Takie ornamenty możesz wykorzystać w każdym klasycznym wnętrzu. Nadają się również do wydzielania stref w pomieszczeniu lub oddzielania jednego koloru ściany od drugiego. Ornamenty z łatwością zdołasz dopasować do każdego miejsca. Dzięki nim każda przestrzeń zyska bardziej eleganckiego charakteru.

Ornamenty o nowoczesnym wyglądzie przypominają bardziej tribale. Takie szablony do malowania będą ciekawym dodatkiem do siłowni lub innych przestrzeni o bardziej męskim charakterze. Tribale warto przy tym malować kontrastowymi kolorami.