Dostawa za 1 zł na wybrane produkty dla zamówień od 500 zł! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
Najbliższa niedziela 1.10 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 1.10 jest niedzielą niehandlową

Strona główna

Strzałka w prawo

Wentylacja i klimatyzacja

Strzałka w prawo

Wentylatory

Strzałka w prawo

Wentylatory kolumnowe

Strzałka w prawo

Wentylatory kolumnowe

Wentylatory kolumnowe to urządzenia elektryczne, które zapewniają skuteczną cyrkulację powietrza w pomieszczeniach o dużych powierzchniach. Są to urządzenia wyposażone w wysokiej jakości silniki, które zapewniają dużą wydajność w przepływie powietrza.

Filtry

Wentylatory kolumnowe

Wentylatory kolumnowe to urządzenia elektryczne, które zapewniają skuteczną cyrkulację powietrza w pomieszczeniach o dużych powierzchniach. Są to urządzenia wyposażone w wysokiej jakości silniki, które zapewniają dużą wydajność w przepływie powietrza.

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wentylatory

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Wentylatory kolumnowe – idealne rozwiązanie do małego mieszkania

Upalne dni potrafią dać się we znaki. Nawet wielbiciele ciepłych klimatów nie czują się najlepiej, gdy żar leje się z nieba. W mieszkaniach i domach gorąco szczególnie może dokuczyć. Równocześnie jednak w zamkniętych pomieszczeniach dużo łatwiej zadbać o ochłodę niż na zewnątrz. Jednym ze sposobów na zwiększenie swojego komfortu w czasie gorących dni są wentylatory kolumnowe.

Wentylatory kolumnowe to urządzenia o podłużnym pionowym kształcie. Te kolumny prezentują się bardzo nowocześnie i estetycznie. Co jednak najważniejsze, nie zajmują wiele miejsca. Ich budowa sprawia, że doskonale sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Możesz je również postawić w kącie, aby jeszcze mniej ingerowały w układ danego wnętrza.

Wentylatory kolumnowe różnią się budową od klasycznych stojących modeli. Przede wszystkim wiatraki są rozmieszczone praktycznie na całej ich długości. Oznacza to nie jeden, ale przynajmniej kilka mniejszych wiatraków. Takie ich ułożenie sprawia, że powietrze rozchodzi się równomiernie. Sam nawiew jest przy tym mniej odczuwalny w czasie pracy, ale równocześnie daje lepsze efekty. Możesz zatem zapomnieć o unoszących się pod wpływem strumienia powietrza kartkach papieru lub firankach. A jednak nadal będziesz w stanie wyczuć różnicę podczas pracy tych urządzeń, choć są mniej inwazyjne niż wentylatory stojące.

Wentylator kolumnowy może mieć różną moc. Jest także wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Przede wszystkim jednak jest to skuteczna, stosunkowo tania i nieinwazyjna metoda na obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczenia.

Wentylatory kolumnowe – nowoczesne spojrzenie na chłodzenie

Wentylatory kolumnowe to urządzenia, które nie tylko wyglądem przeniosą Cię do przyszłości. Na uwagę zasługują również oferowane przez te modele funkcje. Oscylacja wydaje się podstawą w przypadku wentylatorów, a jednak wiatrak kolumnowy wynosi ją na inny poziom.

Wentylator kolumnowy może pełnić również znacznie więcej funkcji. Na uwagę zasługują modele, które są dodatkowo wyposażone w dyfuzor do olejków. Umożliwiają aromaterapię. Z kolei wiatrak kolumnowy z jonizacją redukuje drobnoustroje, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla alergików.

Urządzenia te mogą być sterowane ręcznie lub pilotem. Mają różne rozmiary i kolory. Oferują regulację prędkości nawiewu. Wszystkie te zróżnicowane modele znajdziesz w asortymencie sklepów Castorama.

Duży wybór wentylatorów kolumnowych sprawia, że na pewno zdołasz wybrać model idealny do każdego wnętrza. Chociaż są one przeznaczone przede wszystkim do użytku domowego, możesz pokusić się o wybranie urządzenia odpowiedniego również do obiektów użyteczności publicznej. Od Twoich własnych preferencji i potrzeb zależy to, jaki model wentylatora będzie dla Ciebie idealny. Na pewno warto zwrócić uwagę na jego moc, emitowany hałas, a także dodatkowe funkcje. Jego wydajność natomiast musisz dopasować do kubatury pomieszczenia.

Wentylator kolumnowy z jonizacją – urządzenie dla alergików

Działanie wentylatora kolumnowego opiera się przede wszystkim na mieszaniu powietrza. Oznacza to, że wszystkie bakterie, drobnoustroje, a także kurz unoszą się wewnątrz pomieszczenia. To natomiast może być prawdziwym utrapieniem dla alergików. Takie klasyczne wentylatory kolumnowe nie oferują oczyszczania powietrza. Nie mają filtra, dzięki któremu zanieczyszczenia byłyby zatrzymywane na etapie zasysania powietrza.

Rozwiązaniem odpowiednim dla alergików jest wentylator kolumnowy z jonizacją. Takie urządzenie bardzo dobrze eliminuje kurz i roztocza. Neutralizuje także bakterie i wirusy. Dzięki temu powietrze w wyniku działania wentylatora staje się czystsze i mniej alergizujące. Dodatkową funkcją takiego urządzenia jest odświeżanie powietrza, co staje się po pewnym czasie wyczuwalne.

Wentylator kolumnowy z nawilżaczem

Jeśli szukasz urządzenia, które jeszcze skuteczniej chłodzi wnętrze w czasie gorących dni, postaw na wentylator kolumnowy z nawilżaczem. Ma on specjalny zbiornik, do którego wlewa się wodę. Następnie woda ta jest rozprowadzana po wnętrzu. Przy czym wiatraki rozbijają jej drobiny, tworząc przyjemną i bardzo rześką mgiełkę.

Wadą tego rozwiązania jest zwiększenie wilgotności w pomieszczeniu. Z tego powodu nie jest wskazane ustawianie urządzenia w pobliżu sprzętu elektronicznego. Może to prowadzić do jej uszkodzenia w wyniku działania wilgoci.

Takie wentylatory kolumnowe mogą również posłużyć do aromaterapii. Warunkiem jest jednak przystosowanie zbiornika do stosowania olejków aromatycznych. Dodatkowo muszą być to olejki rozpuszczalne w wodzie. Wtedy wraz z mgiełką wodną rozprowadzany jest zapachowy specyfik. Taki wentylator pomoże Ci w odprężeniu się po całym dniu w pracy.

Wentylator kolumnowy sterowany zdalnie

Obecnie wentylatory domowe w coraz większej liczbie są oferowane wraz z pilotami, które służą do sterowania. Dzięki temu możesz z poziomu kanapy dowolnie regulować siłę nawiewu, ustawiać oscylacje lub sterować innymi funkcjami swojego urządzenia.