Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Ogrzewanie przenośne

Strzałka w prawo

Termowentylatory

Strzałka w prawo

Termowentylatory

Termowentylator do pokoju oraz każdego innego pomieszczenia w Twoim domu powinien charakteryzować się nie tylko odpowiednią mocą, ale też szeregiem zabezpieczeń.

Filtry

Termowentylatory

Termowentylator do pokoju oraz każdego innego pomieszczenia w Twoim domu powinien charakteryzować się nie tylko odpowiednią mocą, ale też szeregiem zabezpieczeń.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ogrzewanie przenośne

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Nowoczesne spojrzenie na klasyczną farelkę

Dobrze zaprojektowane ogrzewanie domu wcale nie musi równomiernie rozprowadzać ciepła po każdym pomieszczeniu. Często bywa tak, że niektóre wnętrza ogrzewasz od czasu do czasu lub też jakieś pomieszczenie dogrzewasz bardziej. Niższa temperatura w sypialni jest wręcz wskazana dla zdrowego snu. Przyjemny chłód w całym mieszkaniu niekoniecznie musi odpowiadać wszystkim domownikom - szczególnie tym najmłodszym. Wtedy właśnie przydadzą Ci się wszelkie akcesoria i produkty przenośne do ogrzewania, takie jak farelka.

Castorama oferuje szeroki wybór akcesoriów grzewczych – od termowentylatorów, poprzez konwektory elektryczne, aż po piecyki naftowe i gazowe. Wybór konkretnej metody grzewczej warto skonsultować ze specjalistami Castoramy, którzy wezmą pod uwagę specyfikę Twoich wnętrz i ich uwarunkowania, a także Twoje potrzeby i priorytety, proponując tym samym najlepsze rozwiązanie. Na półkach sklepowych znajdują się również nagrzewnice elektryczne oraz przemysłowe, będące doskonałym miejscowym źródłem ciepła w pomieszczeniach. W obrębie tej samej kategorii znajdziesz również grzejniki olejowe.

Termowentylator to po prostu popularna farelka. Urządzenie to może mieć różne rozmiary. Dostępne są różnorodne modele - od małych i bardzo poręcznych, po większe, o dużej mocy i jeszcze większych możliwościach. Farelka elektryczna działa na zasadzie wydmuchiwania ciepłego powietrza. Jest to możliwe dzięki zamontowanemu wiatrakowi, który rozprowadza nagrzane powietrze po całym pomieszczeniu. Dostępne są również modele umożliwiające zmianę trybu. Dzięki temu farelka zamienia się w urządzenie chłodzące, które przyda się w upalne dni.

Termowentylatory – szybkie i skuteczne ogrzanie pomieszczenia

Farelka z termostatem jest urządzeniem, dzięki któremu można zmienić temperaturę w pomieszczeniu. Wprawdzie nie jest zalecany jako jedyny element systemu grzewczego, jednak termowentylator z termostatem pomoże Ci w skutecznym i szybkim dogrzaniu pomieszczenia. Sprawdzi się szczególnie w okresie jesiennym, gdy ogrzewanie miejskie jeszcze nie funkcjonuje lub temperatura na zewnątrz bardzo się waha i nieekonomiczne jest uruchomienie głównego systemu ogrzewania domu.

Termowentylator do łazienki będzie dobrym rozwiązaniem w okresie jesienno-zimowym. To ciekawa alternatywa dla ogrzewania podłogowego. Jest znacznie tańszy w eksploatacji, a przy tym zapewni ciepło po wyjściu z kąpieli. Tak więc tanim kosztem możesz zadbać o swój komfort.

Bardzo dużą zaletą tych urządzeń jest precyzja działania. Strumień ciepłego powietrza można nakierować na określony obszar pomieszczenia… lub część ciała. Dlatego posiadacze wiecznie zmarzniętych stóp z pewnością docenią to niewielkie, przenośne urządzenie.

Farelka - dlaczego warto mieć ją w domu?

Masz sprawnie działające ogrzewanie i zastanawiasz się, czy farelka jest Ci potrzebna? Przekonaj się, że warto trzymać ją schowaną w piwnicy lub na strychu. Termowentylator możesz włączyć o każdej porze roku i używać niezależnie od funkcjonowania centralnego ogrzewania. Poza sezonem grzewczym pogoda nie zawsze rozpieszcza wysokimi temperaturami. Jeśli sam ogrzewasz dom, możesz w każdej chwili zadbać o swój komfort termiczny. Co innego gdy ciepło do mieszkania doprowadza miejska spółka. To jedna z tych sytuacji, w których przyda Ci się farelka elektryczna.

