Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Anteny i akcesoria TV

Strzałka w prawo

Uchwyty i wsporniki antenowe

Strzałka w prawo

Uchwyty i wsporniki antenowe

Odpowiednio dobrane mocowanie anteny to nie tylko dobry sygnał telewizyjny, ale również pewność, że konstrukcja będzie Ci służyła przynajmniej przez kilka lat. Elementy, które ją tworzą, powinny być wykonane z wytrzymałej i ocynkowanej stali, która będzie odporna na szkodliwe działanie wilgoci. Wybieraj produkty znanych i cenionych producentów, a także skup się na samym montażu.

Filtry

Uchwyty i wsporniki antenowe

Odpowiednio dobrane mocowanie anteny to nie tylko dobry sygnał telewizyjny, ale również pewność, że konstrukcja będzie Ci służyła przynajmniej przez kilka lat. Elementy, które ją tworzą, powinny być wykonane z wytrzymałej i ocynkowanej stali, która będzie odporna na szkodliwe działanie wilgoci. Wybieraj produkty znanych i cenionych producentów, a także skup się na samym montażu.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Anteny i akcesoria TV

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

STABILNE MOCOWANIE ANTENY

Anteny do odbioru sygnału telewizyjnego są niezmiennie popularne. Choć są stosunkowo niezawodne, niezwykle istotną kwestią jest ich prawidłowy montaż. Źle zamontowana antena może powodować problemy w czasie odbioru sygnału, dlatego miejsce jej umiejscowienia powinno być odpowiednio dobrane.

Antena musi mieć zapewnioną widoczność nieba. Antena satelitarna powinna być skierowana w kierunku południowym lub w kierunku nadajnika DVB-T. Koniecznie trzeba zwracać uwagę, czy w odbiorze sygnału nie przeszkadzają wysokie drzewa i budynki. Oznacza to mniej więcej tyle, że antenę powinieneś zamontować stosunkowo wysoko, a to wymaga odpowiedniego sprzętu i przygotowań. Konstrukcja powinna być stabilna i bezpieczna.

Jeśli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, montaż anteny nie powinien stanowić dla Ciebie większego problemu. Niezwykle popularną i sprawdzoną metodą jest jej montaż na kominie – to najwyższy punkt każdego domu, a jednocześnie miejsce, gdzie łatwo o stabilną instalację. Jeśli jednak nie możesz tego zrobić, wyjściem jest maszt antenowy, którego wysokość i umiejscowienie możesz wybrać samodzielnie, ale pamiętając o podstawowych zasadach montażu anten. Większym problemem jest jej instalacja w mieście (szczególnie w bloku), a zwłaszcza na niższych kondygnacjach. Wówczas sprawdzi się stabilny uchwyt antenowy, jednak najistotniejsze jest upewnienie się, że pozyskiwany sygnał jest dostatecznie mocny. Prawidłowe ustawienie anteny w takich okolicznościach może zająć więcej czasu.

UCHWYT ANTENOWY I INNE POPULARNE ROZWIĄZANIA

Istotą tworzenia instalacji antenowej jest przede wszystkim możliwość uzyskania dobrej jakości sygnału. Na tym powinieneś skupić się podczas rozpoczynania prac, ponieważ jest to element stanowiący podstawę całego procesu. Dużo uwagi musisz poświęcić lokalizacji, która w wypadku anten zarówno satelitarnych, jak i DVB-T, jest niezwykle istotna. Różnego rodzaju przeszkody mogą skutecznie utrudniać odbiór sygnału. Jeśli robisz to późną jesienią lub zimą, nie zapominaj, że znajdujące się nieopodal drzewa obsypią się liśćmi, które wiosną i latem mogą okazać się problemem. Koniecznie pamiętaj, że konstrukcja będzie poddana działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych – opadów i silnego wiatru. Musi być stabilna i trwała.

Aby faktycznie taka była, skorzystaj z uchwytów i wsporników dobrej jakości, które dostosowane będą do Twoich potrzeb. Przykładowo uchwyt do anteny satelitarnej powinien być solidniejszy niż do anteny DVB-T. Ta pierwsza jest bowiem cięższa i bardziej podatna na działanie silnego wiatru, dlatego powinna być odpowiednio przymocowana. Korzystaj nie tylko z profesjonalnych uchwytów, ale również zacisków, obejm i klamer, które pozwolą Ci na stabilne przymocowanie anteny i stworzenie wytrzymałej konstrukcji. Podobnie jest w wypadku masztów. Używaj produktów, które zostały w tym celu stworzone – uzyskasz w ten sposób dobrą jakościowo i – co najważniejsze – bezpieczną konstrukcję.

Odpowiednio dobrane mocowanie anteny to nie tylko dobry sygnał telewizyjny, ale również pewność, że konstrukcja będzie Ci służyła przynajmniej przez kilka lat. Elementy, które ją tworzą, powinny być wykonane z wytrzymałej i ocynkowanej stali, która będzie odporna na szkodliwe działanie wilgoci. Wybieraj produkty znanych i cenionych producentów, a także skup się na samym montażu. Solidnie wykonana praca zaprocentuje, a antena będzie stabilnie i pewnie przymocowana nawet przez kilkanaście lat. Zwróć uwagę na estetykę – uchwyt do anteny jest zwykle srebrny, czyli w neutralnym kolorze. Możesz go jednak pomalować według potrzeb. Pamiętaj o kablach, które powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwym wpływem zmiennych warunków pogodowych.

CENA, ROZMIAR I RÓŻNORODNOŚĆ

Jeśli udało Ci się wybrać najlepsze miejsce do montażu anteny, musisz zastanowić się, jakich elementów użyć, żeby konstrukcja była stabilna i bezpieczna. Możliwości jest całkiem dużo, a najpopularniejszym rozwiązaniem jest stalowy uchwyt antenowy, który cechuje się prostotą i niezawodnością. Jeśli to rozwiązanie nie jest dla Ciebie najlepsze, rozważ maszt do anteny satelitarnej – uzyskasz dzięki niemu wysokie i stabilne miejsce do instalacji urządzenia. Możesz zdecydować się również na uchwyt kominowy lub balkonowy, proste mocowanie ścienne z podporą czy wspornik kolanowy.

Różnorodność produktów do montażu anten dotyczy ponadto ich wielkości. Wysięgniki i wsporniki w mniejszych rozmiarach sprawdzą się w blokach czy na niewielkich balkonach, większe konstrukcje w domach jednorodzinnych. Takie urozmaicenie jest ponadto ważne podczas precyzyjnego ustawiania anteny. Uchwyt antenowy ma bowiem nie tylko zapewniać jej stabilność, ale również ułatwiać odpowiedni kąt nachylenia i inne istotne podczas wychwytywania sygnału zmienne.

Ostatnim aspektem, na który powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu uchwytów i wsporników antenowych, jest cena. Szybko okazuje się, że za niewielkie pieniądze można stworzyć naprawdę wytrzymałą konstrukcję. Mocowanie anteny satelitarnej czy DVB-T do ściany, balustrady, komina czy masztu nie wymaga ani dużych nakładów środków, ani dużego doświadczenia. Z zadaniem poradzi sobie każdy, kto dysponuje podstawowym zestawem narzędzi. Największy nacisk połóż na znalezienie optymalnego miejsca do instalacji anteny.