Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Place zabaw i trampoliny

Strzałka w prawo

Place zabaw

Strzałka w prawo

Place zabaw

Ważną kwestią, o której powinieneś pomyśleć przy projektowaniu czy zakładaniu swojego ogrodu lub działki jest stworzenie odpowiedniej przestrzeni dla Twojego dziecka. Zapewniając mu kilka, nawet niewielkich atrakcji, sprawisz mu niewątpliwą radość i spowodujesz, że chętnie będzie przebywało na świeżym powietrzu.

Filtry

Place zabaw

Ważną kwestią, o której powinieneś pomyśleć przy projektowaniu czy zakładaniu swojego ogrodu lub działki jest stworzenie odpowiedniej przestrzeni dla Twojego dziecka. Zapewniając mu kilka, nawet niewielkich atrakcji, sprawisz mu niewątpliwą radość i spowodujesz, że chętnie będzie przebywało na świeżym powietrzu.

11 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Place zabaw i trampoliny

Wyświetlanie 11 z 11 produktów

Place zabaw – konstrukcje do aktywnego spędzania czasu

Ogród lub działka rekreacyjna mogą stać się dla dzieci miejscem, w którym jeszcze chętniej będą spędzały czas. Wystarczy, że wyposażysz je w coś, co uprzyjemni najmłodszym każdą spędzoną tam chwilę. Z odpowiednimi produktami możesz stworzyć przydomowy plac zabaw dla dzieci  przeznaczony dla maluchów w różnym wieku.

Plac zabaw dla dzieci to miejsce wypełnione konstrukcjami, które sprzyjają zabawie. Przeważnie w ich skład wchodzą huśtawki, piaskownice, ale też drewniane konstrukcje do wspinania się lub domki czy wieże. W rzeczywistości możliwości jest bardzo wiele. Nawet plac zabaw dla dzieci do ogrodu pozwala na stworzenie wielu atrakcyjnych konstrukcji, które zapewnią wiele godzin nieprzerwanej zabawy.

W zależności od wybranego produktu plac zabaw dla dzieci do ogrodu  może być miejscem, w którym lepiej będą spędzały czas młodsze lub starsze dzieci. Maluchom na pewno przypadnie do gustu piaskownica lub huśtawka. Starsze dzieci docenią wszelkie ścianki wspinaczkowe, wysokie zjeżdżalnie dla dzieci i oryginalne wieże widokowe.

Niezależnie od rodzaju konstrukcji, plac zabaw do ogrodu jest sposobem na uprzyjemnienie dzieciom chwil na świeżym powietrzu.

Plac zabaw dla dzieci – wszystko, czego potrzebujesz, aby go stworzyć

Tak jak place zabaw mogą być różne, tak i produkty z tej kategorii charakteryzują się ogromną różnorodnością. W zależności od Twoich potrzeb możesz zdecydować się na place zabaw całe z drewna lub z elementami z tworzywa sztucznego. Do wyboru masz gotowe konstrukcje. Taki plac zabaw drewniany obejmuje kilka różnych aktywności, np. huśtawkę, zjeżdżalnię i ściankę wspinaczkową.

Jeśli chcesz sam kształtować place zabaw, wybierasz pojedyncze elementy. Bez trudu znajdziesz ślizg do zjeżdżalni, a także tor wodny do ogrodu. Do dyspozycji masz także wszelkiego rodzaju huśtawki, domki i inne konstrukcje.

Kategoria ta obejmuje nawet gotowe nawierzchnie, którymi wykończysz plac zabaw do ogrodu. Szczególnie w miejscach, w których podłoże może być zdradliwe, gumowe panele doskonale sprawdzą się do zadbania o bezpieczeństwo maluchów.

Plac zabaw drewniany – zestawy gotowe do montażu

Szukasz sposobu na szybkie stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla dzieci? W takim razie wybierz gotowy zestaw. Plac zabaw dla dzieci w tej formie obejmuje przeważnie kilka różnych konstrukcji. Zjeżdżalnia, huśtawka, ścianka do wspinaczki – na pewno znajdziesz konfiguracje odpowiednie dla dziecka w każdym wieku i pasujące do jego upodobań.

Taki plac zabaw drewniany jest przede wszystkim w pełni gotową konstrukcją. Oznacza to, że zawiera wszelkie wsporniki i mocowania, których potrzebujesz do wykonania montażu. Gotowe place zabaw mogą charakteryzować się różnymi rozmiarami. Dzięki temu wybierzesz modele odpowiednie do każdego ogrodu czy też działki rekreacyjnej.

Domek dziecięcy – dla mniejszych i większych dzieci

Kto jako dziecko nie marzył o domku na drzewie? Nie zawsze jednak dysponujesz odpowiednim wysokim drzewem. Nie w każdej sytuacji też byłaby to bezpieczna konstrukcja. Dobrą alternatywą może być domek dziecięcy. W zależności od Twoich preferencji produkt może stać bezpośrednio na podłożu bądź też na specjalnym podwyższeniu.

