LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Centralne ogrzewanie

Strzałka w prawo

Pojemnościowe podgrzewacze wody

Strzałka w prawo

Pojemnościowe podgrzewacze wody

Pojemnościowy podgrzewacz wody to urządzenie, które z pomocą grzałki lub zestawu grzałek doprowadza wodę do ustalonej temperatury, a następnie gromadzi ją w specjalnym zbiorniku.

Filtry

Pojemnościowe podgrzewacze wody

Pojemnościowy podgrzewacz wody to urządzenie, które z pomocą grzałki lub zestawu grzałek doprowadza wodę do ustalonej temperatury, a następnie gromadzi ją w specjalnym zbiorniku.

75 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Centralne ogrzewanie

Wyświetlanie 24 z 75 produktów

Załaduj więcej

PODGRZEWACZE POJEMNOŚCIOWE WODY - CIEPŁA WODA ZAWSZE, GDY TEGO POTRZEBUJESZ

Kto czasami nie marzy o ciepłej, relaksującej kąpieli bądź też szybkim, odprężającym prysznicu? O ten komfort trzeba odpowiednio zadbać – przede wszystkim należy zainstalować odpowiedni podgrzewacz, który zamienia lodowatą wodę w taką, w której masz ochotę się pluskać. Chcesz mieć stały dostęp do wody w odpowiedniej dla Ciebie ilości i idealnej temperaturze? Z pomocą przychodzą Ci podgrzewacze pojemnościowe wody. W Castoramie znajdziesz bardzo szeroki wachlarz tego typu produktów i bez problemu wybierzesz coś dla siebie.

POJEMNOŚCIOWY PODGRZEWACZ WODY –  JAK TO DZIAŁA?

Pojemnościowy podgrzewacz wody to urządzenie, które z pomocą grzałki lub zestawu grzałek doprowadza wodę do ustalonej temperatury, a następnie gromadzi ją w specjalnym zbiorniku. W celu ograniczenia strat energii zbiornik ten jest dobrze odizolowany od otoczenia za pomocą kilkucentymetrowej warstwy wełny krystalicznej, pianki poliuretanowej lub polistyrenowej. Za utrzymanie odpowiedniej temperatury odpowiedzialny jest termostat, który włącza grzałkę wtedy, kiedy woda ulega zbyt dużemu wystudzeniu.

Zbiornik może być wykonany ze stali nierdzewnej, ocynkowanej lub emaliowany. Aby zapobiec jego korozji, montuje się w nim anodę aluminiową lub magnezową. Ten element sprawia, że całe urządzenie jest w stanie posłużyć Ci bardzo długo, pod warunkiem, że wymieniasz ją co 3-4 lata. Regularnie sprawdzaj więc stopień jej zużycia.

Dlaczego to takie ważne? Magnez zawarty w anodzie szybciej reaguje z tlenem niż powierzchnia zbiornika, co chroni go przed przedwczesnym zniszczeniem. Zużyta anoda nie spełnia już tak dobrze swojej funkcji i pojemnościowy ogrzewacz wody może wtedy nagle odmówić posłuszeństwa, pozbawiając Cię dostępu do ciepłej wody.

POJEMNOŚCIOWY PODGRZEWACZ WODY - JAKI WYBRAĆ?

Dzięki posiadaniu zbiornika pojemnościowy podgrzewacz wody to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują w krótkim czasie sporej ilości ciepłej wody o ustabilizowanej temperaturze. Z tego też powodu świetnie nadają się do domów czy mieszkań o dużej liczbie punktów poboru wody - ich wydajność niejednokrotnie pozwala na obsłużenie nawet wszystkich kranów jednocześnie.

Mnogość dostępnych modeli podgrzewaczy może przyprawić o zawrót głowy. Przed wybraniem się na zakupy określ dokładnie swoje potrzeby, a nie będziesz mieć potem problemu z dopasowaniem odpowiedniego urządzenia.

JAKA POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA BĘDZIE ODPOWIEDNIA?

Przede wszystkim oblicz, jakie zapotrzebowanie na wodę ma Twoje gospodarstwo domowe. Zależy ono od wielkości domu, liczby jego mieszkańców, liczby kranów i wyposażenia łazienek. Bardzo ważne okazują się też codzienne przyzwyczajenia domowników co do sposobu zużycia wody. Te wszystkie czynniki mają wpływ na pojemność, jaką powinien mieć bojler elektryczny.

Podgrzewacz o pojemności do 15 l świetnie sprawdzi się tam, gdzie chcesz doprowadzić ciepłą wodę tylko do jednego punktu, na przykład nad umywalką czy zlewozmywakiem w kuchni. Kiedy chcesz jednak go podłączyć do kilku kranów, wybierz taki o większych rozmiarach. Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie zazwyczaj używa się dużych ilości wody. Pojemnościowy podgrzewacz wody 50l z powodzeniem będzie odpowiadał tam potrzebom jednej osoby.

POJEMNOŚCIOWY OGRZEWACZ WODY - JAK SZYBKO PODGRZEJE WODĘ?

Zadbaj też o właściwą moc swojego podgrzewacza. To ten parametr warunkuje szybkość, z jaką podgrzewa się woda. Zazwyczaj stosowane grzałki mają od 2 do 3 kW mocy. A jak to przekłada się na czas podgrzania całego bojlera wody? Aby to obliczyć, potrzebujesz znać jeszcze temperaturę wody, która wpływa do urządzenia oraz to, jak bardzo ciepłą wodę chcesz otrzymać. Przykładowo elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody 80l o mocy 2,2 kW ogrzeje wodę do 45 stopni Celsjusza już w około półtorej godziny.

Zwróć także uwagę na maksymalną temperaturę wody oraz zakres jej regulacji. Zwykle podgrzewacz pojemnościowy może doprowadzić wodę do temperatury 80 stopni, jest to jednak wartość graniczna, której nie należy używać na co dzień. Wiąże się to bowiem nie tylko ze stratami energii - gorąca woda szybko stygnie - ale też z szybszą korozją ścian zbiornika i problemami z odkładaniem się kamienia w instalacji. Nieświadomy użytkownik może się też wodą o takiej temperaturze już mocno oparzyć.

ELEKTRYCZNY POJEMNOŚCIOWY PODGRZEWACZ WODY – DUŻY CZY MAŁY?

Pojemnościowe podgrzewacze wody ma znacznie większe wymiary od tych przepływowych. Wydają się też dużo masywniejsze, niż wynika to z ich pojemności – gruba warstwa izolacji zajmuje dużo miejsca. Weź to pod uwagę, planując aranżację swojego pomieszczenia. Umieszczenie tego typu urządzenia w małej łazience musi być przemyślane, tak aby nie ograniczał on funkcjonalności pomieszczenia. Ponadto mały elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody łatwiej zmieści się do średniej wielkości wnętrza, ale może szybciej tracić ciepło przez cieńszą warstwę izolacji w porównaniu z większym modelem o tej samej pojemności.