Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Ogrzewanie przenośne

Strzałka w prawo

Piecyki gazowe

Strzałka w prawo

Piecyki gazowe

Piecyki gazowe są to urządzenia, które służą do ogrzewania pomieszczeń. Działają one na gaz ziemny lub butan-propan. Piecyki gazowe są bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ nie trzeba pamiętać o uzupełnianiu paliwa, tak jak w przypadku kotłów na paliwo stałe.

Filtry

Piecyki gazowe

Piecyki gazowe są to urządzenia, które służą do ogrzewania pomieszczeń. Działają one na gaz ziemny lub butan-propan. Piecyki gazowe są bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ nie trzeba pamiętać o uzupełnianiu paliwa, tak jak w przypadku kotłów na paliwo stałe.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ogrzewanie przenośne

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Piecyki gazowe – praktyczne urządzenie dogrzewające do Twojego domu

System centralnego ogrzewania nie zawsze wystarcza do tego, aby zapewnić w domu właściwy poziom ciepła. Niekiedy konieczne jest skorzystanie z innych urządzeń, które zwiększą temperaturę w pomieszczeniach. Powodem takiej sytuacji może być uzależnienie od miejskiego systemu centralnego ogrzewania, który jest uruchamiany dopiero w określonych okolicznościach. Niektóre budynki mogą też być całkowicie pozbawione systemu CO. W obu przypadkach piecyki gazowe będą dobrym rozwiązaniem jako źródło ciepła.

Piecyki gazowe to urządzenia, w których montuje się butlę z gazem. Jest on paliwem spalanym w celu uzyskania ciepła. Takie ogrzane powietrze wydostaje się z piecyka. Zachodzi sprawna wymiana zimnego powietrza z ciepłym, w wyniku czego temperatura w pomieszczeniu sukcesywnie się podnosi.

Piecyki gazowe są urządzeniami mobilnymi. Oznacza to, że możesz je przenosić tam, gdzie aktualnie są potrzebne. Dzięki temu jeden piecyk na gaz posłuży Ci do ogrzania praktycznie każdego pomieszczenia. Same urządzenia są przy tym rozwiązaniem dość ekonomicznym.

Ogrzewacz na gaz będzie w pełni bezpieczny w stosowaniu, jeżeli zastosujesz się do wskazań producenta. Przede wszystkim piecyki na butle gazowe  należy trzymać z dala od zewnętrznych źródeł ciepła. Trzeba również umożliwić odprowadzanie powstających spalin. Co więcej, na noc zawsze bezwzględnie należy wyłączać piecyk i zakręcać butlę z gazem.

Piecyki gazowe mogą być stosowane tam, gdzie nie ma dostępu do stałego źródła gazu. Nie wymagają podłączania do już istniejącej instalacji. Jednak warunkiem ich stosowania jest dobra wentylacja pomieszczenia, aby produkty uboczne spalania gazu były skutecznie odprowadzane.

Ogrzewacze gazowe na podbłękit, na podczerwień i z katalizą

Na rynku dostępne są trzy rodzaje ogrzewaczy gazowych – z katalizą, na podczerwień i na podbłękit. Różnice między nimi dotyczą przede wszystkim rodzaju palnika lub też zastosowania innego elementu grzewczego. To jednak nie jedyne obszary, w których mogą się różnić.

Jednym z takich parametrów jest moc grzewcza. Od niej zależy to, gdzie możesz zastosować dany ogrzewacz gazowy do domu. Regulacja mocy zapewnia natomiast większą uniwersalność stosowania urządzenia. Gwarantuje również ekonomiczność, ponieważ jako użytkownik możesz dowolnie regulować intensywność grzania. W tej kategorii znajdziesz piecyki spalające różne rodzaje gazu. Przeważnie są one zasilane mieszanką propan-butan lub samym propanem.

Dostępne w naszym asortymencie piecyki są funkcjonalnymi urządzeniami, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb. Kółka umożliwiają ich łatwy i szybki transport. Z kolei duży wybór dostępnych mocy umożliwia idealne dopasowanie pieca do konkretnego przeznaczenia.

Piecyki gazowe na podbłękit

Piecyki gazowe na podbłękit bardzo często w swojej nazwie mają słowo „blue”. Urządzenia te są wyposażone w palnik wykonany ze stali nierdzewnej. To z niego wydostają się charakterystyczne błękitne płomienie. Aby ogrzewacz gazowy do domu mógł działać, wykorzystuje się zjawisko promieniowania i konwekcji. Ciepłe powietrze generowane przez palnik ze stali nierdzewnej jest delikatniejsze niż w innych urządzeniach tego typu. Modele te mają jednak dużą przewagę nad innymi rodzajami – bardzo szybko się nagrzewają. Dzięki temu tuż po uruchomieniu zaczynają emitować ciepłe powietrze i stopniowo podnosić temperaturę otoczenia.

Piecyki gazowe na podczerwień

W piecykach gazowych na podczerwień palnik jest wykonany z ceramiki. Zapewnia to równomierne rozprowadzanie ciepła. Ogrzewacze gazowe działają na tej samej zasadzie, co modele na podbłękit. Do ogrzewania wykorzystują zjawiska promieniowania i konwekcji. Tym, co je najbardziej różni, jest czerwony płomień podczas spalania gazu. Dużą zaletą tych produktów jest również fakt, że nie wysuszają powietrza.

Piecyki gazowe z katalizą

Ostatni rodzaj piecyków to modele z katalizą. W ich przypadku ciepło jest wytwarzane przez płytę wykonaną z ceramicznych włókien. Spalanie gazu natomiast odbywa się w niskiej temperaturze oraz bez udziału płomienia. Dużą zaletą tego rodzaju piecyków jest możliwość ich długiej, nieprzerwanej pracy. Czas ich nieustannego działania może wynosić nawet kilkadziesiąt godzin. Co więcej, spaliny produkowane przez te piecyki są oczyszczane. Podczas korzystania z nich nie jest wyczuwalny zapach gazu, co często ma miejsce w przypadku innych modeli. Z tego powodu piecyki gazowe z katalizatorem są uważane za najbezpieczniejsze w tej grupie urządzeń.

Profesjonalne piecyki gazowe, czyli nagrzewnice

Jeśli zależy Ci na ogrzewaniu dużych przestrzeni na zewnątrz, np. stanowiska pracy, ogrzewacze gazowe nie będą dobrym rozwiązaniem. Możesz jednak sięgnąć po nagrzewnice gazowe. Ich wyjątkowa skuteczność działania pozwala na ogrzanie praktycznie każdego miejsca, o ile jest to otwarta przestrzeń. Tego typu piecyk na gaz jest wyposażony w turbiny, które skutecznie rozprowadzają generowane podczas spalania gazu ciepło.