Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Czujniki i sygnalizatory

Strzałka w prawo

Czujniki czadu

Strzałka w prawo

Czujniki czadu

Czujniki czadu są niezwykle ważnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w domu czy miejscu pracy. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór tego typu urządzeń, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Czujniki czadu to elementy, które pozwalają wykryć spożycie zbyt dużej ilości tlenku węgla, który jest niezwykle niebezpiecznym gazem, który może doprowadzić do śmierci.

Filtry

Czujniki czadu

Czujniki czadu są niezwykle ważnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w domu czy miejscu pracy. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór tego typu urządzeń, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Czujniki czadu to elementy, które pozwalają wykryć spożycie zbyt dużej ilości tlenku węgla, który jest niezwykle niebezpiecznym gazem, który może doprowadzić do śmierci.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Czujniki i sygnalizatory

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

Czujniki czadu – urządzenia zapewniające bezpieczeństwo

Czujnik czadu to praktyczne urządzenie, które jest coraz częstszym elementem montowanym w budynkach mieszkalnych. Został zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby wykrywać nawet najmniejsze stężenie niebezpiecznych substancji ulatniających się w domu. Ryzyko zaczadzenia istnieje wszędzie tam, gdzie korzystasz z kominków, piecy gazowych, ogrzewania oraz podgrzewaczy wody.

Awaria tego typu instalacji może nastąpić w dowolnym momencie i niezależnie od czasu użytkowania. Aby uniknąć zagrożenia wyposaż pomieszczenie w dodatkowy element, którym jest detektor czadu. Mając w domu tego typu produkt, możesz czuć się bardzo bezpiecznie. Znaczne stężenie czadu może spowodować zatrucie organizmu i doprowadzić do poważnej utraty zdrowia. Szczególnie niebezpieczne jest dla osób starszych i dzieci, które mogą nie zareagować w porę w razie zagrożenia.

Jak działa czujka czadu? Każde urządzenie zostało wyposażone w sensor elektrochemiczny lub chemiczny. Jest to niewielka, ale znacząca część, która zachodzi w reakcję z tlenkiem węgla gromadzącym się w pomieszczeniu. Nawet niewielka ilość niebezpiecznych substancji powoduje, że zostaje wszczęty alarm. Dzięki temu masz znacznie więcej czasu na reakcję i zawiadomienie odpowiednich służb. Każdy czujnik tlenku węgla wyposażony jest również w sygnalizator dźwiękowy i świetlny. Jest to podstawa, która odpowiada za funkcjonalność urządzenia.

Do najpopularniejszych można zaliczyć wykrywacz czadu o charakterze optycznym i jonizacyjnym, Innowacyjnym rozwiązaniem jest również połączenie kilku urządzeń w jednym. Chodzi przede wszystkim o czujniki czadu i gazu, które łączą w sobie cechy obu elementów. Duże zróżnicowanie i dostępność wielu modeli to gwarancja, że dobierzesz odpowiedni czujnik czadu, który spełni Twoje oczekiwania i zapewni maksymalny komfort korzystania z instalacji grzewczych oraz innych urządzeń.

Do czego przyda Ci się czujnik czadu?

Czujnik stężenia tlenku węgla jest tak samo ważnym elementem, jak wykrywacz gazu i dymu. Znajdzie zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użytkowych, gdzie bezpieczeństwo pracowników i domowników jest na pierwszym miejscu. Korzystanie z tego typu urządzenia jest uzasadnione w każdym przypadku, ponieważ uwolnienie znacznej ilości czadu może nastąpić w każdym momencie. Ma to znaczenie zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie instalacje, kominki oraz podgrzewacze mają już za sobą wiele lat eksploatacji.

Ważne jest miejsce montażu, które nie powinno być w przypadkowe. Detektor czadu nie może być umieszczony bardzo blisko samych urządzeń z paleniskiem. Podczas rozpalania ognia w kominku chwilowe stężenie dwutlenku węgla może być nieznacznie podniesione, a to z kolei wywoła fałszywy alarm. Najlepiej zachować dystans, który często określany jest na instrukcji montażu i obsługi. Unikaj także powierzchni przy samej podłodze i bezpośrednio na suficie.

Czujniki czadu nie mogą być również umieszczane tam, gdzie istnieje ryzyko nadmiernego przeciągu. Zachowaj niewielką odległość od kominka czy pieca stosując się do powyższych zaleceń, a efektywność detektora będzie na wysokim poziomie.

Kryteria wyboru czujników wykrywających czad

Dostępność czujników może przyprawić kłopot podczas wyboru. Istnieje kilka ważnych aspektów, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu. Parametry umieszczone w specyfikacji to podstawowy język, które mówi o przeznaczeniu i funkcjonalności urządzeń. Przedstawiamy Ci najważniejsze kryteria, dzięki którym bez najmniejszego problemu podejmiesz prawidłową decyzję.

Przede wszystkim nie skupiaj się na czujnikach, które nie mają atestów – takich też nie znajdziesz w tej kategorii. Dużo niższa cena wiąże się z marną jakością podzespołów oraz fałszowaniem wskazań. Ponadto zwróć uwagę na rodzaj sygnałów i głośność, którymi cechują się dostępne czujniki czadu. Im głośniejszy jest alarm, tym lepiej dla wszystkich domowników, ponieważ na pewno nie zostanie niezauważony.

Udogodnieniem jest również wyświetlacz LCD, który decyduje o dużo łatwiejszej obsłudze. Bez problemu odczytasz z niego wskazania i sprawdzisz poziom naładowania baterii, jeżeli detektor ruchu zasilany jest przez akumulator. Oprócz tego na wyświetlaczu pojawia się ewentualna informacja o awarii. Alternatywą są również czujniki podłączane do gniazda elektrycznego oraz takie, które łączą w sobie obie te funkcje. Dzięki temu w razie braku prądu urządzenie dalej będzie sprawne.

Na uwagę zasługuje również innowacyjny czujnik tlenku węgla i gazu, który łączy cechy obu produktów. Znajdzie zastosowanie w pomieszczeniu, gdzie istnieje ryzyko ulatniania się większej ilości niebezpiecznych substancji. Zapewni to ochronę na maksymalnym poziomie. Detektor czadu powinien mieć możliwość testu dla sprawdzenia poprawności działania. Atutem jest także wielkość urządzenia. Niewielkie wymiary pozwalają na łatwiejsze dopasowanie produktu i znalezienie miejsca do montażu. Obudowa czujnika powinna być szczelna i odporna na ewentualne uszkodzenia.

Sprawdź pełną ofertę czujników i sygnalizatorów.