Strona główna

Strzałka w prawo

Garaż i warsztat

Strzałka w prawo

Prostowniki i przewody rozruchowe

Strzałka w prawo

Prostowniki i przewody rozruchowe

Prostowniki i przewody rozruchowe to niezbędne narzędzia dla wszystkich kierowców, którzy chcą mieć pewność, że ich samochód zawsze wystartuje.

Filtry

Prostowniki i przewody rozruchowe

Prostowniki i przewody rozruchowe to niezbędne narzędzia dla wszystkich kierowców, którzy chcą mieć pewność, że ich samochód zawsze wystartuje.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia i akcesoria samochodowe

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Czym konkretnie jest prostownik?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez samochodu. Sprawny pojazd umożliwia szybkie dotarcie do pracy, komfortowe przewiezienie nawet sporych zakupów i niezależność od środków komunikacji zbiorowej. Niestety, czasem auto zawodzi, a częstą przyczyną unieruchomienia pojazdu jest rozładowany akumulator.

Wystarczy zostawić włączone światła lub inny odbiornik, aby rano samochód nie mógł odpalić. Prostownik jest wręcz nieoceniony w okresie zimowym, kiedy minusowe temperatury sprawiają najwięcej problemu. W takiej sytuacji jedynym sposobem na uruchomienie samochodu jest prostownik rozruchowy.

Prostownik do ładowania akumulatora to podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Przydaje się w najmniej oczekiwanych momentach, dlatego warto mieć go w swoim garażu, komórce lokatorskiej lub po prostu w mieszkaniu. To inaczej mobilna ładowarka akumulatorów samochodowych.

W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie prostowniki, dzięki którym szybko i sprawnie wyeliminujesz ten problem. Oferowane przez nas produkty to nowoczesne urządzenia, które doprowadzą energię elektryczną do akumulatora Twojego samochodu i umożliwią ponowne uruchomienie silnika. Pośród dostępnych produktów, znajdziesz odpowiednie do naładowania akumulatorów w samochodach osobowych, dostawczych, a nawet maszyn rolniczych.

Jeśli chcesz uniknąć sytuacji, gdy rozładowany akumulator w Twoim pojeździe zaskoczy Cię np. pod siedzibą Twojej firmy lub poza domem, sprawdź, jakie kable rozruchowe zebraliśmy w tej kategorii. Dzięki nim będziesz mógł uruchomić swój samochód po podłączeniu przewodów do akumulatora innego samochodu.

Sklep Castorama przygotował dla Ciebie bogatą ofertę urządzeń takich jak ładowarka do akumulatora samochodowego. Wśród nich znajduje się prostownik Yato. Znajdziesz tu także dodatkowe akcesoria. Wszystkie dostępne modele przenośnych ładowarek samochodowych wyróżniają się funkcjonalnością i trwałością. Dzięki temu zyskasz pewność, że prostownik będzie inwestycją na długie lata.

Prostownik – przenośna stacja do ładowania

Być może prostownik nie przydaje się regularnie i wydaje się, że zakupienie go jest bezsensowną inwestycją. Nic bardziej mylnego! Prostownik z rozruchem niejednokrotnie uratuje Cię z opresji. W okresie zimowym coraz więcej osób ma tego typu prostowniki samochodowe bezpośrednio w bagażniku. Wiąże się to z tym, że minusowe temperatury działają niekorzystnie na akumulator. Wystarczy zostawić auto na kilka godzin, by wrócić do niego i pozostać w nieciekawym położeniu. Zamiast dzwonić po pomoc, możesz skorzystać z prostownika, który wprawi auto w ruch. Dzięki temu bez przeszkód dojedziesz do domu.

Prostownik akumulatorowy zmienia napięcie na napięcie stałe, które umożliwia uruchomienie samochodu. Użytkowanie urządzenia nie jest skomplikowane, ale należy robić to ostrożnie.

Jak użytkować prostownik? Najlepiej w suchym miejscu, ale warunki nie zawsze na to pozwalają. Ładowarka akumulatorów samochodowych ma dwie klemy. Czarna przeznaczona jest ujemnego bieguna, a czerwona do dodatniego – wspomniane bieguny to część akumulatora.

Kolejnym krokiem jest ustawienie odpowiednich parametrów ładowania. Czasami wystarczy 30 minut, by akumulator mógł normalnie pracować, ale to zależy od możliwości danego modelu. W celu uruchomienia samochodu należy odłączyć prostownik samochodowy. Pamiętaj o wyłączeniu źródła zasilania, by potem móc zdjąć klemy. Informacją, że akumulator jest już naładowany, będzie wskaźnik natężenia prądu pokazujący na 0.

Prostownik samochodowy to także nieocenione wyposażenie, którym możemy komuś uratować podróż do domu. Mając prostownik do ładowania akumulatora w domu lub aucie, nie musisz martwić się także o dłuższe podróże. W razie potrzeby urządzenie uratuje Cię z opresji.

Wybierz prostownik na miarę Twoich oczekiwań

Czym powinien wyróżniać się dobry prostownik samochodowy? Na rynku dostępnych jest kilka dostępnych wariantów. Do takich należą przede wszystkim prostowniki samochodowe standardowe, impulsowe lub mikroprocesorowe.

Prostownik standardowy

Ten model, czyli prostownik do akumulatora w wersji standardowej, to najprostszy z możliwych wariantów. W ich podstawowym wyposażeniu znajduje się transformator, niewielka automatyka oraz zabezpieczenie przed zwarciami. Niektóre są również wyposażone w regulację prądu ładowania. Taki prostownik do akumulatorów kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych. Jeśli zależy Ci na zakupie w dobrej cenie i nie potrzebujesz dodatkowych udogodnień, to standardowy prostownik do akumulatora będzie świetną opcją.

Prostowniki mikroprocesorowe

Tego typu ładowarka akumulatorowa jest bardziej zaawansowana niż inne modele. Wydajną i intuicyjną pracą urządzenia zarządza mikroprocesor. W odróżnieniu od wersji standardowych prostowniki do akumulatorów mają wiele funkcji. Przede wszystkim są zautomatyzowane pod względem zakończenia ładowania, dostosowania prądu ładowania i możliwości pracy buforowej. Prostownik akumulatorowy ma także zabezpieczenie, które chroni go przed uszkodzeniem i różnymi zwarciami.