Domek dziecięcy na podwyższeniu jest odpowiedni dla starszych dzieci. Prowadzi do niego drabinka. Taka konstrukcja najlepiej imituje wymarzone domki na drzewie. Dla maluchów natomiast znacznie lepszym rozwiązaniem są domki z tworzywa, które stawia się bezpośrednio na gruncie. Dzięki temu są bezpieczne w użytkowaniu.

Domek dziecięcy ma różne rozmiary. Nierzadko jest wyposażony w okna i drzwi. Dzięki temu stanie się wymarzonym miejscem do spędzania czasu przez dzieci w różnym wieku.

Zjeżdżalnie dla dzieci i tory wodne ucieszą wielbicieli szybkich przejażdżek

Chyba nie ma dziecka, które nie lubi poszaleć na zjeżdżalni. To również ten element wyposażenia, który zawiera każdy plac zabaw dla dzieci. Przy czym same zjeżdżalnie dla dzieci różnią się zarówno długością, jak i kształtem.

Plac zabaw dla dzieci do ogrodu przeważnie zawiera proste zjeżdżalnie, które są łatwe do zamontowania. Na miejskich natomiast znajdziesz zjeżdżalnie obrotowe w postaci tub.

W gorące dni alternatywnym i znacznie łatwiejszym do montażu rozwiązaniem są tory wodne. O ile zjeżdżalnie wymagają konstrukcji z podwyższeniem, o tyle tor wodny już nie. Wystarczy, że go rozłożyć i nadmuchasz jego wybrane elementy. Dzięki temu będziesz w stanie stworzyć miejsce, które ochłodzi dzieci w upalne dni.

Takie wodne zjeżdżalnie dla dzieci możesz ułożyć na naturalnym wzniesieniu. Wtedy jeszcze szybciej uda im się prześlizgnąć przez cały tor. Dzięki temu wielbiciele szybkich przejażdżek będą szczególnie ucieszeni.

Ścianki wspinaczkowe dla poszukiwaczy aktywnego spędzania czasu

Od pewnego czasu na placach zabaw królują wszelkiego typu ścianki wspinaczkowe. Niekiedy skałki do wspinaczki są montowane na płaskiej drewnianej powierzchni. Czasem natomiast mocuje się je do większej skały.

W zależności od wybranego rozwiązania możesz zdecydować się na gotową płaszczyznę do wspinaczki w postaci szerokiej drewnianej konstrukcji. Jeśli natomiast chcesz sam stworzyć układ kamieni do wspinaczki, do wyboru masz ich zestawy przeznaczone do samodzielnego montażu.

Ścianki wspinaczkowe to konstrukcje odpowiednie dla starszych dzieci. Wspierają ogólną sprawność fizyczną, siłę, a także poczucie równowagi, a nawet logiczne myślenie.

Huśtawki – modele odpowiednie dla dziecka w każdym wieku

Huśtawki to kolejny element, bez których trudno wyobrazić sobie place zabaw. Są przeznaczone dla mniejszych i większych dzieci. Przy czym ich konstrukcja w głównej mierze determinuje to, od jakiego wieku można z nich korzystać.

Huśtawki dla maluchów to siedzisko zabudowane z każdej strony. Dzięki temu nie grozi im wypadnięcie. Starsze maluchy mogą korzystać z huśtawek przypominających krzesło. Oparcie zabezpiecza przed upadkiem do tyłu. Z kolei huśtawki dla większych dzieci są już w zupełności pozbawione oparcia. Przy czym mogą składać się albo z pojedynczej deski, na której się siedzi lub z okręgu obejmowanego nogami.

Place zabaw od pewnego czasu wypełniają także huśtawki typu bocianie gniazdo. Ta ciekawa konstrukcja pozwala na położenie się na huśtawce. Dzięki temu staje się ona źródłem relaksu i miejscem do zabawy.

Nawierzchnia gumowa – zabezpieczenie podłoża na placu zabaw

Jeśli tworzysz plac zabaw do ogrodu, a gleba jest wolna od kamieni lub wystających korzeni, możesz postawić konstrukcję bezpośrednio na podłożu. Takie place zabaw na trawie cieszą się szczególnym upodobaniem wśród dzieci. Są przy tym bezpieczne dla nich i pozwalają im być bliżej natury.

Nie w każdej sytuacji jednak możesz pozwolić sobie na podobne rozwiązanie. Dlatego warto skorzystać z alternatywnego podłoża. Nawierzchnia gumowa będzie dobrym wyborem na plac zabaw drewniany przy przedszkolu, w parku lub też na działce, gdzie podłoże może być zdradliwe.

Nawierzchnia gumowa jest wykonana z elastycznego tworzywa. Z jednej strony zapewnia ono stabilny grunt. Z drugiej natomiast chroni przed urazami w czasie upadku nawet młodszych dzieci.