Termowentylator pozwoli Ci ponadto dogrzać poszczególne pomieszczenia - na przykład pokój dziecięcy. Mali domownicy nie zawsze lubią chłód we wnętrzu, akceptowany przez dorosłych. Farelka przyda się także do nagrzania łazienki przed kąpielą noworodka. Jeśli chcesz, żeby urządzenie było stale włączone podczas mycia dziecka, zadbaj o to, aby był to model przystosowany do pracy w wilgotnym pomieszczeniu.

Dużą zaletą urządzenia jest jego mobilność. Nie chcesz pracować w chłodnym garażu? Przenieś do niego grzejnik. Farelka sprawdzi się też podczas jesiennego wyjazdu w góry czy nad morze. W domkach kempingowych i letniskowych nie zawsze jest ciepło, nawet na początku tej pory roku. Nim rozgrzejesz cały obiekt, ogrzej wnętrze farelką.

Najważniejsze parametry dobrego termowentylatora

Termowentylator do pokoju oraz każdego innego pomieszczenia w Twoim domu powinien charakteryzować się nie tylko odpowiednią mocą, ale też szeregiem zabezpieczeń. Urządzenie działa po podłączeniu do prądu, stąd ryzyko awarii i konieczność zadbania o bezpieczeństwo. Pamiętaj również, że nie zawsze wymagana jest największa moc. Wszystko zależy od tego, jakie pomieszczenie chcesz dogrzać.

Niejako z definicji grzejnik farelka to urządzenie zaprojektowane z przeznaczeniem do niewielkich pomieszczeń. Moc dostępnych sprzętów oscyluje między 750 a 2000 W. Z tego powodu termowentylatory nie sprawdzą się jako urządzenia, które mają samodzielnie ogrzać cały dom. Co bardzo istotne, różnica w cenie między dużą a małą mocą urządzenia nie jest znacząca. Możesz zatem wybrać model o zdecydowanie większej mocy, szczególnie że wiele z nich posiada płynną regulację. Dlaczego warto zainwestować właśnie w taki termowentylator? Energooszczędny model pozwala na dostosowanie mocy grzania w zależności od temperatury w pomieszczeniu i wielkości pokoju.

Sposób montażu również ma znaczenie. Farelka elektryczna może być przeznaczona do powieszenia na ścianie lub do postawienia na podłodze. Stojący termowentylator sprawdza się szczególnie w nieco większych pomieszczeniach lub wtedy, gdy zależy Ci na nakierowaniu strumienia na określony obszar pokoju. W przypadku sprzętów do łazienki warto pokusić się o model wiszący i z pilotem, który ułatwi korzystanie z urządzenia. Termowentylator w tym pomieszczeniu koniecznie zabezpiecz przed zachlapaniem. Równie ważne jest, aby był on przeznaczony do stosowania we wnętrzu o większej wilgotności. Tylko wtedy farelka nie zostanie uszkodzona w wyniku działania pary wodnej.

W przypadku termowentylatorów bardzo ważne są także zabezpieczenia fabrycznie zamontowane w urządzeniu. Najistotniejsza jest ochrona przed przegrzaniem. Urządzenie powinno automatycznie wyłączać się, gdy osiągnie zbyt wysoką temperaturę. Farelka elektryczna najczęściej wykonana jest z tworzywa sztucznego. Tak więc dzięki takiemu zabezpieczeniu sprzęt nie przepali się i nie spowoduje pożaru. Ważne jest, żeby także plastik był odporny na działanie wysokich temperatur - nie topniał i nie emitował niebezpiecznych związków po podgrzaniu. Dobrym rozwiązaniem są również farelki chroniące użytkownika przed poparzeniem. Spośród zabezpieczeń wybierz także to, które automatycznie odłącza zasilanie, gdy urządzenie się przewróci. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa domowników.

Wybierasz farelkę? Zwróć uwagę na jej rozmiar i długość kabla

Gdy wybierasz termowentylator, zwróć także uwagę na jego rozmiary i długość kabla zasilającego. Większe rozmiary ograniczają możliwość przestawiania urządzenia. Duża farelka nie będzie też dobrym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach.

Długi kabel z kolei umożliwi Ci większą swobodę w korzystaniu ze sprzętu - termowentylator podepniesz wtedy nawet to oddalonego kontaktu. Warto jednak, aby kabel był zwijany na obudowie. Wtedy nie będzie przeszkadzał podczas codziennego użytkowania.